ریزش مو و درمان

درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

درمان ریزش مو

هر فردی در معرض خطر ریزش مو قرار دارد. نوع ریزش مو و علل آن متعدد بوده و هر کسی که دچار ریزش مو گردد، مطمئنا ناراحت و نگران می شود. ریزش مو یکی از شایع ترین مشکلات در بین افراد جامعه است. اگرچه عوامل مختلفی مانند کثیفی، آلودگی و عدم رژیم غذایی مناسب بر ریزش مو تأثیر می‌گذارند، اما با استفاده از شامپوی ضد ریزش مو می‌توان آن را کنترل کرد. شامپوی کنترل ریزش مو، تارهای موی شما را از ریشه تا نوک آن تقویت می‌کند و از گره خوردن و موخوره، جلوگیری می‎کند. شامپوهای ضد ریزش، موهای شما را ضخیم‌تر نموده و تقویت می‌کنند. از طرفی به فولیکول‌های مو نفوذ کرده و آن‌ها را تقویت می‌کنند تا با رشد مجدد تارهای مو، به بازگرداندن موهای از دست رفته کمک شما کمک نمایند. گاهی ریزش مو بر اثر پوست سر آسیب دیده است. اگر علت ریزش موی شما پوست سرتان است، می‌توانید از شامپوهایی استفاده کنید که به سرعت ترمیم پوست آسیب دیده را انجام داده و باعث رشد موهای شما شوند. برخی از بهترین شامپوها عبارتند از:

 

Minota anti dandruff tonic 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

Minota greasy anti shedding shampoo 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

Dry Minota anti shedding shampoo 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

Promin anti dandruff tonic 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

Promin anti shedding shampoo 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

Caffeine anti dandruff tonic 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

Anti caffeine shampoo 300x300 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

آلوپسی آندروژنتیک، طاسی با الگوی زنانه یا مردانه، ریزش سکه‌ای و … ممکن است بر اثر عوامل گوناگونی رخ بدهند. ریزش موها معمولاً با دو نشانه مشخص می‌شود. یکی اینکه موها نازک می‌شوند و دیگری اینکه تراکم آن‌ها کمتر از حد معمول به نظر می‌رسد. اگر دچار ریزش مو شده‌اید یا فکر می‌کنید در معرض خطر ریزش مو هستید، نگران نباشید.

امروزه محصولات و روش‌های بسیاری برای درمان قطعی ریزش مو وجود دارد. درمان ریزش مو با کمک روش‌هایی همچون کاشت مو، استفاده از درمان‌های خانگی و محصولات مراقبتی مو، امکان پذیر است. برای آلوپسی (طاسی) معمولاً داروهایی همچون فیناستراید یا ماینوکسیدیل بکار می‌رود. این داروها بر اساس تشخیص پزشک تجویز می‌شوند و می‌توانند با ریزش مو مقابله کنند و رویش مجدد موها را به ارمغان بیاورند. برخی داروها برای درمان ریزش مو به صورت خوراکی و برخی دیگر برای استفاده موضعی هستند.

اگر دچار ریزش مو هستید و روزانه تارهای زیادی از مو را روی لباس، وسایل خود یا هر گوشه از خانه و محل کارتان مشاهده می‌کنید، باید به دنبال راه چاره باشید. ممکن است نخواهید از روش‌های دارای ریسک و پرهزینه مانند کاشت مو استفاده کنید یا از داروهای شیمیایی که اغلب عوارض دارند، استفاده کنید. در این شرایط بهترین راه استفاده از محصولات مراقبتی مو اعم از شامپوها و تونیک‌ها است که تأثیر فوق العاده ای بر روی موها دارند. بنابراین اگر خواهان بهترین محصولات تقویتی مو با خاصیت جلوگیری از ریزش مو هستید، در ادامه با این مقاله از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا همراه باشید تا به شما چند محصول استثنایی و مؤثر را معرفی کنیم.

 

Hairloss photo 2 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

بهترین درمان ریزش مو زنان

داشتن موهای بلند، پرپشت یا براق برای اکثر خانم‌ها بسیار مهم است. زیرا زیبایی آن‌ها را دوچندان می‌کند و باعث افزایش اعتماد به نفسشان می‌شود. اگر خانمی دچار ریزش مو شود، واقعاً ممکن است وحشت زده و نگران شود. شایع‌ترین علت ریزش مو در مردان و زنان ژنتیکی است. در واقع، وراثت 95 درصد از کل موارد آلوپسی (طاسی) در جهان را تشکیل می‌دهد.

5 درصد باقیمانده از موارد می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله رژیم غذایی نامناسب، استرس، بیماری و عوارض داروها باشد. فیناستراید و ماینوکسیدیل تنها داروهایی هستند که توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) برای درمان طاسی (ریزش مو ناشی از علل ارثی) تأیید شده‌اند. البته زنان هرگز دچار طاسی کامل نمی‌شوند و به طور کلی الگوی طاسی زنانه به سه نوع تقسیم می‌شود.

نوع اول: زمانی است که موها مقدار کمی نازک شده‌اند.
نوع دوم: کم شدن حجم موها و افزایش فاصله فرق سر.
نوع سوم: ظاهر شدن علائمی همچون خشکی، ریزش سکه‌ای و یا کلی، زخم و … روی پوست سر و کاهش بسیار شدید موها.

طاسی الگوی زنانه می‌تواند به طور طبیعی در اثر ژنتیک، عوارض جانبی داروها یا برخی درمان‌ها، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و یائسگی باشد. اما به طور کلی بهترین راه برای خلاص شدن از شر ریزش موها و داشتن موهایی پرپشت و شاداب، استفاده از محصولات مراقبتی معتبری است که برخی از آن‌ها در فروشگاه حنارا موجود هستند و در ادمه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 

پک‌های درمانی ضد ریزش و تقویت کننده مو حنارا

به طور کلی پک‌های درمانی ضد ریزش و تقویت کننده مو در فروشگاه حنارا شامل سه دسته از معتبرترین محصولات «مینوتا»، «پرومین» و «کافئین» هستند. این محصولات به خوبی ریزش موها را مهار کرده و باعث رویش مجدد موها و تقویت فولیکول‌ها و پوست سر می‌شوند. در زیر توضیحات تکمیلی هر محصول را می‌توانید مشاهده کنید.

مینوتا

این تونیک یک محصول بی نظیر است که برای جلوگیری از ریزش مو تولید شده و غنی از ترکیبات پپتیدی و پلی فنولی مؤثر در احیای مو است. شما می‌توانید از این محصول برای درمان ریزش مو مردانه و زنانه استفاده کنید.

 

شامپو ضد ریزش مینوتا برای مهار ریزش مو تولید شده و این کار را با تنظیم چرخه رشد مو و افزایش گردش خون مویرگی انجام می‌دهد. همچنین به تسکین التهاب و افزایش سلامت پوست سر کمک می‌کند. این شامپو به خوبی چربی پوست سر و موها را تنظیم می‌کند و برای پاکسازی منافذ پوست سر نیز مؤثر است.

 

این محصول نیز به مقابله با ریزش پرداخته و شرایط رشد دوباره موها را با افزایش گردش خون، فراهم می‌کند. با کمک شامپو ضد ریزش مینوتا مخصوص موهای خشک می‌توانید سلامت موها و پوست سر خود را تنظیم کرده و شست و شویی عالی برای موهای خود داشته باشید.

 

پرومین

تونیک‌ها معمولاً برای استفاده روزانه مناسب هستند. این تونیک نیز دارای ماده مؤثره آمینکسیل (فرم جدیدی از ماینوکسیدیل) است که ریزش موی ارثی را به خوبی کنترل کرده و باعث تقویت و تحریک رویش مجدد تارهای مو می‌شود. از طرفی با افزایش خون رسانی به پوست سر، موجب تغذیه بهتر فولیکول‌های مو شده و از رویش موها پشتیبانی می‌کند.

 

یک شامپوی بی نظیر برای مهار ریزش مو ارثی یا آندروژنتیک است که با افزایش رطوبت رسانی به پوست سر و بهبود گردش خون، تغذیه فولیکول‌های مو را تضمین می‌کند و باعث توقف ریزش مو و رویش مجدد می‌شود.

 

کافئین

این محصول غنی از کافئین است و می‌تواند به افزایش خون‌رسانی و تغذیه ریشه‌های مو کمک کند. همچنین با افزایش انرژی رسانی به فولیکول‌های مو، محرک رویش مجدد آن‌ها خواهد بود. کسانی که به دلیل کم کاری تیروئید و یا زایمان دچار ریزش مو شده‌اند، می‌توانند از تونیک ضد ریزش کافئین استفاده کنند و نتیجه بگیرند.

 

شامپو ضد ریزش کافئین سریتا نیز با افزایش انرژی رسانی به ریشه‌های مو، رشد مجدد آن‌ها را میسر می‌کند. همچنین باعث افزایش حجم و ضخامت موها شده و به حفظ تعادل چربی کف سر کمک می‌کند. این شامپو برای انواع ریزش مو مؤثر و کاربردی است.

 

درمان خانگی ریزش مو شدید

ریزش مو برای برخی افراد نگران کننده است. پیری، ژنتیک، سبک زندگی و هزاران علت دیگر می‌توانند باعث ریزش مو شوند. دانستن علت اصلی ریزش موها برای تعیین درمان آن‌ها مؤثر است. خوردن پروتئین اضافی، اصلاح سبک زندگی، تغذیه سالم، خواب کافی، نداشتن استرس، مالیدن روغن‌های گیاهی به پوست سر و موها، ماساژ پوست سر استفاده از شامپو و برس مناسب و … همگی جزو درمان‌های خانگی ریزش مو هستند.

مصرف مکمل‌های مولتی ویتامین همچون سلنیوم، ویتامین B، روی، ویتامین D، آهن، ویتامین A، ویتامین C و ویتامین Eنیز برای جلوگیری از ریزش موها موثرند. برخی از افراد از آب پیاز یا آب شمبلیله، برای درمان خانگی ریزش موها استفاده می‌کنند. اما همه این روش‌ها موقتی هستند و به اندازه محصولاتی که فروشگاه حنارا ارائه می‌دهد، کاربردی نیستند.

 

Hairloss photo 3 - درمان قطعی ریزش مو معرفی بهترین تقویت کننده مو

 

سخن آخر

در این مقاله عوامل ریزش مو را بررسی کردیم و همچنین راهکارهای جلوگیری از ریزش موها و تقویت کردنشان را بررسی کردیم. در نهایت باید بگوییم که شما می‌توانید علاوه بر تهیه همه محصولات معرفی شده در این مطلب، مرغوب‌ترین و برترین محصولات آرایشی و مراقبتی را به راحتی از طریق سایت فروشگاه حنارا سفارش بدهید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره خرید و ثبت سفارشات خود با شماره 09154060086 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *