درمانی-آموزشی, ریزش مو و درمان

چگونه موهای صاف داشته باشیم ؟

آموزش کامل صاف کردن مو به صورت صفر تا صد

داشتن موهای صاف همیشه جزء انتخاب بسیاری  از افراد جامعه بوده است و شما با داشتن موهای صاف به سشوار و کراتین و حالت دادن مو نیازی نخواهید داشت. اما چگونه موهای صاف داشته باشیم ؟آیا به راحتی میتوان موهای خودمان را صاف نگه داریم؟ آیا محصولی برای صاف کردن مو وجود دارد؟

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد موضوع ( چگونه موهای صاف داشته باشیم ) را برای شما شرح داده و از طرفی بهترین محصولات برای این موضوع را معرفی کنیم.

داشتن موهای صاف منشا متفاوتی دارد، به عنوان مثال ممکن است که موهای شما ذاتا لخت و صاف باشد و یا این که شما استفاده از سشوار و محصولات مراقبت از مو موهای خودتان را صاف کنید.

همین ابتدا پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولات مناسب و بهداشتی است. استفاده از سشوار چون دمای بالایی به ریشه های مو منتقل میکند، سبب از بین فولیکول های مو شده و شما دچار ریزش مو خواهید شد. از طرفی استفاده از محصولات مراقبتی مو میتوانید حجم مو بعلاوه حالت صافی به موی شما ارائه دهد.

شناخت نوع مو :

اولین بخش از مقاله ( چگونه موهای صاف داشته باشیم ) باید به شناخت موی خودتان بپردازید. به عنوان مثال موی شما خشک است یا چرب یا متعادل است، زیرا هر کدام یک از این نوع ها روش های خاص و منحصر به فرد خودشان را دارند.

موهای خشک: افرادی که نوع موهای خشک دارند، موقع شست و شو باید از نرم کننده مو استفاده کنند و به واسطه آن به موهای خودشان حالت دهند. از طرفی بهتر است بدانید که به هیچ وجه موهای خشک را نباید سشوار بکشید، به این دلیل که دچارسوختگی ریشه مو میشود. (فقط در یک صورت مجاز به انجام اینکار هستید، قبل از سشوار کشیدن موهای خودتان را به حد نصابی مرطوب و خیس کنید)

موهای چرب: این نوع از دسته موها همیشه باید به شست و شوی آن ها دقت شود و از پاک کننده و شوینده ها مناسب برای شست و شوی این نوع از موها استفاده کنید. موهای چرب ذاتا متسعد هستن برای ریزش و اکثر افرادی که دچار ریزش مو میشوند، موهای چربی دارند. ولی برای صاف کردن موهای چرب باید چه کاری انجام داد.

پیشنهاد میشود قبل از هر چیزی شست و شوی کامل داشته باشید برای از بین بردن چربی موی خودتان و از طرفی بعد از دوش گرفتن، به مدت زمان 3 دقیقه موهای خودتان را سشوار بکشید. (توجه داشته باشید که سشوار کشیدن صرفا برای خشک کردن مو باشد و نه حالت دادن مو)

صاف کردن موها حنارا - چگونه موهای صاف داشته باشیم ؟

چگونه موهای صاف داشته باشیم ؟

با پیشرفت تکنولوژی و محصولات مراقبتی، دیگر داشتن موهای صاف آرزو نیست و شما میتوانید با داشتن یک روتین مناسب مو، به راحتی موی صافی برای خودتان داشته باشید. در این بخش به صورت تخصصی به سوال ( چگونه موهای صاف داشته باشیم ) پاسخ خواهیم داد، توجه داشته باشید شاید که در هر بخش نکات مهم بعلاوه پیشنهاداتی ارائه میشود که بهتر است به آن ها توجه کنید:

  • تغذیه و رژیم غذایی مناسب:  داشتن موهای پرپشت و صاف به تغذیه و رژیم غذایی شما مرتبط است. به این دلیل که شما باید ویتامین های مورد نیاز بدن و مواد مغذی را تامین کنید و تمامی این موارد با تغذیه و رژیم مناسب قابل رفع است.

سبزیجات، ماهی، چغندر و حبوبات به ویژه لوبیا و گوشت از جمله اقلام غذایی است که باید در رژیم غذایی شما وجود داشته باشند. همچنین برای داشتن موهای صاف و پر پسشت بهتر است که ویتامین آ به دست آورید. (استفاده از موارد غذایی که ویتامین آ دارند یا استفاده از قرص ویتامین)

  • به درستی موهای خودتان را خشک کنید: برخلاف بسیاری از باور ها، خشک کردن موها بسیار مهم است. بهترین روش خشک کردن مو استفاده از جریان هوا است که به صورت طبیعی موهای شما خشک شود.

اما چرا نباید از سشوار و حوله برای خشک کردن مو استفاده کرد؟ دوستان عزیز شما برای خشک کردن مو ابتدا باید از حوله های نرم استفاده کنید و فرایند خشک کردن مو با لطافت هر چه تمام تر پیش برود، به این دلیل که ریشه های موی شما بسیار ضعیف هستند و اگر شما بخواهید به سختی به کف سرتان ضربه بزنید، قطعا که دچار ریزش مو خواهید شد.

از طرفی پیشنهاد میشود از سشوار با باد خنک برای خشک کردن مو استفاده کنید. به این دلیل که باد داغ سبب تضعیف شدن فولیکول های مو میشود. (با باد خنک نیز میتوانید موهای خودتان را حالت دهید و دیگر نیاز به باد داغ ندارید)

  • استفاده از ماسک مو: برای این که چگونه موهای صاف داشته باشیم ،بهترین گزینه استفاده از ماسک مو است.

ماسک مو همچون غلافی روی موهای شما قرار میگیرید و نقش آبرسان را برای موهای شما ایفا میکند. مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز همگی در ماسک مو وجود دارد و استفاده از ماسک مو باعث میشود که تمامی این موارد جذب موهای شما شود.

به همین راحتی میتوانید به خوبی موهای صاف داشته باشید. (پیشنهاد میشود که محصول اورجینال ماسک مو را برای تاثیر بیشتر انتخاب کنید، فروشگاه اینترنتی حنارا جدید ماسک مو و بهترین انواع را برای شما تهیه کرده و با بهترین قیمت به فروش گذاشته است)

  • شست و شوی مو با آب سرد: آب سر دسبب افزایش درخشندگی موهای شما خواهد شد و از طرفی هم تعداد موخوره های شما کاهش خواهد یافت.

به عنوان مثال هنگامی که شما دست های خودتان را با آب سرد میشویید، رنک دست ها به اصطلاح روشن تر شده و اگر با آب داغ دستان خودتان را بشویید با خشکی زود رس پوست رو به رو خواهید شد.

هنگام شست و شوی موی خودتان اگر از آب گرم استفاده کنید، ممکن است که حرارت آب داغ به ریشه و فولیکول های سر شما آسیب بزند و در نتیجه ریزش مو به سراغ شما آید. (به همین راحتی ممکن است که موهای شما دچار ریزش شود، به این دلیل پیشنهاد میشود به سراغ شست و شو با آب سرد بروید. اگر با آب سر هم مشکل دارید، جایگزین آن آب ولرم است)

مهم برای داشتن موهای صاف حنارا - چگونه موهای صاف داشته باشیم ؟

  • استفاده از شامپوی بدون سولفات: متاسفانه در بازار ایران تعداد شامپو سولفات دار افزایش یافته است و برای این که موهای صا ف داشته باشید، بهتر است از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید.

سولفات در شامپو باعث صدمه زدن به ساختار و ریشه مو میشود و در نتیجه موهای شما با ریزش رو به رو میشود. سولفات باعث از بین رفتن روغن های طبیعی مو میشود و در مقابل عوامل طبیعی آسیب پذیر تر میشوند.

از محصولات گیاهی استفاده کنیم یا محصولات شیمیایی :

یکی از سوالات پر تکرار آن است که محصولات گیاهی استفاده کنیم یا شیمیایی؟ دوستان توجه داشته باشید محصولات گیاهی به مراتب بهتر هستند منتهی باید بدانید که نتیجه گرفتن از این محصولات ممکن است که کمی طول بکشد. استفاده از محصولات شیمیایی شاید به ظاهر کمی مضر باشد ولی اصلا این گونه نیست.

این محصولات هم افزودنی های مختص به خودشان را دارند و این نوع از افزودنی ها به مراتب برای صاف کردن موها کارساز تر هستند. (اما موضوع دیگر در رابطه با قیمت های این دو نوع از محصولات است. محصولات گیاهی به مراتب ممکن است که قیمت بالا تری داشته باشند و از طرفی نتیجه گرفتن از آن ها ممکن است که طول بکشد، استفاده از محصولات مراقبتی مو هم قیمت مناسب تری دارد و از طرفی هم زود تر نتیجه خواهید گرفت)

جمع بندی و سخن پایانی :

امیدواریم از این مقاله ( چگونه موهای صاف داشته باشیم ) سایت حنارا نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. در انتهای مطلب بهتر است که چند نکته مهم را بازگو کنیم.

داشتن موهای صاف دیگر یک آرزو نیست و شما فقط باید یک روتین مراقبتی مو داشته باشید. روتین مراقبت از اعم از نحوه خشک کردن مو و نوع شست و شوی مو شما و از طرفی استفاده درست از محصولات مراقبتی مو است.

پیشنهاد ما به شما آن است که هنگام شست و شو از نرم کننده و پاک کننده و شوینده های مناسب استفاده کنید. به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید، استفاده از آب داغ باعث تضعیف شدن تار موهای شما خواهد شد و اگر دمای آب را به خوبی تنظیم نکنید، ممکن است که فولیکول های موی شما از بین برود.

استفاده از شامپوی بدون سولفات اصلا فراموش نشود، متاسفانه اکثر شامپو های بازار سولفات دار هستند و سولفات به ساختار اصلی موها ضربه میزند و سبب تضعیف شدن آن ها میشود، بهترین کاری که میتوانید انجام دهید استفاده از شامپو بدون سولفات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *