درمانی-آموزشی, زیبایی صورت, مراقبت از پوست

چگونه از کانسیلر و کانتور استفاده کنیم ؟

کانسیلر صورت چیست؟

امروز در این مقاله ازسایت حنارا می خواهیم ابتدا شما را با دو واژه کانسیلر و کانتور صورت آشنا کنیم سپس نحوه استفاده از آن‌ها را به شما آموزش خواهیم داد. از کانسیلر و کانتور برای فرم دهی دلخواه به صورت،ایجاد برجستگی و رفع تیرگی دور چشم ها استفاده می‌شود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

کانسیلر صورت چیست ؟

کانسیلر یکی از پر کاربردترین و پر فروش ترین محصولات تولید شده در صنایع آرایشی و زیبایی می‌باشند که برای پوشش و مخفی کردن تیرگی های زیر چشم،جای جوش،لکه و آکنه های پوستی استفاده می‌شود.

اگر به روش درست از آن استفاده نمایید آرایشی بی عیب نقص و بسیار زیبا را برای شما به ارمغان می آورد. معمولا موقع انتخاب کانسیلر صورت باید حواستان باشد که کانسیلری را انتخاب کنید که یک یا دو درجه از رنگ پوست خود روشن تر باشد تا به خوبی تیرگی های زیر چشم را پوشش داده و بعد از آرایش کردن پوست شما را تازه و شاداب تر نشان دهد.( اگر شما چین و چروک دور چشم دارید، بهتر است هر چه سریعا از کرم دور چشم استفاده کنید)

استفاده از این محصول در قسمت هایی مانند دور لب ها یا روی خط لب باعث برجستگی و زیباتر شدن لب های شما می‌شود، به علاوه با استفاده از کانسیلر می‌توانید تمامی تفاوت ها در رنگ پوست خود از جمله:قرمزی،لکه ها،خال های پوستی و… را به خوبی پوشش دهید و پوستی صاف،یکدست و زيبا داشته باشید. کانسیلر صورت در چندین نوع مختلف تولید و در بازار به فروش می‌رسد، که از انواع کانسیلر می‌توان به کانسیلر های مایع،کانسیلر های کرمی،کانسیلر های استیکی(نیمه جامد) و کانسیلر های رنگی اشاره کرد.

صورت را کانتور کنیم؟ حنارا - چگونه از کانسیلر و کانتور استفاده کنیم ؟

چگونه از کانسیلر صورت استفاده کنیم ؟

روش ها و تکنیک های استفاده از کانسیلر صورت بدون در نظر گرفتن نوع کانسیلری که آن استفاده می‌کنید همگی مشابه هم هستند. اگر صاحب پوستی خشک به ویژه در قسمت های دور چشم خود هستید لازم است که اول از همه پوست خود را با کرم مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کرده و بگذارید دو دقیقه رو پوست شما بنشیند و جذب شود و سپس‌ از کانسیلر صورت استفاده کنید.

نحوه استفاده از کانسیلر:با استفاده از برس،اسفنج و یا یکی از انگشت های خود کانسیلر را با ضربه هایی آرام به صورت نقطه به نقطه روی محل های مد نظر مالش دهید و بعد آن را به صورتی که هیچ خط ظاهری بین پوست و کانسیلر یا فنداسیون مورد استفاده دیده نشود روی قسمت های مورد نظر خود به آرامی مالش داده و پخش کنید. در ادامه روش کانسیلر بخش های مختلف صورت را به شما آموزش خواهیم داد.

کانسیلر صورت بدون چروک شدن پوست دور چشم :

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره کردیم برای پوشاندن تیرگی و سیاهی های دور و اطراف چشم می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. پس از اینکه پوست اطراف چشم های خود را با مرطوب کننده دور چشم آماده برای آرایش کردید، کانسیلر را بصورت مثلثی زیر چشمان خود کشیده و بعد با استفاده از یک اسفنج کوچک مرطوب آن را پخش کنید.

(برای برجستگی بیشتر گونه و جوان‌تر نشان دادن صورت می‌توانید روی گونه های خود کمی هایلایتر بزنید). بعد از پخش کانسیلر روی آن را با پورد بیک فیکس کنید زیرا این کار باعث می‌شود تا کانسیلر داخل چروک های اطراف چشم جمع نشود و در جای خود فیکس و ماندگار بماند، در نتیجه دیگر دور چشم های شما چروک نمی‌شود.

نحوه استفاده کانسیلر صورت روی زخم ها :

در پوشاندن زخم ها با کانسیلر اول از همه به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که روی زخم های باز و ملتهب را به هیچ وجه نباید با هیچ گونه لوازم آرایشی پوشاند زیرا منجر به عفونت و التهاب بیشتر زخم و مشکلاتی از این قبیل می‌شود.

اما اگر اطمینان پیدا کردید که زخمتان رو به بهبود و قرمز است، ابتدا پس از تمیز کردن پوست صورت از حتما کرم ضد آفتاب استفاده کنید چون که پوست در این بازه بسیار حساس است و ضد آفتاب از ایجاد شدن لک های پوستی جلوگیری می کند.

بعد از استفاده از کرم ضد آفتاب رویش کانسیلر سبز بزنید تا سرخی زخم را بپوشاند سپس از کانسیلر همرنگ پوست خود استفاده کرده و آن را خوب روی زخم خود پخش کنید در نهایت از کرم پودر برای کل صورت خود استفاده کنید تا به این شکل صورت شما یکدست شود(چنانچه جای زخم قرمز نبود از کانسیلر متناسب با رنگ زخم خود استفاده کنید).

کردن صورت حنارا - چگونه از کانسیلر و کانتور استفاده کنیم ؟

روش استفاده از کانسیلر روی جوش ها :

شما میتوانید برای درمان جوش و منافذ باز از کانسیلر سبز استفاده نمایید. بعد از استفاده از پرایمر و زیرسازی پوست مقدار اندکی از کانسیلر سبز را روی جوش و قسمت های قرمز پوست بزنید و چند لحظه صبر کنید تا رطوبت کانسیلر تبخیر شود. سپس با یک اسفنج کوچک نم دار به آرامی روی آن ضربه بزنید بعد با استفاده از کانسیلر همرنگ پوست روش جوش را بپوشانید و در آخر درست همانند کانسیلر زخم کرم پودر را روی کل پوست صورت خود پخش کنید.

رنگ های کانسیلر مناسب برای هر پوست :

برای اینکه بدونیم کجای صورت و هر وقت از چه کانسیلری استفاده کنیم لازم است تا رنگ های متضاد یکدیگر را بشناسیم. ●کانسیلر سبز: سبز متضاد رنگ قرمز است و در قسمت هایی همانند جوش ها،زخم،نواحی حساس و… که پوست قرمز است باید از کانسیلر سبز استفاده نمایید(لازم به ذکر است که اگر کانسیلر سبز به درستی و کاملا نشود لکه های پوستی ایجاد می‌کند).

●کانسیلر زرد: زرد متضاد رنگ بنفش می باشد. در چهره برخی از قسمت ها ممکن است که رنگ آن به کبودی یا بنفش نزدیک باشد مثل بخش های زیر چشم،  تتو های قدیمی، جای کبودی ضربه و…که به رنگ بنفش در آمده اند و برای پوشاندن آن ها از کانسیلر های زرد و یا نارنجی استفاده می کنیم و مسلما هر چه پوست تیره تر باشد کانسیلر انتخابی نیز باید زرد تیره یا نارنجی باشد.

●کانسیلر بنفش: استفاده از این رنگ کانسیلر بسیار کمتر از کانسیلر های قبلی است و برای پوشاندن لکه ها و برخی کبودی های متمایل به زرد پوست مناسب است(این رنگ کانسیلر ممکن است باعث کدر شدن پوست صورت شود و باید در استفاده از آن دقت کنید).

پاک کردن سرخی و پوست ناهموار با استفاده از کانسیلر صورت :

جوش و آکنه می‌توانند علاوه بر سرخی باعث ایجاد فرورفتگی یا برآمدگی بر روی پوست شوند. کانسیلر نمی تواند برای بر طرف کردن فرورفتگی یا برآمدگی ها کار زیادی انجام دهد، اما همانطور که پیشتر  هم توضیح دادیم می‌تواند سرخی پوست شما را بپوشاند و آن را صاف و یکدست کند. پیشنهاد ما به شما آن است که برای جلوگیری از قرمزی صورت، از ضد آفتاب های استاندارد استفاده کنید زمانی که در معرض نور آفتاب قرار میگیرید.

کانتور یا کانتور کردن صورت چیست ؟

کانتور یا کانتور کردن روشی برای ایجاد خطوط(متعادل سازی) درصورت است، یعنی این که شما می‌توانید به کمک کانتور یا کانتور کردن قسمت های مختلف صورت خود راکرم کانتور یا کرم پورد برجسته تر یا لاغر تر کنید مثلا لب ها را برجسته تر کنید یا بینی خود  را کوچک و لاغر تر کنید. به کمک این روش(کانتور کردن) شما می توانید به راحتی ناهماهنگی های موجود در صورت خود را برطرف کنید و چهره ای هماهنگ و متعادل داشته باشید.

چگونه از کانتور(کانتور کردن) صورت استفاده کنیم ؟

در ابتدا روی پوست صورت خود پرایمر(نوعی کرم از دیگر محصولات آرایشی مانند:کانسیلر،لوسیون و‌…است) بزنید بعد از آن تمام قسمت های پوست را با کرم پودر بپوشانید و سپس زیر چشم خود را با استفاده کانسیلر به خوبی بپوشانید و آن را روی پوست پخش کنید، حال با استفاده از یک براش مناسب لایه ای نازک از پودر تثبیت کننده روی پوست بزنید تا کرم پودر و کانسیلر به خوبی روی سطح پوست شما تثبیت شوند.

اکنون پوست شما صاف و یکدست شده و آماده کانتور کردن(کانتورینگ) است. پیشنهاد ما به شما این است که از کانتور های کرمی استفاده کنید زیرا در آخر به شکل مات روی پوست شما قرار می گیرند،ولی استفاده از کرم کانتور های درخشان را اصلا به شما توصيه نمی‌کنیم. لازم به ذکر است که اگر از کانسیلر ها و محصولات استیکی(نیمه جامد) استفاده کنید، تسط بیشتری در کانتورینگ(کانتور کردن)خواهید داشت. در ادامه به نحوه کانتور کردن قسمت های مختلف صورت می پردازیم.

نحوه کانتور (کانتورینگ) و کانسیلر بینی :

اگر قصد کانتور(کانتور کردن) بينی خود را دارید به شما توصيه می‌شود که از براشی کوچک و نازک استفاده کنید، زیرا با براش کوچک می توانید تسلط بیشتری روی قلمو داشته باشید و خطوط ظریف و نازک را خیلی راحت تر و تمیز تر بکشید. چنانچه می خواهید بینی خود را باریک و لاغر تر نشان دهید، دو خط موازی در قسمت دو طرف استخوان بینی خود رسم کنید.

استفاده از کانتور و کانسیلر صورت حنارا - چگونه از کانسیلر و کانتور استفاده کنیم ؟

روش کانتور(کانتور کردن) برجسته سازی گونه ها :

برای کانتور کردن گونه ها باید ابتدا قسمت تو خالی گونه های خود را با انگشت پیدا کنید(بخشی است که زیر استخوان گونه قرار دارد)، سپس خطی شیب دار را از بغل گوش خود بزنید و آن را تا وسط گونه هلی خود امتداد دهید.

نحوه کانتور(کانتور کردن) صورت هایی با پیشانی بلند :

در هنگام کانتور(کانتور کردن) پیشانی های بلند با توجه به ویژگی چهره خود باید در ناحیه خط رویش مو از کرم کانتور(رنگ تیره) استفاده کنید تا پیشانی شما کوتاه تر به نظر بیاید.

نحوه کانتور کردن چانه و استخوان فک :

از کانتور می‌توانید برای باریک تر و کشیده تر دیده شدن استخوان فک و چانه خود استفاده کنید،تنها لازم است ناحیه غبغب و زیر استخوان فک خود را با کانتور تیره رنگ بپوشانید تا صورت شما زاویه دار به نظر بیاید و برای کانتور کردن چانه نیز توصیه می‌شود که با کمک خط کانتور در زیر چانه، بین صورت و گردن خود فاصله بندازید و آن ها را از یکدیگر جدا کنید تا زیبا تر به نظر برسد.

جمع بندی و چک لیست نهایی کانسیلر صورت :

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. بهتر است در انتهای این مقاله نکات مهم را بازگو کنیم.

کانسیلر یکی از پر فروش ترین و کاربردی ترین  محصولات در صنایع آرایشی و زیبایی است که برای پوشش و مخفی کردن تیرگی های زیر چشم،جای جوش،لکه و آکنه های پوستی استفاده می‌شود،موقع انتخاب  کانسیلر صورت باید حواستان باشد که کانسیلری را انتخاب کنید که یک یا دو درجه از رنگ پوست خود روشن تر باشد.

با استفاده از کانسیلر می‌توانید تمامی تفاوت ها در رنگ پوست خود از جمله: قرمزی،لکه ها،خال های پوستی و… را به خوبی پوشش دهید و پوستی صاف،یکدست و زيبا داشته باشید،از انواع کانسیلر می‌توان به کانسیلر های مایع،کانسیلر های کرمی،کانسیلر های استیکی(نیمه جامد) و کانسیلر های رنگی اشاره کرد،روش ها و تکنیک های استفاده از کانسیلر صورت بدون در نظر گرفتن نوع کانسیلری که آن استفاده می‌کنید همگی مشابه هم هستند.

اگر صاحب پوستی خشک به ویژه در قسمت های دور چشم خود هستید لازم است که اول از همه پوست خود را با کرم مرطوب کننده یا لوسیون مرطوب کرده و بگذارید دو دقیقه رو پوست شما بنشیند و جذب شود و سپس‌ از کانسیلر صورت استفاده کنید.

شما میتوانید با کانسیلر ، با استفاده از برس،اسفنج و یا یکی از انگشت های خود کانسیلر را با ضربه هایی آرام به صورت نقطه به نقطه روی محل های مد نظر مالش دهید و بعد آن را به صورتی که هیچ خط ظاهری بین پوست و کانسیلر  مورد استفاده دیده نشود.

در ادامه کانسیلر بدون چروک شدن پوست دور چشم،نحوه استفاده کانسیلر روی زخم ها،روش استفاده از کانسیلر روی جوش ها،رنگ های کانسیلر مناسب برای هر پوست و پاک کردن سرخی و پوست ناهموار با کانسیلر صورت را بصورت کامل برای شما توضیح دادیم،کانتور یا کانتور کردن روشی برای ایجاد خطوط(متعادل سازی) درصورت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *