درمانی-آموزشی

مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:

آفتاب گرفتن

رنگ زیبای برنزه پوست یکی از زیباترین ترنهای آرایشی چند سال اخیر است و آنقدر زیبا و وسوسه کننده است که هر کسی برای حداقل یک بار هم که شده آفتاب گرفتن را امتحان کرده باشد. آفتاب گرفتن که معمولا همراه با نشستن و دراز کشیدن زیر نور آفتاب است، حتی امروزه و با وجود روش‌های پیشرفته‌ای مانند سولاریوم، اسپری‌های برنزه کننده و … هنوز یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای برنزه شدن پوست به شمار می‌رود. آفتاب‌گرفتن یک راه فوق‌العاده برای لدت بردن از آفتاب تابستان و همزمان برنزه‌شدن پوست و داشتن رنگی پوستی زیبا است، اما بخاطر داشته باشید که آفتاب گرفتن اگر همره با اصول درست خود نباشد میتواند برای پوست بدن بسیار مضر بشد تا آنجا که میتواند منجر به ایجاد سرطان پوست در افراد شود. در این مقاله قصد داریم که چند نکته بسیار مهم در رابطه با روش درست آفتاب گرفتن را به شما بیاموزیم:

tanning with sun facts 300x194 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
نکات مهم برای آفتاب گرفتن

با وجود همه دوگانگی‌هایی که درباره فواید و مضرات آفتاب گرفتن وجود دارد، باور مفید بودن آن ممکن است کمی سخت باشد. اما زمانی که آفتاب گرفتن به درستی انجام شود و با روشی محافظت شده پوستتان را در معرض اشعه‌های خورشید قرار دهید، این کار می‌تواند مزایای بی‌شماری برای حفظ سلامتی شما به همراه داشته باشد.

ضد آفتاب را در آغوش بگیرید

آفتاب گرفتن بدون اقدامات محافظتی ممکن است با عوارض شدیدی مانند بثورات پوستی، آفتاب سوختگی و التهاب همراه باشد. یکی از مهم‌ترین اقدامات محافظتی برای پوست در هنگام آفتاب گرفتن، استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسب است. ضد آفتاب‌هایی با فاکتور SPF 30 به بالا، می‌توانند 97 تا 98 درصد اثر محافظتی برای پوستتان ارائه دهند.

گرفتن 300x214 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
هنگام آفتاب گرفتن به یک کرم ضد آفتاب با طیف گسترده نیاز دارید. ساختار ترکیبی آن باید به‌گونه‌ای باشد که در برابر هر دو اشعه ماوراء‌بنفش UVA و UVBاز پوست شما محافظت کند. باید بدانید که اشعه‌های UVB باعث آفتاب‌سوختگی می‌شوند و به‌طور بالقوه منجر به سرطان‌های پوست، از جمله ملانوم بدخیم می‌شوند. اشعه UVA نیز به عمق پوست شما نفوذ کرده و می‌تواند باعث بروز علائم پیری زودرس مانند چین‌و چروک و لکه‌های تیره شود. پس حضور یک کرم ضدآفتاب مناسب در لوازم آفتاب گرفتن شما ضروری است.

انتخاب spf ضد آفتاب هنگام آفتاب گرفتن:

کردن 300x159 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
SPF 15 حدود 93 درصد از اشعه‌های UVB را فیلتر می‌کند.. SPF 30حدود 97درصد و SPF 50 حدود 98 درصد را حفظ می‌کند. ممکن است این درصدهای محافظتی، تفاوت‌های کوچکی به نظر بیایند، اما این رقم‌های اضافی می‌توانند تأثیر قابل‌توجهی بر پیری زودرس و خطر سرطان پوست داشته باشند.

رعایت روش صحیح استفاده از ضدآفتاب

برای رسیدن به حداکثر محافظت در برابر آفتاب، حتماً ضدآفتاب خود را 15 تا 30 دقیقه قبل از قرارگرفتن در معرض خورشید استفاده کنید. همچنین پوست خود را با لایه ضخیم از کرم بپوشانید. به یاد داشته باشید که 15 تا 30 دقیقه پس از شروع برنزه کردن، مجدد از آن استفاده کنید، زیرا انجام این کار باعث کاهش آسیب اشعه ماوراء‌بنفش می‌شود. به خاطر داشته باشید که بعد از استفاده از حوله برای پاک کردن عرق، خارج شدن از آب و هر مورد دیگر مجدد از ضدآفتاب استفاده کنید.

ضد آفتاب فیوژن واتر ژنوبایوتیک

کرم ضد آفتاب فیوژن واتر ژنوبایوتیک بر پایه آب بوده است و دارای بافتی بسیار سبک می باشد که به سرعت جذب پوست می شود و در برابر تعریق مقاوم است. فیلتر های قوی UV استفاده شده در این محصول از وارد شدن آسیب به ساختار DNA پوست شما و بروز آفتاب سوختگی به هنگام انواع ورزش های آبی و پیاده روی جلوگیری میکند و از پوست شما به بهترین شکل محافظت خواهد کرد. ویتامین E موجود در این محصول خنثی کننده رادیکال های آزاد می باشد و منجر به رفع تیرگی و کدری پوست شما می شود.

Geno.Fisionwater 300x300 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
• دارای تکنولوژی فیوژن با جذب سریع
• مقاوم در برابر آب و تعریق
• ماندگاری بالا به همراه حس خنکی
• محافظت از پوست در برابر تشعشعات خورشید در کنار رطوبت رسانی موثر به پوست
• مناسب برای استفاده قبل از انواع ورزش های آبی، پیاده روی، دویدن و …

 

مایعات بنوشید

پوست شما پس از یک روز خشک‌شدن در زیر آفتاب، باید تا حد امکان آبرسانی شود. پوست خشک و کم‌آب می‌تواند هنگام برنزه‌شدن چروک به نظر برسد. برای جلوگیری از این مورد، با نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز هیدراته شوید و طراوت و سلامت پوست خود را حفظ کنید.

عینک آفتابی با کیفیت و کلاه هنگام آفتاب گرفتن

آفتاب گرفتن بدون این دو وسیله را فراموش کنید.در نظر داشته باشید که اشعه خورشید برای سلامتی چشمهای ما بسیار مضر است. به هیچ عنوان بدون کلاه و عینک آفتابی زیر نور خورشید ظاهر نشوید.

beach bag preparing tan 300x160 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
زمان مناسب را برای آفتاب گرفتن انتخاب کنید

آفتاب از ظهر تا ساعت ۳ بعدازظهر بیشترین قدرت را دارد و در نتیجه پوست را هم زودتر برنزه می‌کند، اما خطرش هم بیشتر است و اشعه‌ها بیشترین آسیب را به پوست می‌زنند، در نتیجه احتمال بیماری‌های پوستی مانند سرطان پوست افزایش می‌یابد. اگر پوست روشنی دارید، بهتر است صبح یا بعد از ساعت ۳ بعدازظهر حمام آفتاب بگیرید.

چطور آفتاب بگیریم

• حدود نیم ساعت قبل از گرفتن آفتاب باید پوست خود را ضد آفتاب بزنید. پیشنهاد ما ضد آفتاب‌هایی که spf30 دارند می‌باشد.
• اگر هنگام آفتاب گرفتن دمای بدن شما بالا رفت، مقداری آب خنک بنوشید تا دمای بدن تنظیم شود.
• حتماً باید اسپری آب به همراه داشته باشید و مدام پوست خود را اسپری کنید تا پوست دچار کمبود آب نشود.
• روی گوش‌ها نوک بینی و فرق سر را بپوشانید زیرا این قسمت‌ها در اثر تابش نور خورشید خیلی سریع واکنش نشان می‌دهند.
• هنگام گرفتن حمام آفتاب، حتما از عینک آفتابی استفاده کنید تا چشم‌های شما آسیب نبیند.
• از اگر به صورت مداوم آفتاب می‌گیرید، از کلم بروکلی استفاده کنید؛ زیرا دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌تواند جلوی اشعه‌های مضر را بگیرد.
• به شما پیشنهاد می‌کنیم که بیشتر از یک ساعت زیر نور آفتاب قرار نگیرید.
• بعد از گرفتن حمام آفتاب، پوست خود را با آب خنک و یا ولرم شستشو دهید و از لوسیون مخصوص پوست خود استفاده کنید.
• سعی کنید از بهترین روغن‌های مخصوص آفتاب گرفتن استفاده کنید تا هیچ خطری پوست شما را تهدید نکند.

خطرات احتمالی آفتاب گرفتن

300x214 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
قرارگرفتن در معرض نور خورشید خطراتی هم دارد، به‌خصوص اگر استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش کنید. این خطرات عبارت‌اند از:
• پیری زودرس پوست؛
• سرطان پوست؛
• کم‌آبی بدن؛
• آفتاب‌سوختگی؛
• آسیب به چشم.

جایگزین مناسب آفتاب گرفتن برای برنزه کردن:

اگر به هر دلیلی تمایل به آفتاب گرفتن ندارید اما علاقه مند به رنگ برنزه پوست هستیند میتوانید سایر روشها را مانند استفاده از سولاریوم و یا روغن، کرم و پودرهای برنزه کننده پوست را امتحان کنید.

عوارض برنزه شدن با سولاریوم

22 thegem blog default 300x135 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
سولاریوم دستگاهی است که دارای اشعه های ماورا بنفش است. این دستگاه با تابیدن به پوست موجب تخریب و آسیب پوستی می شود. پس از تابیدن اشعه به پوست، سلول هایی به نام ملانوسیت، ماده ای به اسم ملانین ترشح می کند که به آن برنزه شدن یا تیره شدن پوست می گویند.
در اصل برنزه شدن پوست، واکنش دفاعی بدن در برابر اشعه آفتاب است. از عوارض انجام سولاریوم در دراز مدت می توان به افزایش چین و چروک های پوستی، پیری پوست، افتادگی و شلی پوست اشاره کرد.
معمولا افراد بعد از قرار گرفتن در معرض این اشعه، خیلی سریع دچار خشکی و پیری پوست می شوند و ممکن است کک و مک، لکه های پوستی، کدری پوست، چین و چروک های پوستی و ضخیم شدن پوست اتفاق بیافتد. این اتفاق ها در طولانی مدت موجب کاهش قدرت ایمنی پوست می شود و افزایش ابتلا فرد به سرطان پوست را افزایش می دهد.

پوستی برنزه و درخشان با لوسیون براق کننده:

body shimmer new 300x300 - مراقبت پوست هنگام آفتاب گرفتن:
به طور کلی بادی شیمر یک محصول آرایشی است که باعث درخشان‌تر شدن پوست بدن می‌شود و همچنین رنگ شکلاتی زیبایی به پوست میبخشد.
کرم براق کننده بدن ژنوبایوتیک
اگر به دنبال براق کردن و خوشنگ شدن پوست خود به بهترین شکل ممکن هستید، باید بگوییم که یک محصول بی نظیر تحت عنوان کرم براق کننده بدن ژنوبایوتیک در فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا وجود دارد که علاوه بر افزایش درخشندگی و زیبایی بدن شما، بدون ایجاد حس چربی برروی پوستتان آن را سالم و شاداب نگه می‌دارد. از طرفی لطافت و انرژی رسانی به پوست شما را نیز به خوبی انجام می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *