ریزش مو که به عنوان آلوپسی شناخته می‌شود، یک اختلال رایج در میان افراد سراسر جهان است و بیش از 80 میلیون نفر با آن درگیر هستند. به طور متوسط، اکثر افراد روزانه حدود 100 تار مو از دست می‌دهند. اما با رشد تارهای جدید مو و جایگزینی آن‎ها مشکلی پیش نمی‌‎آید. اما اگر تارهای موی کمتری رشد کرده یا هیچ تار مویی دوباره رشد نکند، شما  متوجه کاهش حجم مو یا نازک شدن تار موهای خود خواهید شد. در این شرایط است که می‎گوییم ریزش مو اتفاق افتاده است.

عواملی همچون ژنتیک، فشار و استرس، تغییرات هورمونی در دوران بارداری و یائسگی، بستن و کشیدن موها، استفاده از لوازم حرارتی و آسیب‌زا مانند سشوار اتوی مو، درمان‌های دارویی و یا شیمی درمانی، برخی شرایط پزشکی مانند عفونت قارچی یا تیروئید و … باعث ریزش موها و کم پشتی آن‎ها می‌شوند. روش‌های جلوگیری از ریزش موی بسیاری وجود دارند. ریزش مو نه تنها ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه می‌تواند باعث استرس، فشار روحی و کاهش اعتماد به نفس شما شود. با این حال، چندین روش وجود دارند که می‌توانید برای جلوگیری از ریزش مو دنبال کنید.

مصرف پروتئینها و ویتامین‌های تقویت کننده مو

ممکن است هر روز پروتئین کافی دریافت نکنید و این می‎‌تواند روی رشد موهای شما تأثیر بگذارد. به خصوص اگر وگان یا گیاهخوار هستید، ممکن است نیاز به افزایش میزان پروتئین مصرفی خود داشته باشید. شما به 40 تا 60 گرم پروتئین در روز نیاز دارید. برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین‌های  A، B، C، D، E، روی و آهن نیز می‌توانند برای رشد موهای شما موثر باشند. بنابراین مصرف مکمل‌هایی که به حفظ سلامت موها کمک می‌کنند، باید در برنامه تغذیه‌ای شما وجود داشته باشد.

رژیم غذایی سالم برای درمان ریزش مو

خوردن میوه‌ها، سبزیجات و مواد مغذی، باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند. شاید برای کاهش وزن از رژیم‌های محدودکننده استفاده می‌کنید. در این شرایط ممکن است وزن کم کنید، اما احتمالاً فولیکول‌های موی شما ضعیف می‌شوند و دچار ریزش مو می‎شوید.

درمان‌های دارویی یا محصولات مراقبتی جلوگیری از ریزش مو

شاید در مورد ماینوکسیدیل شنیده باشید، داروی بدون نسخه‌ای که به جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند. این دارو که به صورت محلول یا کف روی پوست سر مالیده می‌شود، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) با قدرت 5% تایید شده است. اما استفاده از ماینوکسیدیل نیز دائمی نیست و ممکن است تاثیرگذاری چشمگیری نداشته باشد.  بنابراین توصیه ما به شما استفاده از محصولات مراقبتی جلوگیری از ریزش موی موجود در فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا است که در زیر آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • تونیک ضد ریزش پرومین سریتا
 • تونیک ضد ریزش کافئین
 • تونیک ضد ریزش مینوتا
 • شامپو تقویت کننده مو مناسب کودکان سریتا
 • شامپو تقویت کننده و ضد ریزش جوانه گندم سریتا
 • شامپو تقویت‌کننده و ضد ریزش مخصوص موهای چرب سریتا
 • شامپو تقویت‌کننده و ضد ریزش مخصوص موهای خشک سریتا
 • شامپو ضد ریزش پرومین سریتا
 • شامپو ضد ریزش کافئین سریتا
 • شامپو ضد ریزش مینوتا مخصوص موهای خشک
 • شامپو فوم کاشت مو سریتا

خرید محصولات ریزش موی تضمینی از فروشگاه حنارا

برای ثبت سفارش محصولات بی نظیری که برای جلوگیری از ریزش مو نام بردیم، می‌توانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی حنارا اقدام کنید و شاهد احیای موهای از دست رفته خود و پرپشتی مجدد آن‌ها باشید.