درمانی-آموزشی, مراقبت از پوست

روتین مراقبت پوست + برنامه زیبایی 💕

آموزش مرحله مرحله روتین پوستی

روتین مراقبت پوست از جمله فعالیت‌های مهمی است که برای مراقبت از پوست باید انجام شود. امروزه در سراسر جهان افراد به دنبال داشتن پوستی بسیار شاداب و لطیف هستند و برای رسیدن به این خواسته خود باید روتین مراقبت از پوست را اجرا کنید. روتین پوستی شامل عادت‌های روزانه شما می‌شود، یعنی آن که افراد در روز چه‌کارهایی انجام می‌دهند و این که این نوع از افراد از چه مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند. این گونه از فعالیت‌های دائمی که به‌صورت روزانه انجام می‌شوند، روتین نام دارند. اما روتین مراقبت پوست چگونه است؟ آیا نکاتی برای روتین پوستی وجود خواهد داشت؟ چگونه می‌توانیم پوستی شاداب داشته باشیم؟

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد روتین مراقبت پوست را برای شما شرح داده و نکات مهم را ارائه دهیم. قابل ذکر است که در هر بخش نکات مهمی بعلاوه پیشنهادات برای شما دوستان عزیز ارائه می‌شود و برای این که شما پوستی شاداب داشته باشید، استفاده کردن از آن‌ها بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

برای داشتن پوستی شاداب باید به تمام نکات ریز توجه داشته باشید. به‌عنوان مثال شما در روز چند ساعت در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرید؟ قطعاً که اشعه فرابنفش نور خورشید سبب تیره شدن پوست و البته سرطان پوستی می‌شود، از طرفی استفاده از مواد شوینده مناسب برای پوست خود و… از جمله موارد تأثیر گذار تلقی خواهند شد.

قبل از آن  که به سراغ موارد مهم‌تر برویم، باید ذکر شود که ترتیب در روتین مراقبت پوست بسیار مهم است. به‌عنوان مثال شما در چه ساعتی صورت خودتان را می‌شویید و از طرفی بعد از انجام دادن این کار از چه مرطوب کننده استفاده می‌کنید و… تمام این موارد تأثیر به خصوصی در داشتن پوست صورت دارد.

پوستی شاداب داشته باشیم؟ - روتین مراقبت پوست + برنامه زیبایی 💕

 آشنایی با انواع پوست برای روتین پوستی :

قبل از آن که شما به سراغ روتین‌های پوستی بروید، بهتر است که با انواع پوست آشنا باشید. قطعاً که برای داشتن پوستی شاداب ابتدا باید با ساختار صورت خود و پوست خود اطلاعات کافی به دست آورید در غیر این صورت ممکن است که به پوست خودتان آسیب وارد کنید. به‌عنوان مثال اگر شما برای روتین مراقبت پوست خود از شوینده‌هایی استفاده کنید ک متناسب باپوست شما نیست، قطعاً که تورم و قرمزی پوست صورت به سراغ شما خواهد آمد. انواع پوست عبارت‌اند از:

1- پوست معمولی : این نوع از پوست‌ها دارای رنگ یکدست هستند و از طرفی دارای طراوت طبیعی و منحصر به فرد. این نوع از پوست معتدل است، یعنی نه آن قدر دارای چربی و نه خشک. همین موضوع سبب می‌شود که منافذ صورت کمتر دیده شود. روتین مراقبت پوست برای این دسته به‌راحتی انجام خواهد شد

2- پوست چرب : افرادی که پوست چربی دارند، قطعاً در صورت آن‌ها جوش سر سیاه و آکنه دیده خواهد شد.

منافذ باز و برق افتاده در این نوع پوست صورت، از جمله معایب این نوع پوست است. برای روتین پوست چرب باید دقت شود که شما باید حساسیت بیشتری برای استفاده از پاک کننده‌ها و شوینده‌ها داشته باشید.

3- پوست خشک : سومین دسته انواع پوست، پوست خشک است. این نوع دسته پوست دارای رطوبت بسیار کم و از طرفی هم با توجه به میزان کم رطوبت با خارش شدید و ترک خوردگی و چین و چروک رو به رو هستند. برای روتین پوستی این دسته کافی است که از لایه بردار های مناسب استفاده کنید.

چگونه روتین مراقبت پوست را شروع کنیم ؟

خب رسیدیم به سؤال اصلی، شما برای شروع روتین مراقبت پوست کافی است که به خود و ترتیب مراحل دقت کنید و آن‌ها را اجرا کنید. اگر شما برای اولین بار می‌خواهید روتین داشته باشید، پیشنهاد می‌شود که از محصولات زیادی استفاده نکنید، ولی در ادامه راه برای تقویت پوست صورت خود می‌توانید از محصولاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم به خوبی استفاده کنید.

ابتدا بهتر است که به پاک کننده، مرطوب کننده، ضد آفتاب توجه خاصی را ارائه دهید. در اصل روتین پوستی شامل این سه مرحله است ولی آیا این موارد برای تمامی پوست‌ها مناسب است؟ قطعاً که خیر. شما در ابتدا  بهتر است که از این سه مرحله استفاده کنید ولی در ادامه به‌صورت تخصصی تر به پوست خودتان توجه می‌کنید باید به این بخش مراحل بیشتری اضافه کنید.

به‌عنوان مثال اگر شما پوستی خشک دارید برای روتین مراقبت پوست بهتر است که از آبرسان استفاده کنید. به این دلیل که این نوع از پوست‌ها به دلیل کم رطوبت بودن باید آب رسانی شوند و همین امر سبب از بین رفتن خارش و آکنه و ترک پوستی خواهد شد.

برای پوست‌های چرب استفاده از شوینده‌ها و پاک کننده‌ها بسیار مهم است. به این دلیل که با انتخاب شوینده‌های مناسب به‌راحتی می‌توانید چربی صورت خودتان را پاک کنید و از طرفی هم روزنه ها و منافذ آن را از بین ببرید.

پوست‌های معمولی برای داشتن روتین پوستی خوب، در صورتی که با جوش های پوستی و آکنه سر و کار دارند، بهتر است که از یک تونر استفاده کنند. استفاده آرام و پیوسته از این محصول سبب می‌شود که این مشکل شما به‌راحتی حل شود.

روتین پوست حنارا - روتین مراقبت پوست + برنامه زیبایی 💕

روتین مراقبت پوست مرحله به مرحله :

تا به الان با موضوعات متعددی آشنا شدید، حال نوبت آن رسیده است که به‌صورت تخصصی به روتین مراقبت پوست بپردازیم. قابل ذکر است که در هر بخش نکات مهم و پیشنهاداتی ارائه می‌شود و بهتر است که از آن‌ها استفاده کنید:

  • پاک کننده : خب اولین مرحله از روتین مراقبت پوست، استفاده از پاک کننده‌ها است. همیشه قبل از استفاده محصولات آرایشی کافی است که از پاک کننده استفاده کنید.( از ملزومات آرایش کردن می‌باشد)

با انجام دادن این موارد، صورت شما حتی یک چربی و آلودگی نخواهد داشت. برای اولین مرحله کافی است که از روغن پاک کننده صورت استفاده کنید، استفاده از این مورد بعد از آرایش های غلیظ بسیار پیشنهاد می‌شود.

قابل ذکر است که اگر شما این مرحله را به‌صورت مناسب نگذرانید قطعاً که در مرحله بعدی روتین پوستی با مشکل رو به رو خواهید شد.( در واقع با کنار گذاشتن این مرحله، روتین پوستی ناقص می‌باشد)

پیشنهاد می‌شود از لایه بردار و ترمیم کننده برای پاکسازی صورت خود استفاده کنید. اگر شما اطلاعات مناسبی از پاکسازی صورت ندارید، کافی است که مقاله پاکسازی صورت چیست را به خوبی مطالعه کنید.

  • استفاده از تونر : در زمان‌های قبل در تونر ها از مایعات حاوی الکل استفاده می‌کردند و همین امر سبب تحریک پوست و سوزش شدید می‌شد.

توجه داشته باشید که تونر های جدید حاوی ترکیبات ملایم و آب رسان‌ها برای ترمیم پوست هستند.( شما می‌توانید برای پوست خشک خودتان از این آبرسان استفاده کنید)

تونر محصولی نیست که افراد بعد از استفاده آن احساس سنگینی کنند، بلکه با استفاده از آن روتین مراقبت پوست را خوبی انجام می‌دهند.

بعد از این که صورت خودتان را تمیز کردید، کافی است ک یک شب در میان از تونر استفاده کنید. بعد از 5 دقیقه و یا این که بعد از خشک شدن کامل تونر، کافی است که صبر کنید. توجه کنید که اگر پوست شما می‌تواند تونر را تحمل کند و این که خشک و یا تحریک نمی‌شود، می‌تواند هر شب از آن استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که از محصولات مرغوب استفاده کنید به این دلیل که استفاده از محصولاتی که نامرغوب هستند سبب می‌شود که پوست شما نسبت به تونر واکنش بدی بدهد.

  • سرم پوستی : اکثر بانوان از سرم های پوستی برای روتین مراقبت پوست استفاده می‌کند. اما به شما قول می‌دهیم که طریقه استفاده بسیاری از افراد از سرم ها نادرست است و شیوه درست استفاده کردن را به درستی فرا نگرفته‌اند.

سرم پوستی سرشار از مواد مغذی و ترکیبات آبرسان  و آنتی اکسیدان با غلظتی معقول است و تمامی این موارد دست به دست هم می‌دهند تا پوست صورت شما به خوبی تقویت شود.

شاید شما اصلاً استفاده از سرم پوستی را نادیده بگیرید ولی سرم ها به معنای واقعی ارتقا دهنده کیفیت پوست صورت شما خواهند بود و به همین دلیل هم ما در روتین مراقبت پوست به آن اشاره کرده‌ایم.

شما می‌توانید از سرم صورت هنگام صبح استفاده کنید. استفاده از سرمی که حاوی ویتامین سی است، سبب می‌شود که التهاب پوستی شما و لکه های صورت، به همراه رادیکال های آزاد از بین برود. روشن شدن پوست و از حالت تیره درآمدن پوست صورت نیز، از جمله فواید استفاده از سرم صورت می‌باشد. شما به هنگام شب نیز می‌توانید از کرم شب نیز استفاده کنید. کرم شب به هنگام خواب سبب می‌شود که پوست شما از حالت خسته و کسل کننده بیرون بیاید و برای فردا بهترین حالت خودش را داشته باشد.

های مراقبت از پوست حنارا - روتین مراقبت پوست + برنامه زیبایی 💕

تأثیر کرم دور چشم در لطفات پوست :

اگر شما بخش قبلی رو به خوبی مطالعه کرده باشید، قطعاً که با مراحل مهمی رو به رو بودید. بهتره که توی این بخش از تأثیر کرم دور چشم برای شما نکاتی را ارائه دهیم.

کرم های دور چشم قطعاً که سبک‌تر و رقیق تر هستند نسبت به مرطوب کننده و… با توجه به همین مورد پیشنهاد می‌شود که قبل از مصرف روغن ها و کرم ها از این محصول استفاده کنید.

فرمول  و قاعده کلی به این صورت است که ابتدا شما باید سبک ترین محصول و بعد سنگین ترین را استفاده کنید. دلیل اصلی هم این است که محصولات رقیق به محصولات غلیظ غلبه نخواهند کرد.

استفاده مناسب از کرم دور چشم به هنگام روتین مراقبت پوست سبب پیری زود رس نمی‌شود و اگر شما در انتخاب محصول مناسب نهایت دقت را به کار ببرید، می‌توانید از چین و چروک دور چشم در امان باشید. البته که تا زمانی که مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده می‌کنید قطعاً که از پیری زود رس در امان خواهید بود ولی برای لطافت دور چشم استفاده از این نوع کرم پیشنهاد می‌شود.

در کنار استفاده از این محصول، بهتر است که از آب رسان‌های دور چشم نیز استفاده کنید. پوست ناحیه دور چشم بسیار حساس است و پیشنهاد می‌شود که شما به هنگام استفاده به آرامی پوست خودتان را ماساژ دهید.( بهتر است که بعد از بیدار شدن هنگام صبح این مورد استفاده کنید)

آیا همیشه روتین پوست تأثیر گذار است ؟

برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید به نحوه اجرا کردن مراحل توسط شما اشاره کرد. به‌عنوان مثال اگر که شما هنگام استفاده از میزان حجم و مدت زمان نگه داری و… آگاهی کامل نداشته باشید و همینجوری از محصولات برای روتین مراقبت پوست خود استفاده کنید، قطعاً که تأثیر آن چنانی نخواهد گذاشت.

پیشنهاد ما به شما عزیزان آن است که برای نکات روتین مراقبت پوست کافی است نظم و عادت مناسبی داشته باشید. نظم سبب می‌شود که ترمیم پوست صورت شما به‌صورت مداوم و ملایم صورت گیرد. در صورتی که اگر شما نظم مناسبی نداشته باشید به‌عنوان مثال 5 روز یک درمان روتین مراقبت پوست را اجرا کنید، قطعاً که نتیجه مطلوب هم کسب نخواهید کرد.

پیشنهاد می‌شود برای تأثیر گذاری بیشتر در روتین مراقبت پوست خود ترتیب مراحل را به خوبی رعایت کنید.

جمع بندی و سخن پایانی :

امیدوار هستیم از این مقاله از سایت حنارا نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. در انتهای مطلب بهتر است که چند نکته مهم را بازگو کنیم.

ابتدایی ترین نکته ایی که باید به آن اشاره شود، در رابطه با آشنایی شما به انواع پوست‌ها می‌باشد. شما به‌عنوان یک فردی که می‌خواهید روتین مراقبت پوست را به خوبی اجرا کنید، در مرحله اول اصلاً باید با نوع پوست خودتان نهایت آشنایی را داشته باشید و این که استفاده از کدام محصولات سبب آسیب و تورم پوست صورت شما می‌شود.

استفاده از محصولات اورجینال هم بی تأثیر نیست. بهتر است که از اجناس نامرغوب و ارزان بازار اصلاً استفاده نکنید، افزودنی های شیمیایی که به مقدار زیاد در این محصول هستند سبب افزایش حساسیت پوست خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *