درمانی-آموزشی, زیبایی صورت, مراقبت از پوست

پاکسازی صورت چیست + انواع روش پاکسازی پوست صورت ❤️

آموزش کامل پاکسازی صورت

پاکسازی صورت چیست ؟ بسیاری از افراد جامعه امروزی بسیار به سلامتی و شادابی صورت و پوست خود اهمیت ویژه ایی ارائه می‌دهند ولی آیا این همه وسواس داشتن امری طبیعی است؟ قطعاً که بله. پوست و صورت یکی از نعمت های الهی می‌باشد که جذابیت چهره  انسان را چندین برابر خواهد کرد.

انجام فیشیال و یا همان پاکسازی صورت سبب شادابی پوست صورت و روشن تر شدن آن می‌شود که احساس خوبی را به مصرف کنندگان منتقل می‌کند. با توجه به این امر پزشکان و متخصصان پوست، فیشیال صورت را امری اجباری می‌داند.

اما آیا همیشه پاکسازی صورت به نفع ما است؟ همیشه سبب روشن تر پوست خواهد شد؟ آیا پاکسازی صورت معایبی هم دارد؟

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد ( پاکسازی صورت چیست ) را به صورت صفر تا صد برای شما شرح داده و تمامی نکات مهم آن را شرح دهید.

ابتدا بهتر است که به انواع پوست ها اشاره کنیم. قبل از پاکسازی صورت بهتر است که با نوع پوست خودتان آشنا باشید. به عنوان مثال زمانی که شما از یک مرطوب کننده استفاده می‌کنید، آیا مطمئن هستید که پوست شما نسبت به آن حساسیت ندارد؟ قطعاً که شاید از این موضوع اطلاع کاملی نداشته باشید. هنگامی که بعد از مصرف محصول، پوست صورت شما دچار تورم و قرمزی شد متوجه شوید که پوست شما حساس است و باید به آن رسیدگی شود. از طرفی منشأ این موضوع می‌تواند افزودنی های زیاد شیمیایی نیز باشد. بهتر پیشنهاد می‌شود که شما برای خریداری کردن محصولات خاص برای پاکسازی صورت خودتان از فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام کنید و قبل از هر انتخاب محصول توضیحات آن را مطالعه کنید.

با ما در مقاله، پاکسازی صورت چیست همراه باشید و این که در ادامه کلی موضوع جذاب براتون آماده کردیم.

تا صد فشیال صورت - پاکسازی صورت چیست + انواع روش پاکسازی پوست صورت ❤️

پاکسازی صورت چیست ؟

به صورت کلی به مجموعه اقداماتی که برای از بین بردن آلودگی های صورت و چربی های روی آن صورت میگیرد،  پاکسازی صورت میگویند. خب شما نباید فقط به این مورد برای داشتن پوست سالم اکتفا کنید و بهتر است که به آب رسانی پوست خودتان نیز توجه خاصی را ارائه دهید. یک پاکسازی پوست صورت مناسب به چند مرحله قابل انجام است.

ابتدا آن که افراد تمامی سلول های مرده پوست خودشان را از بین می‌برند. ولی چگونه؟ برای از بین بردن پوست های مرده صورت خود می‌توانید روزانه شست و شوی مناسب صورت داشته باشید و با هر مرتبه شست و شوی قطعاً که سلول های پوست مرده شما از بین خواهند رفت.

مرحله دوم از بین بردن آلودگی های سطحی و عمقی صورت است. اگر شما به دنبال یک صورت پاک و صاف و تمیز هستید قطعاً که باید از پاک کننده ها و شوینده های مناسب استفاده کنید. اما چگونگی انتخاب بهترین پاک کننده ها و شوینده را در ادامه برای شرح می‌دهیم. مرحله سوم شما باید آب رسانی مناسب به پوست داشته باشید در غیر این صورت پوست صورت شما با خشکی زودرس رو به رو می‌شود.

در پاسخ اصلی به پاکسازی صورت چیست ،باید به نکات مثبت آن نیز اشاره کرد. اگر شما به خوبی تمامی این سه مرحله رو به صورت کامل اجرا کنید قطعاً که منافذ باز پوست صورت شما درمان شده و از طرفی از نفوذ آلودگی به بخش های عمقی تر پوست جلوگیری می‌کند.( به عنوان مثال در شهر های پر جمعیت که آلودگی هوا بسیار است، قطعاً که ذرات آلوده بر روی پوست شما می‌نشیند و شما با پاکسازی صورت در خانه به‌راحتی می‌توانید آن را ترمیم کنید)

کنترل چربی پوست هم از جمله موارد مهم درمان پاکسازی صورت است. زمانی که چربی صورت شما بیش از حد شود قطعاً که جوش های پوستی و آکنه نیز ایجاد خواهد شد و در این صورت باید چه کاری انجام داد؟ درسته باید صورت خودتان را به صورت صفر تا صد پاکسازی کنید.

صفر تا صد مراحل پاکسازی صورت :

خب تا به الان با موضوعات متعددی رو به رو بوده اید و نوبت آن است که به صورت تخصصی به مراحل ( پاکسازی صورت چیست ) بپردازیم. قابل ذکر است که در هر بخش علاوه بر نکات مهم، پیشنهاداتی برای شما ارائه می‌شود که بهتر است شما از آن ها نهایت بهره را کسب کنید:

  • از بین بردن سلول های مرده پوستی : اولین مرحله مهم از مراقبت از صورت از بین بردن سلول های مرده است. اما چگونه سلول های مرده ایجاد می‌شوند؟

پوست انسان به عنوان تنها عضوی که بیشترین معرض را با محیط مجاور دارد، قطعاً که دچار آلودگی های متعددی هم خواهد شد؛ به همین دلیل سلول های مرده زیادی در سطح پوست ایجاد خواهد شد. اما همین سلول مرده از ورود عوامل بیماری زا هم جلوگیری میکنه و مثل یک لایه دفاعی برای ما محسوب میشه.( پس اونقدر ها هم بد نیست)

بعضی از مواقع هم افراد به از بین بردن پوست های مرده بی توجهی می‌کنند و همین امر سبب انباشته شدن بیش از حد سلول های مرده می‌شود. برای از بین بردن این سلول ها باید از تیغ های مخصوص استفاده کنید.

پیشنهاد می‌شود که اگر پوست صورت شما خشک است، ابتدا از بخور سرد استفاده کنید و بعد با نهایت دقت به از بین بردن سلول های مرده بپردازید. توجه کنید که اگر پوست های مرده انباشته شده باشند قطعاً که اگر شما به درستی این موارد را انجام ندهید، قطعاً که با قرمزی و تورم رو به رو خواهید بود و البته که سبب تسریع روند پیری هم خواهد شد. این اولین مرحله از مقاله تخصصی پاکسازی صورت چیست بود، بهتر است که آن را به صورت صفر تا صد اجرا کنید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

  • چربی ها و آلودگی ها را از بین ببرید : خب در مرحله پوست های مرده به صورت کامل از بین رفت و حالا به‌راحتی می‌توان به عمق پوست و منافذ آن دسترسی داشت.

اولین نکته حائز اهمیت در رابطه با چربی ها صورت عایق بودن در برابر خشکی پوست است. چرب بودن صورت سبب می‌شود که همیشه صورت شما مرطوب بماند و از طرفی در برابر نور خورشید میزان مرطوبی خود را حفظ کند. اما اگر مقدار چربی ها بیش از میزان استاندار باشد، قطعاً که منافذ صورت بسته خواهد شد.

به همین امر در پاکسازی صورت در خانه باید با استفاده از موارد مخصوص تلاش کنند که این چربی ها و آلودگی ها را از بین ببرند. استفاده از ژل های شست و شوی صورت و از طرفی ماسک های مخصوص صورت نیز سبب کاهش آلودگی  و چربی بیش از حد صورت خواهد شد.

توجه کنید  که اگر میزان طبیعی چربی صورت خیلی کاهش پیدا کند قطعاً که پوست صورت شما بسیار خشک و آسیب پذیر خواهد شد. میزان آسیب پذیری پوست های خشک خیلی بیشتر از پوست های چرب است.

  • تغذیه و آب رسانی مناسب پوست : خب آخرین مرحله از پاکسازی صورت چیست ،تغذیه و آب رسانی مناسب پوست خواهد بود.

خب زمانی که دیگر پوست صورت از سلول های مرده و چربی و آلودگی های زیاد پاک شد، نوبت آب رسانی پوست است که میزان شادابی پوست صورت افزایش یابد.

جوانسازی صورت و پاک نگه داشتن آن باید با مواد مغذی و ویتامین ها تامین شود. پیشنهاد می‌شود برای مرحله آخر فیشیال صورت از لوسین ها و آبرسان های قوی استفاده کنید. زمانی که شما از این محصول ها استفاده می‌کنید به آرامی پوست خودتان را ماساژ دهید و سعی کنید که این مورد زمان بر باشد، زیرا سبب آب رسانی به لایه های عمقی تر پوست می‌شود.

در نتیجه التهابات پوست کاهش و پوست انسان کلاژن سازی را افزایش میدهد. با این کار دیگر پوست صورت  شما پیری زود رس نخواهد گرفت بلکه به آن را به تأخیر خواهد انداخت.

صورت چیست حنارا - پاکسازی صورت چیست + انواع روش پاکسازی پوست صورت ❤️

معایب و عوارض پاکسازی صورت :

تا به الان با فواید بسیار خوب پاکسازی پوست صورت رو به رو بوده اید. اما این موضوع دلیل بر آن نمی‌شود که به عوارض پاکسازی صورت نپردازیم.

اولین نکته آن است که پاکسازی صورت نیاز به دانش دارد و این‌گونه نیست که هر فردی بتواند پوست خودش را به صورت تخصص درمان کند.( در صورتی که پوست صورت شما بسیار حساس باشد) کسانی که در این حیطه فعالیت دارند قطعاً که باید علم کافی از انواع پوست داشته باشند.

زمانی که پوست صورت شما حساس است و این که سابقه بیماری پوستی هم داشته باشید قطعاً که برای درمان این موضوع باید به کلینیک های تخصصی برای پاکسازی صورت رجوع کنید. در غیر این صورت اگر توسط افراد غیر حرفه ایی و کارآموز که علم آن چنانی ندارد، این مراحل را انجام دهند قطعاً که ضرری جبران ناپذیر به پوست خودشان وارد خواهند کرد.

پاکسازی صورت توسط افراد غیر متخصص سبب ایجاد عوارض التهابات پوستی، حساسیت و خارش شدید، قرمزی و تروم صورت، عفونت های پوستی، جوش و آکنه و… می‌شود.

انواع روش پاکسازی پوست صورت :

تا به الان با مراحل درمان و پاکسازی پوست صورت و عوارض آن آشنا شدید و حالا نوبت انواع روش پاکسازی پوست صورت است. قطعاً که روش های متعددی برای این بخش وجود دارد که ما مهمترین آن را برای شما ارائه خواهیم داد:

1- پاکسازی خانگی : در ابتدای این مقاله پاکسازی صورت چیست، به روش خانگی اشاره کردیم.

ساده ترین روش ممکن برای پاکسازی صورت، نوع خانگی آن است. انجام روتین های پوستی به صورت روزنه و استفاده از ضد آفتاب و تونر ها  و کرم های آب رسان مهمترین موارد در رابطه با پاکسازی خانگی است.

شما می‌توانید تنها با داشتن این نوع از محصولات به صورت روزانه و روتین مانند، پاکسازی استاندارد داشته باشید. فقط و فقط به نوع افزودنی های شیمایی  و طریقه مصرف نیز توجه کنید. شما می‌توانید از مقاله از بین بردن لک صورت برای پنهان کردن چین و چروک صورت خودتان نیز استفاده کنید.

2- پاکسازی کلینیکی : این نوع از روش ها فقط در کلینیک های تخصصی و توسط افراد تکنسین باید انجام شود. این نوع از مراکز برای پاکسازی صورت دارای مدارم علمی و بهداشتی هستند و این که آشنایی کاملی هم در رابطه با انواع پوست دارند. در این نوع روش از دستگاه های صنعتی و مخصوص برای پاکسازی عمیق پوست استفاده می‌شود.

3- پاکسازی آرایشی : سومین نوع فیشیال آرایشگاهی است که در سالن های آرایشی زیبایی اجرا می‌شود. استفاده از انواع دستگاه های بخور، لوسین های مخصوص و کرم ها و تجهیزات خاص توسط افراد متخصص در این سالن سبب پاکسازی پوست صورت می‌شود. یکی از بخش های لذت بخش این نوع روش، ماساژ و مدت زمان آن برای پوست است. افراد متخصص با ماساژ اصولی و مناسب پوست شما را نرم و از طرفی آب رسانی به لایه عمیق را امکان پذیر می‌کند.

تا صد پاکسازی حنارا - پاکسازی صورت چیست + انواع روش پاکسازی پوست صورت ❤️

جمع بندی و چک لیست نهایی :

امیدواریم نهات بهره از این مقاله ( پاکسازی صورت چیست ) برده و آن را برای علاقه‌مندان حوزه زیبایی و آرایشی به اشتراک بگذارید. در انتهای این مقاله بهتر است که با چک لیست نهایی رو به رو شوید.

شستن صورت به روش استاندارد: برای پاکسازی مناسب صورت کافی است که به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید. چرا که آب داخل سبب تحریک پوست و از طرفی هم التهاب و تروم و قرمزی پوست صورت می‌شود، بهترین گزینه استفاده از آب ولرم است.

استفاده از محصولات مناسب: توجه کنید که بسیاری از لایه بردار ها صورت مواد افزودنی شیمایی بسیار قدرتمند دارد و همین موضوع هم سبب حساس تر شدن پوست شما و از طرفی آسیب های پوستی می‌شود. سایت حنارا با ارائه تمامی محصولات مناسب با افزودنی شیمیایی بسیار کم رضایت کاربران را در رابطه با این موضوع جلب کرده است.

شناسایی نوع پوست خود: قبل از انجام روش پاکسازی صورت کافی است که آشنایی کامل به نوع پوست خود داشت باشید. به این دلیل که کرم و لوسین و شوینده هایی که در بازار وجود دارند برای انواع پوست ها تیپ بندی می‌شود. با توجه به همین امر شما می‌توانید با شناخت کافی از نوع پوست خود، بهترین محصول را برای نتیجه مطلوب انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *