درمانی-آموزشی, رشد مژه و ابرو

نکات مراقب از ابرو + روتین مراقبت ابرو

نکات مراقب از ابرو - حنارا

نکات مراقب از ابرو امروزه بسیار مهم شده است و فرقی هم نمیکند که شما آقا باشید و یا خانم، ابرو یکی از بخش های مهم صورت است که روی زیبایی صورت تاثیر مستقیم دارد. ابرو ها برخلاف بسیاری از باور های غلط ساختاری ضعیف و از طرفی هم شکننده دارند و به گونه ایی که شما برای تقویت آن ها کافی است که از محصولات خاصی استفاده کرده یا از نکات مراقبت از ابرو پیروی کنید. اما آیا ابرو هم دچار ریزش میشود؟ چه روش های برای نکات مراقب از ابرو وجود دارد؟ چه محصولاتی برای تقویت ابرو پیشنهاد میشود؟

تمامی این سوالات ممکن است که الان ذهن شما را درگیر کرده باشد، ما در این مقاله از سایت حنارا  قصد بر آن داریم که صفر تا صد موضوع نکات مراقب از ابرو را برای شما شرح داده و انواع روش ها را برای شما معرفی کنیم.

در چند دهه اخیر، ابرو نازک بسیار روی مد بود ولی الان پرپشت بودن ابرو بسیار تاثیر مستقیمی روی زیبایی دارد و خانم ها و آقایان به دنبال پرپشت کردن ابرو های خودشان هستند. شما یا باید لیفت انجام دهید که هزینه های نسبتا زیادی برای شما به ارمغان می آورد و یا از طرفی میتوانید از روش های مراقبت از ابرو استفاده کنید که هزینه کمتری نسبت به لیفت و… دارد. (البته دوستان عزیز بهتره که همراه ما باشید چون در ادامه انواعی از بهترین محصولات تقویت کننده ابرو را هم برای شما معرفی خواهیم کرد)

با عوامل ریزش مو آشنا شوید :

اولین بخشی که باید با آن آشنا شوید، عواملی هستند که باعث ریزش مو میشوند، چون اگر دلایل ریزش ابرو را مورد بررسی قرار دهید قطعا که میتوانید از آن ریزش جلوگیری کنید.

دلایلی همچون مشکلات هورمونی (زنان در دوره بارداری خودشان دچار تغییرات هورمونی میشود و این موضوع سبب ریزش ابروی آن ها خواهد شد) کم کاری تیروئید یا پر کاری آن ها، تغذیه نامناسب و استفاده از محصولات نامرغوب آرایشی و بهداشتی و … دست به دست هم دیگر میدهند و سبب ریزش ابروی شما خواهند شد.

شما میتوانید این عوامل را شناسایی کنید و اگر با آن ها مواجه شدید، راه های پیشگیری را شروع کنید.

مراقب از ابرو حنارا - نکات مراقب از ابرو + روتین مراقبت ابرو

روش و نکات مراقب از ابرو  :

تا به الان با موضوعات متعددی آشنا شدید و حال نوبت آن فرا رسیده که به صورت تخصصی به نکات مراقبت از ابرو بپردازیم. توجه داشته باشید که در هر بخش نکات مهمی و پیشنهاداتی به شما ارائه داده میشود:

  • تغذیه مناسب : ابرو ها همانند موها از ویتامین های بدن شما تغذیه میکنند. یکی از نکات مراقب از ابرو تغذیه مناسب است. ویتامین های آی و ای و سی از جمله ویتامین های لازم برای رشد و تقویت ما است.

اما چگونه باید تغذیه خودمان را برای تقویت ابرو تنظیم کنیم؟ کافی است که شما  در رژیم غذایی خودتان، از محصولاتی استفاده کنید ارزش غذایی بالا دارند (همانند پروتئین هایی همانند تخم مرغ و گوشت) و از طرفی از میوه هایی استفاده کنید که ویتامین های A,E,C داشته باشند.

  • ابرو های خودتان را به درستی شانه کنید : برخی از افراد اصلا ابرو های خودشان را شانه نمیکنند و یا آن ها را اصلاح نمیکنند، قابل توجه است که شما اگر به مدت طولانی ابرو های خودتان را اصلاح نکنید ممکن است که دچار موخوره شوند. (از طرفی اصلاح نکردن به صورت طولانی، باعث چرب شدن موهای ابرو شده و در نهایت سبب ریزش ابرو خواهد شد)

اما چرا باید ابرو های خودمان را شانه کنیم؟ اگر ابرو های شما همیشه رو به رو پایین باشند، قطعا که دچار افتادگی پلک خواهید شد و برای داشتن ابرو های خوش فرم پیشنهاد میشود ابرو های خودتان را به سمت بالا شانه کنید.

  • آبرسانی به ریشه های مو : یکی از نکات مراقب از ابرو آبرسانی مداوم به پوست و موی خودتان است. آبرسان ها و از طرفی سرم مو و سرم ابرو سریتا همیشه به تقویت مو و ابرو کمک میکند ولی چگونه؟

فرض کنید که بدن شما نمیتوانید به ریشه های ابرو شما آب رسانی کند و مواد مغذی را به آن ها برساند، کافی است که شما از سرم مو استفاده کنید. علاوه بر آبرسان مناسب، مواد مغذی به ریشه ابرو های شما هم خواهد رسید.

آبرسان ها نیز در کنار سرم ها نقش به خصوصی دارند. مرطوب کردن پوست واجب و ناحیه ابرو بسیار مهم است. زیرا پوست انسان خاصیت خشک شدن را دارند و در فصولی که هوا گرم است، شما به صورت مداوم به نواحی ابرو ها آبرسانی مداوم داشته باشید. (علاوه بر مرطوب ماندن، به ریشه های ابرو شما مواد مغذی هم خواهد رسید)

  • از موم استفاده نکنید : یکی از روش های مراقبت از ابرو اصلاح مناسب است. پیشنهاد میشود که شما ابتدا از بند و موچین برای اصلاح ابرو خودتان استفاده کنید. زیرا در نواحی دور ابرو، رشد موهای زائد بسیار کند تر خواهد شد.

اما اگر شما از موم استفاده کنید ممکن است که مواد موم روی ریشه های ابرو مجاور تاثیر گذاشته و روند رشد آن ها را کند تر کند. (از طرفی دوستان توجه کنید که استفاده از موم باید با دقت بسیار بالایی انجام شود، زیرا اگر کمی روی نواحی اصلی ابرو موم بیفتد، قطعا که ریشه های ابرو از بین میرود)

  • لوازم آرایشی کمتری استفاده کنید : متاسفانه امروزه تعداد افرادی که از لوازم آرایش هر روز استفاده میکنند، افزایش داشته و اگر شما بعد از استفاده از لوازم آرایشی، شست و شوی مناسبی نداشته باشید قطعا که دچار ریزش ابرو خواهید شد.

کرم پودرها، ریمل آرایشی و خط چشم و… اگر به مدت زیاد در نواحی ابرو باشند، قطعا چربی موی ابروی شما را افزایش میدهند و اگر هر چقدر هم چربی مو افزایش یابد، شما دچار ریزش مو خواهید شد. با این تفاسیر، آیا باید هر روز از لوازم آرایشی استفاده کرد؟ قطعا خیر. (البته بهتر است بدانید که بعد از استفاده از لوازم آرایشی به خوبی موهای ابرو را شست و شو دهید)

کامل روتین مراقبت از ابرو حنارا - نکات مراقب از ابرو + روتین مراقبت ابرو

برای تقویت ابرو و روش های نکات مراقب از ابرو چه محصولاتی پیشنهاد میشود ؟

دوستان عزیز توجه کنید که شما میتوانید از روش های بخش قبل که به صورت صفر تا صد برای شما عنوان شد برای تقویت ابرو استفاده کنید. ولی پیروی از این روش ها باید روزانه باشد و به نوعی روتین زندگی شما شود، این کار کمی زمان بر است و شاید هم شما حوصله انجام این کار ها را نداشته باشید.

محصولات مراقبت از ابرو به دو دسته گیاهی و بهداشتی آرایشی تقسیم میشود. قطعا که محصول گیاهی همانند روغن فندق و بادام و… کارساز هستند ولی نتیجه گرفتن از آن ها کمی طول میکشد و شما باید صبر داشته باشید.

ازطرفی لوازم های مراقبتی بهداشتی همانند تقویت مژه سریتا میتوانید به خوبی برای ابرو ها کارساز باشد. (از طرفی شما خیلی زودتر نتیجه خواهید گرفت نسبت به محصولات گیاهی)

آیا ریزش ابرو به صورت دوره ایی است ؟

قطعا که بله. به عنوان مثال زنان در دوره بارداری با تغییرات هورمونی بسیار زیادی رو به رو هستند و اگر چه در این دوران ممکن است که ریزش ابرو داشته باشند و یا پس از زایمان ریزش ابروی آن ها شروع شود.

اما آیا میتوان جلوگیری کرد؟ با انواع نکات مراقب از ابرو که در بخش های قبلی به صورت صفر تا صد برای شما معرفی کردیم، به راحتی میتوانید ابرو های خودتان را احیا کنید با کمترین هزینه و بهترین محصولات. (سایت آرایشی و بهداشتی حنارا برای شما بهترین محصولات را تهیه کرده که از ریزش ابرو خودتان جلوگیری کنید)

جمع بندی و سخن پایانی :

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. در انتهای مطلب بهتر است که چند نکته مهم را بازگو کنیم.

ابتدایی ترین نکات مراقب از ابرو ،آشنایی شما نسبت به دلایل ریزش ابرو است. اگر شما عوامل متعدد آن را شناسایی کنید قطعا که شرایط پیشگیری خیلی آسان تر خواهد شد. (از طرفی شما اگر در شرایط ریزش مو قرار گرفتید، سریعا میتوانید پیشگیری کنید)

آبرسانی و تامین مواد مغذی ریشه های مو ابرو بسیار مهم است و شما برای پر پشت شدن ابرو های خودتان میتوانید آبرسانی را شروع کنید. اما آیا برای این بخش ها محصولات وجود دارد؟ فروشگاه اینترنتی حنارا برای شما دوستانی که میخواهید ابرو پر پشت و خوش فرم داشته باشید، انواع محصول همانند سرم و ژل تقویت کننده و… تهیه کرده که تمامی آن ها اوریجنال است. (در صورتی که ریزش ابروی شما حاد است یا میخواهید سریعا ابرو شما پر پشت شود، کافی است که با تیم پشتیبانی حنارا ارتباط برقرار کرده و از آن ها به صورت رایگان مشاوره محصول دریافت کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *