درمانی-آموزشی, ریزش مو و درمان

روتین مراقبت از مو چگونه است؟

معرفی کامل روتین مراقبت از مو + آموزش کامل روتین مو در سایت حنارا

روتین مراقبت از مو چیست؟ مو یکی از بخش ها مهم و تاثیر گذار در زیبایی افراد است. شما با داشتن مو های آراسته به خوبی میتوانید همیشه خوب به نظر برسید. اما چگونه میتوان موهای کاملا صاف و نرم داشت؟ آیا استفاده از محصوات مراقبتی مو پیشنهاد میشود؟ چرا باید به دنبال روتین مو باشیم؟

ما در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد روتین مراقبت از مو را برای شما دوستان شرح داد تمامی نکات مهم آن را برای شما ذکر کنیم. ابتدایی ترین کاری که شما باید انجام دهید، آشنایی با ساختار موی خودتان است، فرض کنید که شما نمیدانید ضعف موهای خودتان در چه چیزی است و با این وجود آیا میتوانید موهای خودتان را احیا کنید؟

قطعا که خیر، در قدم اول بهترین کاری که میتوانید انجام دهید آشنا شدن با ساختار موی خودتان است. به عنوان مثال موی شما آیا ساختار خشک و صاف دارد و یا خشک و فر و یا چرب و صاف و چرب فر و… تمامی این موارد تاثیر گذار در انتخاب روتین مراقبت از مو است و باید به آن توجه کنید. روتین اصلا سخت نیست دوستان عزیز، کافی است که روی موهای خودتان هفته ایی یکبار الی دوبار انجام دهید به همین راحتی میتوانید ضعف موهای خودتان را کمتر کنید.

روتین مو چیست ؟

مراقبت از مو همیشه حساس بوده و با وسواس هم رو به رو است . سالم نگه داشتن مو همیشه سبب افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. اما چگونه موهای خودمان را احیا کنیم؟ کافی است که روتین مراقبت از مو داشته باشیم. اما روتین یعنی چه؟

به مجموعه فعالیت هایی که برای احیای موی خودتان با نظم و به صورت مکرر انجام میدهید، روتین مو گفته میشود. روتین موی مناسب شما، با توجه به ساختار مو انتخاب میشود و اصلا ربطی به محصولات مراقبت از مو هم ندارد. (دوستان عزیز توجه داشته باشید که محصولات مراقبتی برای احیای مو شما مناسب هستند ولی بهتر است با توجه به طرز استفاده درست، از آن ها استفاده کنید)

روش روتین مراقبت از مو حنارا - روتین مراقبت از مو چگونه است؟

روتین مراقبت از مو به صورت کامل :

تا به الان با مفهوم روتین مراقبت از مو آشنا شدید، حال نوبت آن فرا رسیده که به صورت اختصاصی به روتین مراقبت از مو بپردازیم. توجه کنید که در هر بخش نکات مهم گفته میشود و بهتر است که به آن توجه کنید:

  • جنس موهایتان را کامل بشناسید: هر انسان دارای ساختار متفاوت مو است و ممکن است که حالت موی متفاوتی با دیگر افراد داشته باشد.

قبل از هر چیزی باید یاد بگیرید که جنس موی خودتان بشناسید. کافی است که چند روز از محصولات مراقبتی استفاده نکرده تا جنس دقیق موی خودتان را بشناسید. خشک، چرب، ضخیم، موج دار، صاف و لخت ، فر و ضخیم و نرم. بعد از چند روز استفاده نکردن از محصولات مراقبتی به خوبی میتوانید نوع مو های خودتان را شناسایی کنید.

  • در زمان مناسب موهای خودتان را بشویید: یکی دیگر از موارد مهم در روتین مراقبت از مو انتخاب زمان مناسب برای شستن موهای خودتان است.

برخی از افراد فکر میکنند که باید روزانه موهای خودشان را بشویند و از طرفی همیشه باید چربی موی خودشان را کاهش دهند. دوست عزیزم این موضوع کاملا اشتباه بوده و باید از آن پرهیز کنید. به صورت کلی زمانی که شما احساس کردید که موهای خودتان پیش از حد چرب یا کثیف شده، آن موقع به شست و شوی موهای خودتان بپردازید. (البته که هنگام شست و شوی موی خود باید بهترین شامپو را خریداری کنید تا چربی موها از بین برود)

اگر موهای شما خشک است، هر سه روز یکبار به شست و شوی موی خودتان بپردازید. اگر موهای شما چرب است، بهتر بوده که یک روز در میان موهای خودتان را بشویید. (ولی اگر موهای شما مستعد چرب شدن است بهتر است که هر روز به مقدار کمی شست و شو انجام دهید)

  • موهای خودتان را با آب داغ نشویید: یکی از اشتباهات بسیار رایج به هنگام روتین مراقبت از مو ،شست و شوی مو با آب داغ است. اما واقعا باید برای کاهش چربی موی خودمان از آب داغ استفاده کنیم؟

استفاده از آب داغ برای شست و شوی مو باعث میشود که ریشه مو های شما از بین برود و این مورد سبب کاهش رشد موهای شما خواهد شد. بهترین کاری که میتوانید برای شست و شوی موی خود انجام دهید، استفاده از آب ولرم است. آب ولرم هم چربی موی شما را کاهش میدهد و از طرفی برای موهای خشک و چرب مناسب است.

  • برای خشک کردن مو از جریان هوا استفاده کنید نه سشوار: یکی دیگر از اشتباهات رایج به هنگام استفاده از روتین مو، استفاده از سشوار است.

گرمای زیاد سشوار باعث آسیب رساندن به فولیکول های مو میشود و ممکن است که شما به ریزش مو هم دچار شوید. اما چاره چیست؟ چکار باید کنیم؟ برای خشک کردن موهای خودتان بهتر است که موها را در جریان هوا قرار دهید. (این کار ممکن است که کمی طول بکشد ولی بهتر از اینه که شما با استفاده از سشوار به موهای خودتان آسیب بزنید)

  • همیشه از شانه برای مرتب کردن موی خودتان استفاده کنید: برخی از دوستان با دستان خالی خودشان میخواهند به مو ها حالت بدهند که بدترین اشتباه ممکن در روتین مراقبت از مو است.

همیشه موهای افراد کمی چرب هستند و زمانی که شما برای حالت دادن به موهای خودتان از دست استفاده میکنید، سبب میشود که این چربی همه جا پخش شود و بعد به نظر میرسد که موهایتان چرب شده و به شست و شو نیاز دارد.

استفاده از شانه های دندانه درشت بهترین انتخاب شما خواهد بود. مثلا شما بعد از حمام میخواهید موهای خودتان را شانه بزنید، اگر از شانه های دندان کوچیک استفاده کنید، ممکن است که مواقع رو به رو شدن با گره های مو آن ها کنده شوند و یا به ریشه موهای شما آسیبی وارد شود. به این دلیل به راحتی با استفاده از شانه دندانه بزرگ میتوانید گره ها را باز کنید.

  • نرم کننده ها: استفاده از نرم کننده مو باعث میشود که همیشه موهای لخت و صافی داشته باشید ولی چرا استفاده از این محصول در روتین مراقبت از مو ذکر شده؟

هنگامی که شما از نرم کننده استفاده میکنید، موها به حدی نرم خواهند شد و به راحتی میتوانید گره ها را باز کنید. (باز کردن گره های مو، کار بسیار سختی است و ممکن است که به کنده شدن ریشه های مو هم برسد. اما زمانی که شما از نرم کننده استفاده میکنید، به راحتی با یک شانه دندانه درشت میتوانید گره های موی خودتان را باز کنید)

روتین مراقبت از مو داشته باشیم؟ حنارا - روتین مراقبت از مو چگونه است؟

تاثیر ماسک مو بر روتین مراقبت از مو :

در بخش قبلی با انواع روش های روتین مراقبت از مو آشنا شدید و نوبت آن فرا رسیده که به محصول ماسک مو هم اشاره کنیم. ماسک میتواند یک کرم بسیار مغذی و آبرسان قوی برای موهای شما باشد. ماسک مو دقیقا شبیه به کرم مرطوب کننده است. (همانطور که میدانید اکثر افراد از مرطوب کننده برای شادابی پوست خود استفاده میکنند، استفاده از ماسک مو هم به آن اندازه برای موهای شما مهم است)

ماسک مو میتواند با نفوذ به اعماق کوتیکول و ایجاد یک غلاف آبرسان و پر از مود مغذی از ریشه تا نوک موهای شما باعث جلوگیری از فر شدن و وز شدن مو شود. (به این دلیل باید از ماسک مو در روتین مراقبت از مو استفاده کنید)

چرا باید به دنبال محصولات برتر برای احیای موی خود باشیم ؟

همانطور که خود شما عزیزان هم میدانید، امروزه تعداد فروشگاه های اینترنتی لوازم آرایشی و مراقبت از پوست و ما در حال افزایش است. با این وجود پیدا کردن محصولات مرغوب و از طرفی اصل و اورجینال بسیار سخت شده است.

به این دلیل همیشه شما باید به دنبال بهترین محصولات آرایشی باشید. فروشگاه اینترنتی حنارا به خوبی توانسته است که محصولات مرغوب و اورجینال را در اختیار کاربران قرار دهد و شما میتوانید بدون هیچ دغدغه از آن ها استفاده کنید.

جمع بندی و سخن پایانی :

امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را کسب کرده و در صورت رضایت آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. در انتهای مطلب بهتر است که چند نکته مهم را بازگو کنیم:

ابتدایی ترین نکته مهم آشنایی با نوع موهای خودتان است. اگر شما نوع موهای خودتان را نشناسید، چگونه میتوانید آن را احیا کنید؟ قطعا که نمیتوانید، پس بهتر است که با نوع موی خود آشنا شوید.

استفاده از ماسک مو در روتین مراقبت از مو اصلا فراموش نشود، زیرا مواد مغذی بسیار زیاد به همراه غلاف آبرسان موهای شما را به خوبی احیا خواهند کرد و شما میتوانید به خوبی روتین مراقبت از مو را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *