درمانی-آموزشی, ریزش مو و درمان

عطر مو چیست ؟ معرفی بهترین عطر مو

آموزش استفاده از عطر مو
در عصر حاضری که ما در آن زندگی می‌کنیم تقریبا همه انسان های جهان(اغلب) متوجه اهمیت رعایت نظافت و بهداشت و خوش‌بو بودن بدن شده اند. همانطور که می‌دانید ما برای داشتن رایحه ای خوب و مطلوب لازم است تا از عطر و ادکلن های مختلف استفاده کنیم. ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد موضوع ( عطر مو چیست ) را برای شما شرح دهیم. پیشنهاد میشود برای لختی بیشتر موی خود از ماسک مو استفاده کنید و با عطر مو آن ها را خوشبو کنید.
مو یکی از قسمت هایی از بدن است که عطر را به خوبی در فضا پخش می‌کند،که بسیاری از افراد مخصوصا افراد سیگاری به مو های خود عطر می‌زنند و برای جلوگیری از عوارض و آسیب هایی که عطر های معمولی به مو های سر می‌زنند از محصولی به نام عطر مو استفاده می‌کنند. عطر مو چیست؟عطر مو که به میست مو نیز معروف می‌باشد،عطری بر پایه آب است که برای خوش‌بو کردن مو ها مناسب است و باعث خشکی و شکنندگی مو های شما نمی‌شود. عطر مو را می‌توان از جدیدترین محصولات تولید شده در صنایع آرایشی و زیبایی به حساب آورد. پیشتر اکثر ما از عطر ،ادکلن و اسپری های معمولی برای خوش‌بو کردن موهای خود استفاده می‌کردیم. اما تولید و عرضه این محصول مفید و کاربردی توانست علاوه بر رفع نیاز های این چنین کمک بزرگی برای ارتقا سطح روتین مراقبتی مو نیز انجام دهد.
از عطر مو استفاده کنیم؟ حنارا - عطر مو چیست ؟ معرفی بهترین عطر مو

تفاوت عطر مو با دیگر عطرها چیست ؟

عطر مو چه تفاوتی با عطر های دیگر دارد؟ این سوال بسیار رایج و پر تکراری است که اغلب افراد پس از آشنایی با این محصول(عطر مو)آن را می‌پرسند و اما جواب آن به طور معمول در عطر ها از الکل استفاده می‌شود که باعث آسیب رسیدن به موها می‌شود به همین علت عطر مو عطری ساخته شده بر پایه آب است که سبب خشکی و شکنندگی موها نشده و از رسیدن آسیب به آن ها جلوگیری می کند(به خاطر درصد زیاد آب به آن هیر میست نیز می‌گویند). این را می‌توان تفاوت اصلی و پایه بین عطر مو دیگر عطر ها دانست، همچنین عطر مو وجه تمایزی در فرمولاسیون و ساختار شیمیایی با عطر های دیگر دارد.ترکیبات شیمیایی(فرمولاسیون) عطر مو حاوی ترکیباتی از مواد مغذی است که مناسب با ساختار پوست سر و تار مو ها است و به حفظ سلامت مو ها کمک می‌کند.

بهترین زمان برای استفاده از عطر مو چه زمانی است ؟

بهترین زمانی که می‌توانید از عطر مو استفاده کنید هنگامی است که مو های شما مرطوب و نم دار است،زیرا رطوبت و نم دار بودن مو ها موجب ماندگاری بیشتر بو و رایحه عطر روی موهای شما می‌شود. آیا استفاده از عطر مو بی ضرر است؟ در جواب این سوال باید به شما بگویم که بله استفاده از عطر مو برخلاف استفاده از عطر های معمولی که همراه عوارض و آسیب هایی مانند: خشک شدن مو ها می باشند، عطر مو نه تنها برای مو ها بدون ضرر و بی خطر است بلکه دارای فایده هایی برای موها است ، اگر بخواهیم خیلی سخت گیری کنیم شاید تنها ایرادی که بتوان از آن گرفت ماندگاری کم است که آن هم به دلیل استفاده نشدن الکل در ترکیباتش می باشند که ماندگاری عطر مو را نسبت به عطر های بدن اندکی کمتر می کند.عطر مو های جهان حنارا - عطر مو چیست ؟ معرفی بهترین عطر مو

فواید استفاده از عطر مو :

۱- استفاده از آب: اولین موردی که در این مقاله ( عطر مو چیست ) باید ذکر شود، وجود آب خواهد بود. آب در عطر مو سبب حفظ شادابی و طراوت موها شده و از خشکی،وز شدن و بد حالتی موها جلوگیری می‌کند.
۲-تغذیه موها: همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم الکل استفاده شده در عطر یا میست مو بسیار کمتر از سایر عطر ها بود و میست یا عطر مو فرمولاسیونی(ساختار شیمیایی) آبرسان و سرشار از مواد مغذی دارد. این محصولات در ترکیب خود حاوی مواد مغذی و انواع ویتامین ها هستند، که با تغدیه فولیکول‌ و کوتیکول در بهبود رشد و کنترل میزان ریزش مو نقشی اساسی ایفا می‌کنند.
۳-تمیزی و پاکیزگی مو: عطر یا میست مو تنها برای خوش‌بو کردن موهای ما نیست بلکه در تمیزی و شاداب نگه داشتن موها نیز نقش مهمی دارد، در حدی که خیلی از افراد عطر مو را جایگزین شامپو خشک کرده اند.
اکثر ما به دلیل کار و مشغله های مختلف وقتی برای شست و شوی روزانه موهای خود نداریم که منجر به چرب شدن سریع در تماس با آلودگی های محیطی می‌شود که به اتفاقی بسیار شایع است،به همین منظور محصولی به نام شامپو خشک تولید شد.
اما بعدتر باعث بروز مشکلاتی مانند:دیر خشک شدن، وجود دانه های ریز در سر و… شد، سپس عطر مو توانست با غلبه بر این مشکلات تبدیل به جایگزینی مناسب برای شامپو خشک شود. عناصر و مواد موجود در عطر مو می‌توانند تولید و ترشح چربی از بخش فولیکول‌ی را کنترل کنند و طراوت خاصی به موهای ما بدهند.( شما برای این مورد میتوانید از پاک کننده ها و شوینده ها استفاده کنید)
۴-حفاظت از موها: بعضی از انواع عطر مو در ترکیبات خود دارای فیلتر های UV هستند که از تار های مو در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید محافظت می‌کند. از طرفی روغن های مغذی بکار رفته در این محصولات نقش لایه ای محافظت در برابر حرارت، آلودگی و آسیب های این چنینی را دارند.( میتوانید برای لطفات موهای خود از نرم کننده مو استفاده کنید)
۵-رفع بوی بد مو: وقتی از واژه عطر استفاده می‌کنیم اولین و بديهی ترین چیزی که به ذهنمان می آید ماده ای با رایحه ای خوب و مطلوب است. عواملی مانند:بودن در هوای آلوده،سیگارکشیدن،آشپزی و… باعث چرب شدن پوست سر می‌شوند که همین چربی سبب می‌شود بوی بد و نامطلوبی روی تارهای مو و پوست سر بوجود می‌آید که ناخوشایند است.
اما ذرات معطر موجود در عطر مو این مشکل را برای شما حل می‌کنند، این ذرات عطر مو به ساختار فولیکولی و نقاط متخلخل کوتیکول نفوذ می‌کنند و رایحه ای بسیار خوب و فوق‌العاده ای به آن ها می‌بخشند و هر گونه بو و رایحه نامطبوع و ناخوشایندی را از بین می‌بردند.

آیا می‌توان ازعطر مو به عنوان عطر بدن نیز استفاده کرد ؟

می توانید از عطر مو علاوه بر موها برای بدن نیز استفاده کنید البته باید توجه داشته باشید که چون عطر مو(میست) محصولی ساخته شده بر پایه آب است ماندگاری آن بر روی بدن بسیار کمتر از ماندگاری آن روی تار های مو است(افرادی که به عطر های معمولی حساسیت دارند می‌توانند از عطر مو به عنوان عطر بدن استفاده نمایند).

کدام نوع مو ها می‌توانند از عطر مو استفاده کنند ؟ 

یکی دیگر از ویژگی های خوب عطر مو این است که هر فردی با هر نوع مویی می‌توان از آن استفاده کند و از اثرات شگفت انگیز لذت ببرد. عطر مو برای مو های چرب و نازک مناسب می‌باشند به دلیل اینکه بدون سنگین کردن مو ها آن ها را خوش‌بو می‌کند، همچنین عطر مو برای افراد دارای مو های خشک، آسیب دیده یا کسانی که مو های زبر و مستعد و شکستگی و موخوره دارند نیز مناسب است زیرا می‌توانند از خواص مواد مغذی موجود در ترکیبات عطر مو(میست) استفاده کنند.
نحوه استفاده عطر مو باتوجه به اینکه بهترین زمان استفاده از عطر مو هنگامی است که مو ها نیمه خیس(نم دار) و مرطوب اند پس از استحمام میست(عطر مو) را روی مو های مرطوب خود با فاصله حدودا ۱۰ تا ۱۵ سانتی به طور یکنواخت در ساقه مو های خود اسپری کنید و یا این که می‌توانید سر خود را وارونه کرده و عطر مو را در ریشه مو های خود اسپری کنید.
پس از آن انگشتان خود را به آرامی کف سر بین مو های خود (روی پوست سر) خود بکشید تا محصول به خوبی در کف سر شما پخش شود.
رایحه خوش‌بو خود را آزاد کند، حتی می‌توان مقداری از عطر مو را روی هوا اسپری کرده و سپس زيرش قرار بگیرید تا دانه های عطر مو روی سر شما بشینند، این کار باعث افزایش ماندگاری رایحه عطر نیز می‌شود. یک نکته مهم و پیشنهادی:هنگام استفاده از عطر مو بهتر است حواسمان باشد که آن را با رایحه و بوی ای هماهنگ با رایحه و بوی عطر،ادکلن و اسپری بدنمان انتخاب کنیم، زیرا امکان دارد ترکیب روایح و بو های مختلف و ناسازگار بوی نهایی تولید کنند که جالب و خوشایند نباشد.

ماندگاری عطر مو چقدر است ؟

در این مقاله ( عطر مو چیست ) باید ذکر شود که بو و رایحه عطر مو اکثرا چیزی حدود ۵و۶ ساعت باقی می‌ماند.

بهترین برند عطر مو کدام است ؟

این کالا نیز مانند تمامی محصولات دنیا داری تنوع بالایی در نوع،برند و… است که شما می‌توانید با توجه به سلیقه،کیفیت و قیمت آن ها را انتخاب کنید.
امروزه بسیاری از برند های مشهور و معروف دنیا عطر مو مخصوص خود را تولید می‌کنند که به شما این اجازه را می‌دهد تا عطر مو و عطر بدن خود رو با هم ست کنید. طرز تهیه عطر مو (میست) خانگی شما علاوه بر خرید برند های مختلف عطر مو می توانید به راحتی با ترکیب ساده چند ماده برای خود عطر مو (میست) خانگی بسازید.( البته که شما میتوانید با استفاده از شامپو های خوشبو به راحتی رایجه خوبی به مو های خودتان منتقل کنید)
اول از همه برای تهیه و ساخت عطر مو خانگی به یک لیوان آب نیاز دارید برای افزایش خواص این عطر مو به لیوان آب خود آلوئه ورا و روغن های گیاهی مثل جوجوبا یا روغن نارگیل اضافه کنید. در آخر شما می‌توانید به محلول خود هر اسانس و عصاره ای که رایحه و بوی آن را می‌پسندید اضافه کنید، سپس عطر مو(میست) خانگی و دست ساز خود درون یک ظرف بریزید و روی مو های خود اسپری کنید.

جمع بندی و چک لیست نهایی : 

برای داشتن مو های خوش‌بو می توانید از عطر مو های موجود در بازار و یا عطر مو های خانگی ساخته شده از آب،روغن گیاهی و اسانس رایحه مطلوب خود که پیش تر طرز تهیه آن را به شما یاد دادیم استفاده کنید، عطر مو عطری ساخته شده بر پایه آب بجای الکل است که از آسیب رسیدن به مو های ما جلوگیری می‌کند.( در این مقاله تحت عنوان عطر مو چیست ،صفر تا صد موارد ذکر شده است.
این اصلی ترین تفاوت میان عطر مو و دیگر عطر های بدن به حساب می آید،عطر مو از جدیدترین محصولات تولید شده در صنایع آرایشی و زیبایی می باشد که بدیل داشتن آب سرشار به هیر میست نیز می‌گویند،عطر مو علاوه بر این که برپایه آب است و از خشکی و شکنندگی مو ها جلوگیری می‌کند از نظر ترکیبات و ساختار شیمیایی(فرمولاسیون)نیز با دیگر عطر ها تفاوت دارد، فرمولاسیون عطر مو مناسب برای پوست سر و تار های مو است که حاوی مواد مغذی برای مو می باشند و به حفظ سلامت مو ها کمک می‌کند،بهترین زمان برای استفاده از عطر مو زمانی است که مو ها نم دار و مرطوب هستند(بعد از استحمام) زیرا مرطوب بودن مو ها باعث ماندگاری بیشتر بو و رایحه عطر شما می‌شود، استفاده از عطر مو بر خلاف دیگر عطر ها برای مو ها کاملا بی ضرر و بدون عوارض است.
ماندگاری عطر مو در قیاس با سایر عطر های بدن اندکی کمتر بوده و چیزی حدود ۵ و ۶ ساعت می‌باشد،در ادامه به فواید استفاده از عطر مو مانند:وجود آب در آن،تغدیه مو ها،حفاظت از مو ها،رفع بوی بد مو،تمیزی و پاکیزگی و… اشاره کردیم و هر یک را بطور کامل برایتان شرح دادیم.
سپس نحوه استفاده از عطر مو به روش های مختلف را گام به گام برای شما توضیح دادیم و این نکته مهم را نیز مطرح کردیم(عطر موی خود را با رایحه مناسبو سازگار با عطر بدن خود انتخاب کنید).
عطر مو هم همانند سایر محصولات و کالاهای دیگر صنایع آرایشی و زیبایی در انواع و اقسام بوها و رایحه ها،ترکیبات،نام ها و برند های مختلف تهیه و تولید شده و روانه بازار می‌شود شما می‌توانید عطر مو مناسب خود را با توجه به قیمت،بودجه و سلیقه خود انتخاب کنید(خبر خوب این است که در حال حاضر اکثر برند های معروف دنیا عطر مو مخصوص خود را تولید می‌کنند و شما می‌توانید آن را با عطر بدن خود ست کنید).
اما در آخر طرز تهیه عطر مو خانگی را نیز به شما آموزش دادیم،امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *