درمانی-آموزشی

طرز استفاده از پالت رژگونه به صورت کامل

آموزش استفاده از پالت رژگونه

اغلب خانم‌ ها به ظاهر و زیبایی خود خیلی اهمیت می‌دهند و  همیشه دوست دارند جوان‌تر و زیباتر بنظر بیاییند. پالت رژ گونه یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم آرایشی می‌باشد، که گونه‌ های شما را برجسته‌ تر کرده و چهره شما را سرزنده‌ ترو شاداب تر نشان می‌دهد. امروز در این مقاله از سایت حنارا قصد بر آن داریم که صفر تا صد طرز استفاده از پالت رژگونه را برای شما دوستان مرحله به مرحله شرح دهیم.

شاید رژلب، مداد چشم و ریمل هم جزو پرکاربردترین وسیله‌های آرایشی باشند  ولی استفاده از رژ گونه شما را شاداب‌تر نشان خواهد داد، رژ گونه آخرین مرحله از یک آرایش کامل و بی‌نقص است که باعث زیباتر شدن صورت می‌شود، ضمنا کاربرد پالت رژ گونه علاوه بر رنگی نشان دادن آرایش و صورت، حجیم‌تر نشان دادن گونه‌ ها و زاویه‌دار کردن هم می‌باشد. اما بیشتر خانم‌ ها نمی‌دانند چه نوع رژ گونه‌ای برایشان مناسب‌تر می‌باشد.

روش درست رژ گونه زدن را نمی‌دانند، به همین دليل هم  موضوع اصلی مورد بحث ما در این مقاله هم همين است یعنی طرز استفاده از پالت رژگونه چیست؟ پس با ما همراه باشید تا هر آنچه که نیاز دارید در مورد پالت رژ گونه بدانید و کاملا متوجه شوید که باید چگونه از پالت رژ گونه استفاده کنیم.

چرا باید از پالت رژگونه استفاده کنیم ؟

همانطور که پیش تر گفتیم استفاده از پالت رژ گونه  این روزها طرفداران زیادی دارد و خانم‌ها علاوه بر آرایش مجلسی در آرایش های روزمره خود هم از این محصول استفاده می‌کنند. استفاده از پالت رژگونه باعث درخشانی و جوان شدن صورت و نیز برجسته تر شدن گونه ها می‌شود.

هرچند استفاده از پالت رژ گونه می‌تواند آرایش شما را زیبا و کامل بکند ولی چنانچه به درستی انجام نشود نه تنها تاثیر مثبتی نخواهد داشت بلکه موجب خراب شدن آرایش هم می‌شود، و به همین دلیل اینکه چگونه استفاده از پالت رژ گونه کنیم بسیار مهم و ضروری است.

از پالت رژگونه استفاده کنیم؟ حنارا - طرز استفاده از پالت رژگونه به صورت کامل

نحوه ساده رژگونه زدن :

اگر بطور خیلی ساده و مختصر بخواهیم بگوییم برای استفاده کردن از پالت رژ گونه باید ابتدا یک براش مخصوص داشته باشید، بعد براش را اندکی بر روی رنگ مورد نظر خود بکشید، برای این که رنگ بر روی صورت شما یک دست بشود کمی براش را به لبه ی پالت بزنید تا پودر اضافی آن بریزد و سپس براش را مستقیما روی گونه های خود بطور رفت و برگشت حرکت دهيد.

طرز استفاده از پالت رژگونه و معرفی انواع مختلف رژ گونه :

حالا که می‌دانیم چگونه از پالت رژ گونه استفاده کنیم. می‌توانیم وارد قسمت های بعدی بحثمان و معرفی انواع مختلف رژ گونه ها بشویم. شما برای خریدن  پالت رژ گونه میتوانی انواع مختلفی از آن را در بازار ها مشاهده و یافت کنید، که شامل انواع پالت رژ گونه پودری، پالت رژ گونه کرمی، پالت رژ گونه ژله‌ای یا مایع  می‌شود که شما می‌توانیداز آن‌ها استفاده کنید و اما تشخیص این که چه نوع رژ گونه‌ ای برای شما مناسب‌تر است. به نوع پوست و اولویت‌ های فردی شما بستگی دارد، که در ادامه هر یک را بطور کامل برایتان توضیح خواهیم داد.

  • پالت رژ گونه پودری: اگر شما صاحب پوستی چرب هستید، استفاده از پالت رژ گونه‌ های پودری برای شما مناسب‌ تر می‌باشد.( به شرطی که طرز استفاده از پالت رژگونه را بدانید) بطور کلی این نوع پالت رژ گونه‌ ها نسبت به انواع دیگر پرکاربرد‌تر هستند و حالت طبیعی صورت شما را بهتر حفظ کرده و ساده تر استفاده می گردند.

هم‌ چنین اگر می‌خواهید به مکان گرمی ‌بروید بدانید که این نوع رژ گونه‌ ها در دما های بالا و مناطق گرم بسیار خوب عمل می‌کنند و به هیچ وجه صورت شما را خراب نمی‌کنند، در مجموع این نوع  رژ گونه برای خانم‌هایی که پوست معمولی یا چرب دارند انتخابی بسیار مناسب می‌باشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از پالت رژگونه فوراور 52 است، این پالت رژگونه پودری بوده و نسبت به مایعات هم دوام خوبی دارد.

 

  • پالت رژ گونه کرمی: رژ گونه‌ های کرمی متناسب ‌برای پوست‌ های خشک و پیر تر می‌باشند، چرا که حاوی مرطوب‌ کننده هستند و چین و چروک‌ های شما را کمتر نشان خواهند داد. رژ گونه همیشه در آرایش صورت تاثیر به خصوصی میگذارد و سبب برجستگی کامل هم میشود همانند رژ گونه های کرم پودر مانند.

 

  • پالت رژ گونه مایع یا ژله‌ ای: پالت رژ گونه های مایع یا ژله‌ای  برای افرادی مناسب می‌باشند که به دنبال مواد خوب و ماندگار می‌گردند، پس اگر به‌ دنبال دوام و ماندگاری بالا هستید بهترین نوع پالت رژ گونه برای شما نوع مایع و یا ژله‌ای آن هست.

براش یا قلم مو های مناسب برای طرز استفاده از پالت رژگونه :

همان‌ طوری  که انتخاب نوع رژ گونه حائز اهمیت می‌باشد انتخاب براش مناسب و باکیفیت نیز بسیار مهم است، اما براش یا قلم مو مناسب برای هر پالت رژ گونه کدام است.

1- قلم مو یا براش مناسب برای رژ گونه پودری: بهتر است برای زدن رژ گونه پودری از براش یا قلم‌مویی استفاده بکنید که زاویه‌دار باشد و یا سر آن پهن و بزرگ باشد تا رژ گونه به طور یک‌ دست روی پوست صورت پخش شود.( این بخش از طرز استفاده از پالت رژگونه بسیار مهم است)

برای زدن این نوع رژ گونه اندکی از آن‌ را به براش خود بزنید و سپس براش را روی سطحی بکوبید تا مقدار رژ گونه اضافی آن خارج بشود، در آخر از حرکات چرخشی برای زدن آن به گونه‌ های خود استفاده کنید.

2- براش مناسب برای رژ گونه کرمی: برای زدن رژ گونه کرمی‌ لازم است که از براشی استفاده بکنید که دارای سری صاف و مسطح باشد، همچنین برای زدن رژ گونه‌ های کرمی ‌بهتر است تا از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.

3- براش مناسب برای رژ گونه های مایع یا ژله‌ ای: برای این دسته از رژ گونه‌ ها باید از اسفنج مخصوص آرایش یا انگشتان دست خود استفاده بکنید. ابتدا رژ گونه ‌را روی دو نقطه از استخوان گونه بزنید و سپس برای پخش کردن آن روی سطح پوست خود با اسفنج یا دست از حرکات ضربه‌ ای استفاده نمایید.

طرز استفاده از پالت رژگونه برای هر رنگ پوست :

لازم است که پالت رژ گونه  بر اساس رنگ طبیعی پوست شما انتخاب بشود، منظور اینکه در ابتدا باید رنگ پوست خود را بشناسید و سپس پالت رژ گونه متناسب با آن را انتخاب نمایید، اکنون امکان دارد که این سوال برای‌ شما پیش بیاید که چگونه رنگ پوستمان  را تشخیص بدهیم؟

پاسخ: شما با نگاه کردن به رنگ رگ‌ های می‌توانید خیلی راحت رنگ پوست‌ خود را تشخیص دهید، ابتدا به رگ‌ های روی مچ دست‌ خود نگاه بیاندازید چناچه آبی یا بنفش است رنگ پوست شما در طیف سرد (متمایل به آبی) قرار می‌گیرد و اگر رگ‌ های شما سبز بود رنگ پوست شما در طیف رنگ گرم (زرد) قرار خواهد گرفت، (در افراد با رنگ خنثی تشخیص بین سبز و آبی بسیار سخت می‌شود.)

  • پالت رژ گونه مناسب برای پوست های روشن: کسانی که صاحب پوستی روشن هستند نباید از رنگ‌ های خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نمایند و بهتر آن است ‌که برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ‌هایی مانند:هلویی یا مرجانی استفاده نمایند و هم‌ چنین رژ گونه کرمی گزینه مناسبی برای این افراد می‌باشد. شما باید بدانید که رنگ‌ های خیلی روشن چهره شما را بی‌روح جلوه خواهد داد و هم چنین رنگ‌های تیره نیز باعث موجب می‌شوند تا صورت شما غیر عادی بنظر بیاید.

روش استفاده از پالت رژگونه حنارا - طرز استفاده از پالت رژگونه به صورت کامل

  • پالت رژ گونه مناسب برای پوست های گندمی یا مایل به سبزه: بهتر آن است که این افراد از پالت رژ گونه‌ هایی با طیف رنگی بنفش،صورتی تیره و یا رنگ‌های هلویی استفاده نمایند. مصرف رنگ‌ های تیره‌ تر باعث خستگی چهره ی این گونه افراد می‌شود و همچنین ما برای این نوع پوست ها هم رژ گونه های پودری و هم رژ گونه کرمی را پیشنهاد می‌کنیم، البته لازم به ذکر است که اگر شما پوستی چرب دارید، بهتر آن است تا از رژ گونه پودری استفاده نمائید.

 

  • پالت رژ گونه مناسب برای پوست های سبزه و تیره: این دسته از افراد هم می‌توانند از رنگ‌های آجری و پرتغالی و یا قرمز استفاده کنند .رنگ صورت کسانی که پوست تیره دارند رنگ غالب خواهد بود، بنابراين باید رنگ‌ هایی را انتخاب نمایید که تمایز خود را به‌ خوبی نشان بدهند.

انتخاب رژ گونه با توجه فصول مختلف سال :

پس از آن که رنگ پوست‌ خود را تشخیص دادید، برای تنوع دادن در انتخاب رنگ‌ها می‌توانید رنگ رژ گونه خود را بر اساس فصول سال هم انتخاب نمایید، مثلا اگر عاشق رنگ‌های روشن هستید، تابستان وقت مناسبی برای امتحان کردن رنگ‌های روشن‌تر می‌باشد شما در فصل های بهار و تابستان می‌توانید از رنگ‌هایی مثل صورتی ،گلبهی، صدفی و… استفاده نمائید و در فصل‌های پاییز و زمستان نیز می‌توان از طیف رنگ‌ های صورتی استفاده کرد.

جمع بندی و خلاصه مطالب :

در آغاز این مقاله به شما گفتیم که پالت رژ گونه یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم آرایشی می‌باشد، که گونه‌ های شما را برجسته‌ تر کرده و چهره شما را سرزنده‌ ترو شاداب تر نشان می‌دهد و سپس بطور ساده و مختصر به شما آموزش دادیم که چگونه از پالت رژ گونه استفاده کنیم.

در ادامه هم به معرفی انواع پالت رژ گونه  که شامل: پالت رژ گونه پودری، پالت رژ گونه کرمی، پالت رژ گونه ژله‌ای یا مایع  می‌شدند پرداختیم و هر مورد را برای شما بطور کامل توضیح دادیم، سپس به سراغ اهمیت براش یا قلم مو مناسب برای هر نوع پالت رژ گونه و توضیح جدا جدا هر یک رفتیم و در آخر هم به موضوعات انتخاب رژ گونه مناسب برای هر رنگ پوست و پالت رژ گونه مناسب برای فصول مختلف سال پرداختیم. از این که تا انتها این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگزاریم🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *