درمانی-آموزشی, زیبایی صورت, مراقبت از پوست

از بین بردن لک صورت + سریعترین روش باور نکردنی 😲

آموزش برطرق کردن لک صورت تضمینی

از بین بردن لک صورت یکی از موارد مهم است که هر فرد در زندگی روزمره خود باید به آن توجه کرده و به آن اهمیت بدهد. صورت انسان یکی از عوامل زمینه ساز جذابیت آن ها است، زمانی که شما به این عضو بدن خود اهمیت ندهید قطعاً که دچار چین و چروک و افتادگی و… خواهد شد. ولی راهکار چیست؟ چگونه باید از پوست خودمان مراقبت کنیم؟ اصلاً روتین پوستی چیست؟

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد از بین بردن لک صورت را برای شما شرح داده و صفر تا صد دلایل آن را ذکر کنیم. قابل ذکر است که در هر بخش نکات مهمی و پیشنهاداتی ارائه می‌شود که بهتر است به آن ها توجه خاصی را ارائه دهید.

لک صورت یک عارضه پوستی و بسیار حاد است که در بین سن 20 الی 30 سالگی شروع می‌شود. در چند سال اخیر افرادی هستند که این موضوع را نادیده گرفته و سعی بر حذف صورت مسئله دارند، به صورتی که با آرایش غلیظ و… دست به پوشاندن لک و چین چروک می‌زنند. شما با این موضوع فقط و فقط پوست خودتان را حساس تر کرده و از طرفی هم این عارضه را بیشتر و بولد تر می‌کنید.

توجه کنید که پاک کننده ها و شوینده ها نیز از عوامل مهم و تأثیر گذار روی عارضه های پوستی هستند. به عنوان مثال شما پس از استفاده مکرر از یک پاک کننده؛ دچار تورم صورت و یا قرمز شدن آن شدید؛ قطعاً که شما به افزودنی های شیمیایی حساسیت دارید. اما منشأ این مورد کجاست؟ زمانی که شما در انتخاب شوینده دقت نکرده باشید و به نوع اصلی و یا تقلبی بودن، افزودنی های شیمیایی و… که عوامل مهمی است.

از بین بردن لک صورت حنارا - از بین بردن لک صورت + سریعترین روش باور نکردنی 😲

5 علت به وجود آمدن چین و چروک لک صورت :

شاید برای شما هم این سؤال مطرح شده باشد که چه مواردی سبب به وجود آمدن لک و جوش و آکنه می‌شوند. قطعاً که با بررسی منشأ این موارد می‌توانید به خوبی روش درمان مؤثر را برای از بین بردن لک صورت انتخاب کنید. دلایلی که سبب به وجود آمدن لک صورت و جوش و… می‌شوند عبارت اند از:

1- تغییرات هورمونی: اولین مورد از دلایل مؤثر به وجود آمدن لک صورت تغییرات هورمونی است.

برای درک بهتر شما از این موضوع بهتر است مثالی را عنوان کنیم. در دوران نوجوانی( بلوغ) قطعاً که شاهد ایجاد تعداد زیادی جوش بر روی صورت خود بوده اید. این مورد از تغییرات هورمونی در انسان منشأ گرفته است. درمان جوش و منافذباز در این دوره و تغییرات هورمونی آن، قطعاً که سخت است.

پیشنهاد می‌شود که در این مدت سازگاری انجام دهید و بعد از مدتی به سراغ پاک‌سازی صورت خود بروید.

2- فشار های روحی و روانی استرس : از جمله مواردی که سبب افزایش لکه و چین و چروک صورت می‌شود؛ فشار روحی و روانی است.

بهتر است برای درک این موضوع با افرادی که شغل های پر استرس دارند رو به رو شوید. قطعاً که سن و چهره آن ها به اصطلاح تطابق ندارند. قطعاً که فشار های روحی و روان سبب افتادگی پوست و افزایش چین و چروک صورت می‌شود.

3- تغذیه نامناسب : وجود تغذیه مناسب از جمله موارد مهم و تأثیر گذار در از بین بردن لک صورت است.

شما برای این که پوستی شاداب  و سر زنده داشته باشید، بهتر است که به سراغ نوشیدن آب بروید. از طرفی مصرف کردن انواعی از میوه ها که دارای ویتامین های خاص( همانند سیب) و قند طبیعی هستند؛ قطعاً که به از بین بردن لک صورت شما کمک خواهند کرد.

4- استفاده از لوازم آرایش نامرغوب : چهارمین علت بروز لک صورت استفاده از موارد آرایش تقلبی و نامرغوب است. اما چه زمانی شما متوجه این موضوع می‌شوید؟ آیا راه پیشگیری هم وجود دارد؟

فرض کنید که شما یک کرم شب را از یک فروشگاهی خریداری کرده‌اید؛ بعد از مصرف ابتدایی و بعد از چند ساعت شاهد آن هستید که صورت شما متورم تر شده و به رنگ قرمزی میزند. در صورت پدیدار شدن این موارد شما به لوازم آرایشی مد نظر حساسیت دارید.( توجه داشته باشید که شاید هم لوازم آرایشی مورد نظر شما تقلبی بوده و افزودنی های شیمیایی زیادی دارد)

5- آفتاب سوختگی : برای از بین بردن لک صورت شما باید صورت خودتان را به صورت مداوم از آفتاب در امان نگه دارید، به ویژه در فصول تابستان که شرایط آب و هوایی تغییر کرده و آفتاب نیز سوزناک تر شده است.

پیشنهاد می‌شود که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. برای خریداری کردن یک کرم ضد آفتاب از طریق سایت ما اقدام کرده و مرغوب ترین محصول بازار ایران را خریداری کنید.

از بین بردن لک صورت :

تا به الان با موضوعات علت لک صورت و مبانی آن رو به رو بوده اید. حال نوبت آن فرا رسیده است که به دنبال موارد اصلی از بین بردن لک صورت برویم.

قابل ذکر است که در هر بخش نکات و پیشنهاداتی ارائه می‌شود که یادداشت برداری و استفاده از آن ها به نفع شما خواهد بود:

  • استفاده از کرم ضد آفتاب : اولین مورد برای از بین بردن لک صورت آن است که شما از کرم های مخصوص آفتاب زدگی استفاده کنید.

زمانی که آفتاب به صورت مستقیم به صورت شما می‌تابد، قطعاً که اشعه های فرابنفش به صورت و بافت صورت شما آسیب جدی وارد می‌کند. همانند خشکی صورت، جوش، آکنه و… که از عوارض آفتاب سوختگی صورت تلقی می‌شوند.

اگر شما به صورت روزانه زیاد در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرید، بهتر است که هر 2 ساعت یک‌بار مجدداً این نوع از کرم ها را استفاده کنید.( سبب جلوگیری از لک صورت می‌شود و به نوعی ترمیم کننده است)

توجه داشته باشید که برای استفاده از کرم ضد آفتاب به مقدار لازم آن را بر روی صورت خودتان پخش کنید. اگر میزان حجم استفاده هر مرتبه شما، بسیار زیاد باشد قطعاً که صورت شما چربی بیش از حد خواهد گرفت و چربی صورت نیز سبب اسیدی شدن و باز تر شدن منافذ پوست خواهد شد.

طرف کردن لک صورت حنارا - از بین بردن لک صورت + سریعترین روش باور نکردنی 😲

  • استفاده از سفیده تخم مرغ : دومین روش سنتی که امروزه هم از آن استقبال می‌شود قطعاً که استفاده از سفیده تخم مرغ است.

استفاده کردن از سفیده تخم مرغ برای از بین بردن لک صورت مناسب بوده و برای از بین بردن تیرگی آن نیز نقش مؤثری به همراه دارد. طریقه مصرف به گونه ایی استفاده که سفیده تخم مرغ را به خوبی به پوست خودتان آغشته کرده و پوست خودتان را به مدت 10 دقیقه مالش دهید. صبر کنید که سفیده تخم مرغ خشک شود و سپس صورت خودتان را با آب سر دبشویید.

این کار را 2 الی 3 مرتبه در هفته انجام دهید و در بازه زمانی 1ماه؛ قطعاً که تأثیر این کار را مشاهده خواهید کرد.

  • استفاده از ژل آلوئه ورا : بهترین راهکاری که به تنهایی در خانه هم می‌توان انجام داد، استفاده از ژل آلوئه ورا است.

این ژل دارای پلی ساکاریدی است که موجب ایجاد سلول های پوستی جدید می‌شود؛ علاوه بر این موضوع لک و منافذ و زخم های پوستی را درمان می‌کند. این ماده به عنوان یک ترمیم کننده و برای از بین بردن لک صورت و محافظت از اشعه های ماورا بنفش بسیار مناسب است.

طریقه استفاده شما به گونه ایی است که ابتدا آن را به صورت خودتان آغشته کرده و صبر کنید تا خشک شود و سپس با آب سرد آن را بشویید. تداوم در انجام دادن این کار می‌تواند سبب احیای پوست شما و ترمیم و پاک‌سازی آن شود.

  • لایه برداری پوست با اسکراب : لایه بردار و ترمیم کننده پوستی یکی از روش ها برای جلوگیری از لک صورت است و به نوعی به پیشگیری هم منجر می‌شود.

شما با استفاده کردن از لایه بردار و ترمیم کننده و اسکراب به راحتی می‌توانید پوست آسیب دیده و سلول های مرده خودتان را احیا کنید. بعد از انجام دادن این کار پوست شروع به کلاژن سازی خواهد کرد و لایه ایی جدید ساخته خواهد شد. روش های زیادی همانند استفاده از لیزر، لایه بردار های طبیعی، کرم و ماسک لایه بردار و… نیز از موارد مهم است.

پیشنهاد ما به شما آن است که از کرم های لایه بردار برای از بین بردن لک صورت استفاده کنید. کرم های ضد لک معروف ترین مورد از اجناس لوازم آرایشی در بازار هستند. این نوع از کرم ها دارای ویتامین و مواد مغذی هستند که برای سلامتی بسیار مفید و از طرفی هم وجود مواد آنتی اکسیدانی سبب احیای پوست شما خواهد شد.

خواص استفاده از مواد آرایشی بهداشتی برای از بین بردن لک صورت :

با انواع روش های از بین بردن لک صورت و نحوه جلوگیری از لک صورت آشنا شدید و در این بخش به صورت تخصصی با خواص استفاده از موارد آرایشی و بهداشتی رو به رو خواهید بود.

از بین بردن جای جوش، آکنه و همچنین لک های پوستی از موارد خواص استفاده از موارد بهداشتی برای رفع چین و چروک است. زمانی که شما در دوران نوجوانی و بلوغ هستید قطعاً که با تعداد زیادی جوش رو به رو خواهید شد.

قطعاً ممکن است که این جای جوش ها در صورت شما باقی بمانند و به لک تبدیل شود؛ در این صورت شما باید از کرم های مخصوص و لایه بردار استفاده کنید.

یکی دیگر از خواص های دیگر آن است که صورت شما در برابر اشعه های آفتاب در امان خواهد بود. به عنوان مثال اگر شغل شما به گونه ایی باشد که همیشه در معرض نور خورشید هستید؛ قطعاً که این موضوع سبب سوختگی بافت و سلول های صورت شما خواهد شد.( همچنین باعث ایجاد سلول های مرده)

اما بهترین کار برای جلوگیری از لک صورت برای این مورد چیست؟ قطعاً که استفاده از کرم ضد آفتاب اصل ،سبب در امان ماندن پوست شما خواهد بود.

لطیف کنندگی و نرم شدن پوست صورت هم از یکی دیگر موارد استفاده از موارد مخصوص برای احیای پوست است. شما با استفاده مکرر و به صورت مداوم از کرم های احیا کننده پوست به صورت روتین مانند، قطعاً که صورتی لطیف در آینده خواهید داشت.

روش از بین بردن لک صورت حنارا - از بین بردن لک صورت + سریعترین روش باور نکردنی 😲

 لک های ایجاد شده پس از دوران بارداری :

بانوانی که هنگام دوران بارداری و بعد از زایمان که با تغییرات هورمونی دست و پنجه رم می‌کنند، قطعاً که لک و چین و چروک به سراغ آن ها خواهد آمد. این نوع از بانوان باید در برابر نور آفتاب  کمتر قرار گیرند و از طرفی هم از کرم های حاوی هیدروکینون، ویتامین ث، آربوتین و کوجیک اسید استفاده کنند.

شما اگر به فکر از بین بردن لک های ایجاد شده در صورت خود هستید، بهتر است که از لیزر ها استفاده کنید. لیزر های پیگمان که کیوسوئیچ معروف ترین آن ها است، سبب تحلیل رفتن لکه های پوستی می‌شود و از روش های جلوگیری از لک صورت نیز تلقی می‌شود.

استفاده از دارو و قرص های ضد لک را بهتر است که نادیده نگیرد. قرص هایی همانند ترانگزامیک اسید یا ترنسید در بازار وجود دارند که شما با خریداری کردن آن ها می‌توانید از لک های پوستی و چین و چروک نیز در امان باشید.( علاوه بر این موارد، می‌توانید از روش ها سنتی و گیاهی هم بهره ببرید)

چک لیست برای از بین بردن لک صورت :

امیدوار هستیم که از این مقاله از سایت حنارا نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای علاقه مندان به حوزه آرایشی و بهداشتی به اشتراک بگذارید.

انتهای مطلب بهتر است که چند نکته مهم در رابط با از بین بردن لک صورت را برای شما بازگو کنیم.

پیشنهاد می‌شود که در خریداری کردن انواع لوازم آرایشی و بهداشتی نهایت دقت را بکار گیرید.( با وجود به بازار آمدن اجناس تقلبی با افزودنی های شیمیایی زیاد)

علاوه بر استفاده از کرم و ماسک و لایه بردار و… بهتر است که استفاده از مواد گیاهی نیز فراموش نشود. شما می‌توانید با ژل گیاهانی همچون آلوئه ورا بافت پوست و سلول های پوستی خودتان را احیا کنید.

برای لطیف شدن پوست و نرم شدن آن نیز می‌توانید از اسکراب و لایه بردار نیز استفاده کنید، این موضوع نیز همچنان سبب احیای سلول و بافت های مرده پوست شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *