درمانی-آموزشی, زیبایی صورت, مراقبت از پوست

نحوه استفاده از ماسک صورت + راز زیبایی

آموزش استفاده از ماسک صورت

نحوه استفاده از ماسک صورت یکی از موارد مهم بوده که خانم‌های خانه دار باید به آن توجه خاصی را ارائه دهند. به‌عنوان مثال شما با استفاده نادرست از یک ماسک صورت ممکن است به‌صورت خود آسیب جدی وارد کنید و از طرفی اگر شما آموزش مناسبی از نحوه استفاده ماسک ندیده باشید، قطعاً که به مشکل رو به رو خواهید شد. چه‌بسا که قیمت‌های ماسک صورت روزانه در حال افزایش است و شما باید بهترین نتیجه را از هزینه ایی که صرف می‌کنید به دست آورید.

اما چگونه می‌توان به‌درستی از ماسک صورت استفاده کرد؟ آیا هزینه ماسک صورت بالا است؟ استفاده از ماسک صورت خانگی چطور است؟ ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد نحوه استفاده از ماسک صورت را برای شما دوستان عزیز آموزش دهیم. در هر بخش برای شما نکات مهم و پیشنهاداتی را ارائه داده‌ایم که بهتر است که در روتین پوستی خود از آن‌ها به‌خوبی استفاده کنید.

استفاده از ماسک صورت لذت بخش و آرام بخش برای شما خواهد بود. زیرا شما هنگام خواب و یا هنگامی که استراحت می‌کنید، می‌توانید از ماسک صورت استفاده کنید. تنوع ماسک صورت بسیار بالا است به گونه ایی که برای هر نوع پوست، نوعی ماسک پیشنهاد می‌شود و بهتر است که شما هم بهترین نوع را انتخاب کنید. مراقبت از صورت یکی از امرهای مهم در زندگی روزمره است. افرادی برای این که همیشه پوستی روشن و شاداب داشته باشند، باید از روتین‌های پوستی به‌صورت مناسب استفاده کنند.

در کنار استفاده از ماسک صورت، پیشنهاد ما به شما استفاده از کرم شب هم خواهد بود. به این دلیل که بسیاری از افراد در روتین پوست خود بعد از استفاده از ماسک، صورت خود را با کرم هم مالش می‌دهند.

ماسک صورت چیست ؟

ماسک صورت ورقه ایی است که با توجه به انواع آن به چند بخش تقسیم می‌شود. نحوه استفاده از ماسک صورت با توجه به نوع آن‌ها انتخاب می‌شود. زیرا در حال حاضر بسیاری از ماسک‌های ورقه ایی، دارای مواد مغذی و آب‌رسان‌های صورت هستند. شاید الان شما در این فکر باشید که چگونه این موارد داخل پاکت ماسک قرار گرفته؟

ماسک‌ها به دو دسته مرطوب و خشک طبقه بندی می‌شوند. ماسک‌هایی که مرطوب هستند و یا آن که با مایعی رطوبت پیدا می‌کنند، قطعاً که برای پوست های خشک، ماسک‌های مرطوب پیشنهاد می‌شود و برای پوست های چرب، ماسک خشک پیشنهاد می‌شود.

یکی از نکات که بسیاری از خانم‌ها به آن توجه نمی‌کنند، هدف استفاده از ماسک صورت است. بسیاری از بانوان فکر می‌کنند که ماسک ورقه ایی تحت عنوان یک لایه بردار و از طرفی برای پاک‌سازی صورت استفاده می‌شود؛ در صورتی که اصلاً این گونه نیست. لایه بردار و ترمیم کننده اصلاً محصولی جدا بوده و تأثیر به خصوص خودش را دارد و از طرفی پاک‌سازی صورت هم امری جداگانه و با روتین پوستی همراه است.( شما اگر می‌خواهید صورت شادابی داشته باشید، بهتر است که مقاله پاک‌سازی صورت چیست را مطالعه کنید)

ماسک ورقه ایی صورت قادر به کاهش خط و چین و چروک نیست و نمی‌تواند به‌صورت کامل جای کرم روز را بگیرد. علاوه بر موارد ذکر شده، باید بدانید که ماسک‌های که در بازار مخصوص صورت ساخته شدند، بهترین سیلیکون درجه یک پزشکی هستند. رطوبت پوست صورت شما را ترمیم کرده و به حد تعادل می‌رساند و از طرفی هم عمق چین و چروک صورت شما در طول شب کاهش پیدا می‌کند. شما می‌تواند قبل از این که بخوابید از ماسک‌های ورقه ایی صورت استفاده کنید، یا در هنگام روز می‌توانید از این نوع ماسک‌ها برای شاداب کردن پوست خود استفاده کنید.

زیبایی با ماسک صورت حنارا - نحوه استفاده از ماسک صورت + راز زیبایی

نکات مهم نحوه استفاده از ماسک صورت :

قبل از این که شما از ماسک صورت استفاده کنید، باید نکات مهمی در رابطه با نحوه استفاده از ماسک صورت را هم بدانید. این نوع از محصول در تأمین ویتامین های ضروری  و آب‌رسانی پوست شما بسیار تأثیر گذار است. ساز و کار ماسک ورقه ایی به پوست صورت شما چسبیده و تمام آن را در بر خواهد گرفت و نمی‌گذارد که رطوبت از آن خارج شود. این مورد علاوه بر خارج نشدن رطوبت صورت، باعث می‌شود که صورت شما از مواد مغذی هم تغذیه کند.

ماسک‌های ورقه ایی در دنیای غرب در چند دهه اخیر بسیار محبوب شده است، زیرا تأثیر به خصوصی در روند شادابی پوست می‌گذارد؛ اما درمان جدیدی نیست. در دهه‌های گذشته با ترکیب کردن چند دارو گیاهی، ماسک صورت خانگی به راحتی ساخته می‌شد.

منتهی امروز باروی کار آمدن محصولات  ضد چروک و افتادگی و انواع ماسک‌ها، مراقبت از پوست به راحتی انجام پذیر خواهد بود. زیرا که پشت آن علم واقعی قرار داده شده است. هر روزه صنعت علم پزشکی در حوزه زیبایی رو به پیشرفت است و محصولات جدیدی عرضه می‌شود. یکی از دستاوردهای این صنعت ماسک‌های ورقه ایی مخصوص صورت است که باعث شادابی می‌شود.

نحوه استفاده از ماسک صورت :

خب دوست عزیزم رسیدیم به اصل ماجرا. تا به الان با موضوعات متعددی آشنا شدید و حال نوبت آن فرا رسیده است که به‌صورت تخصصی به نحوه استفاده از ماسک صورت بپردازیم. در هر مرحله نکات مهم و پیشنهاداتی ارائه می‌شود و بهتر است که شما به آن توجه کنید:

  • ابتدا با پاک‌سازی شروع کنید : اولین مرحله از نحوه استفاده از ماسک صورت آن است که شما با کمک شوینده‌ها و پاک کننده‌ها نیز صورت خود را پاک‌سازی کنید.

با استفاده از آب ولرم شروع به شست و شوی صورت خود کنید در مرتبه اول، بعد با استفاده از شوینده و پاک کننده‌ها نیز به سراغ شست و شوی مجدد بروید.( بهتر است که هنگام استفاده از شوینده‌ها، پوست خود را هم به‌آرامی مالش دهید)

سپس صورت خود را با یک حوله نرم  خشک کنید. فقط و فقط اطمینان حاصل کنید که پوست شما آب اضافی نداشته باشد.

  • استفاده از تونر مناسب : دومین مرحله از نحوه استفاده از ماسک صورت استفاده از تونر متناسب با پوست شما است.

شما ابتدا باید با استفاده از تونر مورد علاقه خود صورت خود را مالش دهید. تونر ها سطح اسیدی بودن صورت شما را متعادل می‌کند و به باز شدن منافذ زیر پوستی نیز کمک خواهد کرد. اما چرا باید از تونر استفاده کنیم؟ هنگامی که شما می‌خواهید از ماسک ورقه ایی استفاده کنید، لازم است که منافذ پوست شما برای دریافت مواد مغذی نهایت آمادگی را داشته باشد تا ویتامین ها به‌خوبی به پوست شما جذب شود.

  • ماسک را روی صورت خود قرار دهید : حال نوبت به مرحله‌ی اصلی رسیده است. ماسک را به‌آرامی از پیشانی تا چانه صورت خود پهن کرده و به راحتی آن را روی صورت خود بگذارید.

حواستان باشد که ماسک هنگام بارگذاری روی صورت لیز نخورد. کافی است که بعد از گذاشتن ماسک روی صورت، هوای زیر آن را خالی و یا به‌اصطلاح آن را صاف کنید که زیر ماسک خود جریان نداشته باشد.( یعنی تا حد امکان به پوست شما بچسبد)

  • 20 الی 30 دقیقه صبر کنید : یکی از سرگرم کننده ترین مرحله نحوه استفاده از ماسک صورت آن است که شما بعد از بارگذاری، تا چند دقیقه فقط و فقط استراحت کنید.

پیشنهاد می‌شود که در آن زمان چشمان خودتان را ببینید و یا آن که از موبایل استفاده نکنید. بعد از 20 الی 30 دقیقه نوبت آن رسیده است که ماسک را از روی صورت خود بردارید.

توجه داشته باشید تا زمانی که ماسک مرطوب است باید از روی پوست برداشته شود و نه آن که بعد از خشک شدن کامل آن را بردارید. برخی از افراد فکر می‌کنند که هر چقدر ماسک روی صورت آن‌ها بیشتر بماند، تأثیر بیشتری دارد. اصلاً این گونه نیست دوست من. اتفاقاً هر چقدر میزان ماندگاری ماسک روی صورت شما بیشتر باشد، سبب تحریک شدن پوست و قرمزی و خارش خواهد شد.

  • صورت خود را بلافاصله نشویید : بسیاری از افراد با افکار اشتباه فکر می‌کنند که بعد از برداشتن ماسک باید صورت خود را تا زمانی که مرطوب است بشویند.

اصلاً  نباید شما این کار را انجام دهید. مایع باقی مانده از ماسک صورت، همان سرم پوستی شما می‌تواند باشد. یعنی آن که شما می‌تواند بعد از برداشتن ماسک صورت خود، تا 10 الی 15 دقیقه هم صورت خودتان را مالش دهید که مواد مغذی آن سرم به لایه‌ها و منافذ پوستی شما نفوذ کند.

  • استفاده از کرم دور چشم : بسیاری از افراد در اثر کم خوابی یا استفاده از لوازم الکترونیکی به مدت زمان زیاد، دچار گودی و ورم کردن زیر چشم می‌شوند.

پیشنهاد ما به شما آن است که بعد از استفاده ماسک ورقه ایی، از کرم دور چشم استفاده کنید. همین امر سبب می‌شود که شما با یک تیر چند نشان بزنید. هم صورتی شاداب و هم چنین و چروک دور چشم خودتان را از بین ببرید.

صورت چیست؟ حنارا - نحوه استفاده از ماسک صورت + راز زیبایی

استفاده از ماسک صورت در دوران بارداری پیشنهاد می‌شود ؟

یکی از سؤالات تخصصی این مقاله، استفاده از ماسک صورت هنگام بارداری است. زمانی که بانوان باردار هستند، قطعاً که پوست صورت آن‌ها دچار اختلالات هورمونی شده و از طرفی دارای رنگ‌دانه‌های زیادی هم است.

ماسک‌های صورت انواع خاص و منحصر به فرد خود را دارد. به‌عنوان ماسک ورقه ایی دارای رنگ‌دانه است که سبب می‌شود این نوع از مولکول ها به منافذ زیر پوست رفته و صورت را تقویت کنند. قطعاً که همین امر سبب تقویت پوست صورت می‌شود.

پیشنهاد می‌شود که ابتدا با یک متخصص پوست و زیبایی ارتباط برقرار کرده و با توجه به پیشنهاد فرد متخصص، نوع ماسک مناسب برای پوست خودتان را انتخاب کنید.

اما اگر به این موضوع توجه نشود چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ اگر شما به هنگام استفاده از ماسک صورت به نوع آن توجه نکنید، قطعاً که ضرر خواهید کرد. زیرا که تغییرات هورمونی پوست صورت و افزایش رنگ‌دانه هنگام بارداری رخ خواهد داد. اگر شما از ماسک مناسب استفاده نکنید، ممکن است که باعث افزایش آکنه و تورمی صورت شما شود. به همین دلیل همیشه پیشنهاد می‌شود با یک متخصص در این دوران در ارتباط باشید.

استفاده از ماسک صورت حنار - نحوه استفاده از ماسک صورت + راز زیبایی

فواید استفاده از ماسک صورت :

شاید شما در این فکر باشید که پوست شما دچار پیری زود رس شده است و به‌صورت روزانه این موضوع در حال افزایش است. اما سؤال اصلی ما از شما آن است که آیا راه درمان هم برای خط و چین و چروک ها وجود دارد؟ قطعاً که شما می‌توانید با استفاده از ماسک ورقه ایی این موارد را رفع کنید ولی چگونه؟

ابتدا باید بهترین ماسک را با توجه به شرایط پوست صورت خودتان انتخاب کنید. یعنی آن که ممکن است بسیاری از ماسک‌ها برای پوست صورت وجود داشته باشند ولی شاید متناسب با پوست شما نباشد. در این هنگام باید چکار کرد؟ بهترین راه انتخاب ماسک متناسب با پوست شما است.

سپس بعد از انتخاب ماسک ورقه ایی مناسب، باید به سراغ نحوه استفاده از ماسک صورت بروید. صفر تا صد این موارد را در بخش قبلی ذکر کردیم.

جمع بندی و چک لیست نهایی :

ما در این مقاله از سایت حنارا صفر تا صد نحوه استفاده از ماسک صورت را برای شما ذکر کردیم. امیدواریم که نهایت بهره را کسب کرده و برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. بهتر است که در انتها به چند نکته مهم نیز توجه کنید.

ماسک صورت برای پاک‌سازی صورت طراحی نشده است و فقط سبب تقویت صورت و منافذ و شادابی آن می‌شود. در صورتی که شما در شما پوستی بسیار چرب دارید بهتر است که از پاک کننده و شوینده‌ها مناسب استفاده کنید تا آن که در استفاده از ماسک ورقه ایی با مشکل رو به رو نشوید.

ماسک صورت همواره داره مواد مغذی و ویتامین است و برای این که با مایع مرطوبی ترکیب شده. مایع مرطوب سبب تحریک شدن پوست و باز شدن منافذ پوستی شما شده است و از طرفی هم باعث ورود مواد مغذی به لایه‌های درون پوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *