درمانی-آموزشی, ریزش مو و درمان

اشتباهات رایج کراتینه مو + درمان تضمینی 🔥

آموزش کامل کراتینه مو

تمامی افراد جامعه به دنبال داشتن موهای حالت پذیر، صاف و درخشان و نرم هستند. وجود این نوع از ویژگی ها برای مو انسان به یک رویای دیرینه تبدیل شده است. منتهی ابتدا باید به اشتباهات رایج کراتینه مو توجه کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تحقیقات گسترده ایی که در رابطه حوزه زیبایی در سراسر جهان رخ می‌دهید، قطعاً که هیچ چیز غیر ممکن نیست. در ایام های قبل تر وجود موهای نرم و لطیف فقط در بازه زمانی طولانی مدت و بر اثر روتین های مناسب برای مو به دست می‌آمد. منتهی امروزه برای داشتن مو های نرم و لطیف دیگر نیاز نیست مدت زمان زیادی را صرف کنید و کافی است که از کراتینه مو و تکنیک های موثر آن نیز استفاده کنید.

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد اشتباهات رایج کراتینه مو را برای شما شرح دهیم. قابل توجه است که در هر بخش علاوه بر نکات مهمی که ذکر می‌شود، بهتر است که به پیشنهادات هم توجه خاصی را ارائه دهید.

شاید شما در این فکر باشید که خب از سرم مو یا کراتینه مو استفاده می‌کنم و بعدش دیگه به راحتی میتونم مو های صافی داشته باشم. توجه کنید که شما باید استفاده استاندارد داشته باشید. یعنی آن که استفاده نامناسب  شما از این محصولات نیز می‌تواند منجر به آسیب های جدی به مو شود. خوشبختانه از بین بردن عوارض کراتینه مو نسبتاً آسان بوده و شما می‌توانید آن را از بین ببرید.

البته که برای از بین بردن عوارض کراتینه مو باید از تجربه دیگر افراد درس گرفته و از طرفی هم به توصیه ما در این مقاله توجه داشته باشید. اگر شما علاقه مند به این موضوع هستید، پیشنهاد می‌شود مقاله از بین بردن ریزش مو را هم به صورت کامل مطالعه کنید.

تا صد کراتین کردن مو سایت حنارا - اشتباهات رایج کراتینه مو + درمان تضمینی 🔥

کراتینه مو چیست ؟

بیشتر افراد بر این باور هستند که کراتینه مو فقط و فقط همانند یک نرم کننده است و اینکه می‌توان آن را به راحتی استفاده کرد و بدون هیچ تخصصی. اگر شما هم این گونه طرز تفکر دارید قطعاً که این موضوع از اشتباهات رایج کراتینه مو تلقی می‌شود.

ابتدا شما برای کراتین کردن مو های خودتان، آشنایی به ساختار بدن صورت و مو داشته باشید. به این دلیل که خود واژه کراتین، برگرفته از نوعی پروتئین در ساختار بدن است. این نوع از ترکیب به صورت طبیعی در پوست، ناخن و مو انسان ها یافت می‌شود و به استحکام و زیبایی بسیار کمک می‌کند.

اما این نوع از لایه های نیز ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند، این نوع از آسیب دیدگی از طرف لایه های درونی رخ خواهد داد. همین مورد سبب ایجاد موخوره، وز شدن مو، شکنندگی تار های مو و از طرفی خشکی مو خواهد شد. بیشتر افرادی که مو های فر و موج دار دارند، قطعاً که باید به این موضوع اهمیت ویژه ایی را ارائه دهند.

خب رسیدم به بحث اصلی. درمان کراتینه مو برای این موضوع کاملاً اثر بخش و مثبت واقع شده است. این نوع از درمان سبب ترمیم بافت های کلاژن آسیب دیده خواهد شد.( کراتین درمان سبب می‌شود که وزی و خشکی مو به صورت کامل از بین برود و شما در مرحله درمان می‌توانید از شامپو هم استفاده کنید)

اشتباهات رایج کراتینه مو :

تا به الان با موضوعات متعددی آشنا شدید، حال نوبت آن فرا رسیده است که به سراغ اشتباهات رایج کراتینه مو بریم. در هر بخش موارد مهمی ارائه شده و راهکاری و درمان صفر تا صد نیز شرح داده شده است. بهتر است که شما از آن ها فاکتور گیری کنید:

  • شست و شوی مو بعد از کراتین کردن : یکی از اشتباهات رایج کراتینه مو که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند، شستن مو بلافاصله بعد از کراتینه کردن است.

کراتینه کردن مو با استفاده از اتو مو انجام می‌شود، حرارت بالای اتو مو سبب می‌شود که موارد کراتین به اعماق کوتیکول ها نفوذ کند. ذرات کوچک پروتئین کراتین همانند یک مصالح، ما بین پیوند های شکسته شده و آسیب پذیر قرار می‌گیرد.

توجه کنید که استفاده از مواد کراتینه مو هم سبب سنگین تر شدن تار های مو و از طرفی باعث صاف شدن آن ها خواهد شد. اما چرا ما میگوییم که سریعاً مو های خودتان را نشویید؟ به این دلیل که برای سازماندهی و ارتباط بین موارد و کوتیکول ها باید در بازه زمانی صبر کنید. با توجه به همین مورد اگر سریعاً موهای خودتان را بشویید قطعاً که انگار نه انگار که کراتینه کردید. استفاده از ماسک مو برای نرم و لطافت مو نیز پیشنهاد می‌شود.

پیشنهاد می‌شود که 3 الی 4 روز بعد از کراتین کردن مو هنوز موهای خودتان را نشویید. توجه کنید که قرار گرفتن در برابر محیط های مرطوب همانند استخر و سونا و جکوزی به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود، عرق کردن بیش از حد نیز موجب آسیب دیدگی به روند کراتینه مو هم خواهد شد.

موثر کراتینه کردن مو حنارا - اشتباهات رایج کراتینه مو + درمان تضمینی 🔥

  • استفاده از شامپو حاوی سولفات : دومین مورد از اشتباهات رایج کراتینه مو استفاده از شامپو های نامرغوب و حاوی سولفات است.

زمانی که شما مو های خودتان را کراتینه می‌کنید، قطعاً که آسیب دیدگی مو های شما چندین برابر قبل خواهد شد و استفاده از شامپو های نامناسب سبب آسیب بیشتر هم خواهد شد.

موادی در شامپو ها وجود دارد همانند سولفات، که روند درمان مو های شما را حاد می‌کند و اگر شما بسیار از این شامپو ها استفاده کنید قطعاً که ضرر خواهید کرد. شامپو هایی که سولفات ندارند قطعاً که بهترین انتخاب خواهند بود، منتهی توجه کنید که این نوع از شامپو ها بسیار کف نمی‌کنند و البته که ممکن است روند شست و شوی مو های شما زمان بر باشند.

  • محکم بستن مو : توجه کنید که یکی از اشتباهات رایج کراتینه مو بستن محکم مو و کشیدن بسیار آن خواهد بود. شما تا 3 الی 5 روز بعد از درمان کراتینه مو باید با لطافت با مو های خودتان رفتار کنید.

در صورتی که شما از کش و کلیپس استفاده کنید و به محکمی مو های خودتان را ببینید، قطعاً که با فر شدن و موجی شدن مو ها رو به رو خواهید بود. همین امر از عوارض محکم بستن مو به هنگام کراتین کردن تلقی خواهد شد.

شما باید تا حد امکان مو های خودتان را باز نگه دارید، به گونه ایی که حتی آن ها را پشت گوش خودتان را نیندازید.

  • شست شوی بسیار مو ها : زمانی که شما بسیار مو های خودتان را بشویید بعد از درمان کراتینه، قطعاً که ماندگاری موارد موجود کاهش خواهد یافت. همین امر سبب اشتباهات رایج کراتینه مو می‌شود.

موهایی که دکلره دارند، بهترین بازه زمانی ممکن برای شست و شوی آن ها قطعاً که 3 روی یک‌بار خواهد بود. با این وجود شما می‌توانید میزان ماندگاری مواد را افزایش دهید.

خب شاید این سؤال برای شما مطرح شود که آیا در این بازه زمانی نباید نظافت شخصی را رعایت کرد؟ قطعاً که باید دوش بگیرید. برای دوش گرفتن و شست و شوی بدن می‌توانید از کلاه حمام با کیفیت استفاده کنید، منتهی بهتر است که زمان دوش گرفتن را کمتر کنید زیرا موهای شما ممکن است بیش از حد مرطوب شود.

در هفته اول کراتینه مو، بهتر است که از شامپو های خشک کننده استفاده کنید. زیرا سبب می‌شود که چربی مو های شما هم سریع‌تر از بین برود و هم زمان دوش گرفتن تا حد امکان کاهش یابد.

اسکراب کف سر راهکاری مناسب خواهد بود برای کنترل چربی مو. این نوع از اسکراب ها، توده های چربی بزرگ را از بین برده و از طرفی سبب می‌شود که درمان کراتینه موی شما به تأخیر نیفتد.

  • رنگ کردن مو : به صورت کلی شما باید قبل از کراتین کردن مو های خود را رنگ کنید. در غیر این صورت رنگ کردن مو جز، اشتباهات رایج کراتینه مو محسوب خواهد شد.

تأکید بر این موضوع به این دلیل که است که کراتین کردن مو، ماهیت آن را تغییر می‌دهد. یعنی آن که کراتین مو به تار های مو شما می‌چسبد و آن را ترمیم می‌کند. در صورتی که شما از رنگ مو استفاده کنید قطعاً که این نوع از غشا از بین خواهد رفت و این موضوع مهم و تأثیر گذار خواهد بود.

اما اگر شما می‌خواهید بعد از کراتین کردن، مو های خودتان را رنگ کنید، بهتر است از رنگ مو های بدون آمونیاک استفاده کنید. اما وجود آمونیاک در رنگ ها مو سبب چه می‌شود؟

آمونیاک ماده ایی است که اگر در رنگ وجود داشته باشد، سبب جایگزینی رنگ دانه های جدید بجای قبلی خواهد شد. زمانی که شما اگر از رنگ هایی که حاوی آمونیاک هستند استفاده کنید، قطعاً که رنگ دهی به موی شما به درستی انجام نخواهد شد. به این دلیل که رنگ‌دانه ها به خوبی جایگزینی نخواهد شد و از طرفی هم سبب یک دست نشدن رنگ مو های شما خواهد شد.

روش کراتینه کردن مو حنارا - اشتباهات رایج کراتینه مو + درمان تضمینی 🔥

فواید کراتینه مو :

علاوه بر اشتباهات رایج کراتینه مو که برای شما در بخش های قبلی به صورت کامل ارائه شد. در این بخش به صورت کامل به فواید کراتینه مو خواهیم پرداخت و مواردی مهم را برای شما شرح خواهیم داد.

1- می‌توانید در خانه کراتینه کنید : اولین مورد از فواید کراتینه مو آن است که شما می‌توانید در خانه به راحتی موهای خودتان را کراتین کنید.

ابتدا باید از ماده کراتین مخصوص استفاده کنید.( توجه داشته باشید که ماده کاراتینی که مد نظر شماست، به نوع مو شما سازگاری کامل داشته باشد)

در قدم بعدی کافی است که شما یک اتو مو داشته باشید. ابتدا کراتینه مو را به مو های خودتان آغشته کرده و با اتو مو چند بار، موهای خودتان را صاف کنید. با انجام این کار می‌توانید موهای خودتان را در خانه کراتینه کنید. قبل از کراتینه مو، استفاده از نرم کننده مو نیز پیشنهاد می‌شود.

2- ترمیم موهای آسیب دیده : در بخش اشتباهات رایج کراتینه مو هم به این موضوع اشاره کوچکی شد. از جمله فواید کراتین کردن مو به ترمیم و درمان مو می‌توان اشاره کرد.

هنگامی که مو های شما دچار خشکی و وزی و شکنندگی هستند، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید استفاده از کراتین مو خواهد بود. موادی که در کراتین وجود دارد سبب می‌شود که همانند یک مولکول به بخش های آسیب دیده بچسبند و از طرفی هم باعث می‌شود که بخش های آسیب دیده مو ترمیم شود.

3- لطافت مو در بازه زمانی طولانی : یکی از مهم‌ترین فواید کراتینه مو مدت زمان لطافت مو خواهد بود.

زمانی که شما پروسه درمان کراتین را طی می‌کنید بعد از یک هفته تمامی تأثیرات آن را خواهید دید. لخت و صاف و به اصطلاح شلاقی شدن مو از جمله فواید کراتین کردن مو است.

چک لیست نهایی اشتباهات رایج کراتینه مو :

امیدوار هستیم از این مقاله از سایت حنارا نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. در انتهای مطلب بهتر است که به چند نکته مهم توجه داشته باشید.

ابتدایی ترین نکته، شست و شوی مو های شما است. در اشتباهات رایج کراتینه مو شست و شوی بلافاصله بعد از کراتین مو سبب شده که مو های افراد شکننده تر شوند و انگار نه انگار که کراتینه انجام دادند.

برخی از افراد هم بر این باور هستند که بعد از کراتین کردن مو سریعاً می‌تواند مو های خودشان را رنگ کنند. پیشنهاد ما به شما آن است که ابتدا موهای خودتان را رنگ کنید و سپس بعد از چند روز به سراغ کراتین کردن بروید. استفاده از رنگ های بدون آمونیاک بسیار مهم است. به این دلیل که رنگ‌دانه های مو همیشه جایگزین رنگ‌دانه های قدیمی می‌شود. با توجه به همین امر پیشنهاد نمی‌شود که مو های خودتان را رنگ کنید.

استفاده از اسکراب کف سر برای در امان ماندن مو از رطوبت بسیار مهم است. زمانی که موی شما بعد از کراتینه کردن مرطوب شود، قطعاً که موارد کراتینه سست تر شده و به عبارتی دیگر دوام خاص خودش را نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *