درمانی-آموزشی

کالرکورکتور چیست و چه کاربردی دارند؟

کالرکورکتور در حقیقت همان کانسیلر هستند اما این محصولات دارای قابلیت ویژه ای هستند که آنها را از انواع کانسیلر جدا میکند و آنها را تبدیل به یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی میکند و آن قابلیت صلاح رنگ است.
اما چرا این قابلیت مهم است و اصلا چه اهمیتی در آرایش دارد؟
داشتن پوستی یک دست و کاملا یک رنگ بدون هیچ لک و اثر جوشی آرزوی تمام خانومها است. چنین پوستی کمک میکند که ما یک آرایش صورت بسیار بی نظیر داشته باشیم اما در واقعیت هیچ پوستی را نمیتوان یافت که لک یا جوش یا قرمزی و اتهب نداشته باشد. کالرکورکتورها در واقع برای پنهان کردن ایرادهایی از جمله قرمزی پوست، کبودی و یا دورنگ شدن پوست استفاده می‌شود. هرچند، در اغلب مواقع یکدست کردن رنگ پوست به راحتی با کانسیلر معمولی و کرم پودر امکان پذیر است، اما در مواقعی که این مشکلات شدیدتر هستند کالر کورکتور به کمک شما خواهند آمد


کالرکورکتور و کانسیلر چه تفاوتی با هم دارند؟

کالرکورکتوره از خانواده کانسیلرها میباشند و میتون گفت تقریبا کاربرد یکسانی دارند اما اصلی ترین تفاوت کالر کورکتور و کانسیلر این است که، کانسیلر ها قابلیت پوشانندگی گودی و تیرگی زیرچشم و لک های سطحی و کوچک را دارند اما کالر کورکتور ها قادر هستند تا قرمزی، تیرگی و لک های عمیق پوست را نیز پوشش دهند. همچنین کانسیلر فقط در تناژ رنگی پوست تولید می شود در صورتی که کالر کورکتور در رنگ های مختلف و برای خنثی کردن لک های پوستی موجود می باشد.

انواع کالرکورکتور

برای هر اصلاح هر رنگ روی پوستتان باید از چه رنگ کالرکورکتوری استفاده کنید می‌توانید از این قانون کلی رنگ مکمل در چرخه رنگ پیروی کنید. یعنی مثلا اگر لکه روی پوست شما قرمز است کالر کورکتور سبز برایش مناسب است. دانستن این قانون اولیه می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر رنگ کالر کورکتور را انتخاب کنید.
در موارد زیر به انواع کالرکورکتور و کاربرد آن ها اشاره می کنیم.


کالرکورکتور سبز:

رنگ سبز تناژ سرد دارد و نقطه مقابل رنگ قرمز قرار می گیرد که تناژ رنگی آن گرم می باشد. به همین خاطر از کالر کورکتور سبز برای خنثی کردن قرمزی جوش، جای جوش، رزاسه یا قرمزی بر اثر التهاب پوستی استفاده می کنند. کالر کُرکتور سبز قادر است سرخی روی پوست را که در اثر آلرژی پوستی و لکه‌های قرمز‌رنگ جوش را اصلاح نماید .بنابراین یکی از پرکاربردترین نواع کالرکورکتور است.

کالرکورکتور نارنجی:

کالرکورکتور نارنجی، تناژ گرم دارد و متضاد رنگ های تیره با تناژ سرد است. رنگ نارنجی حلقه های تیره آبی و کبود اطراف چشم یا دور دهان را می پوشاند و باعث می شود این تیرگی ها کمتر به چشم بیایند. از طرفی، رنگ نارنجی برای تیرگی های زیاد مناسب است و افرادی که پوست روشنی دارند و تیرگی پوست شان عمیق نیست بهتر است از کالرکورکتور نارنجی استفاده نکنند.

کالر کورکتور -L A girl
کالر کورکتور صورتی یا هلویی:

در مورد قبل گفتیم که پوست های روشن نباید از رنگ نارنجی استفاده کنند زیرا رنگ هلویی برای پوست آن ها گزینه مناسب تری می باشد. رنگ صورتی یا هلویی، با ترکیب رنگ های قرمز، نارنجی و زرد، یک اصلاح کننده قوی و رنگ متضاد برای تیرگی ها و کبودی های بنفش و آبی دور چشم محسوب می شود که به رفع آن ها کمک زیادی می کند.

کالرکورکتور بنفش:

اگر اهل آفتاب گرفتن هستید یا این که از مواد برنز کننده‌ای به کارگیری کرده‌اید که دارنده رنگ نارنجی رنگ بوده و به روی پوستتان اگر‌چه کمرنگ , رنگی نارنجی رنگ ایجاد کرده , برای برطرف کردن آن می بایست از کالر کورکتور بنفش یا این که آبی رنگ به کارگیری نمائید . بعضی از پوست‌ها هم به صورت طبیعی ممکن است زردرنگ داشته باشد که برای نهفته کردن آن هم از همین کالرکورکتور بایستی مصرف شود .
اگر پوست زرد رنگ و کدری دارید، کالرکورکتور بنفش بهترین گزینه برای رفع زردی پوست شما می باشد. رنگ بنفش نقطه مقابل و متضاد رنگ زرد است و به همین دلیل افرادی که زردی پوست دارند می توانند از آن به صورت نقطه نقطه، روی قسمت هایی از پوست استفاده کنند و سپس کرمپودر و کانسیلر بزنند.

کالرکورکتور زرد:

رنگ زرد نیز دارای تناژ قرمز و نارنجی می باشد و به خنثی کردن انواع لک های تیره آبی و بنفش کمک می کند. همچنین کالر کورکتور رنگ زرد باعث درخشندگی طبیعی پوست شده و به آن گرما می بخشد و احساس خستگی و بی حالی پوست را از بین می برد. کالر کورکتور رنگ زرد بیشتر مطلوب قرمزی‌های ملایم بدور بینی و دهن است . صرفا کافیست مقداری از این رنگ کورکتور را به اطراف بینی و دهن بزنید تا سرخی ملایم اطراف بینی و دهن را از بین ببرد .

نحوه استفاده از کالرکورکتور :

قبل از استفاده از کالر کورکتور مراحل اولیه آرایش یعنی زیرسازی درست را انجام میدهیم. ابتدا پوست را با یک مرطوب کننده مناسب جنس پوستمان امده میکنیم.پریمر فراموش نشود چراکه باعث بهبود ماندگاری آرایش میشود. پس از آن نقاط مورد نظر در پوست خود را مشخص کرده و با توجه به کاربرد کالرکورکتور که در مطلب قبل گفته شد، نسبت به نوع مشکل تان رنگ کالرکورکتور مناسب را انتخاب کنید. می توانید کالر کورکتور را با انگشت و یا پد آرایشی به پوست خود بزنید اما بهتر است این کار را به صورت ضربه های ملایم انجام دهید تا به خوبی روی پوست پخش شود. بعد از زدن کالرکورکتور از کرمپودر و کانسیلر مناسب پوست خود استفاده کنید.

کالر کورکتور ال ای گرل L. A. GIRL

کانسیلر ال ای گرل(گالر کورکتور)L.A. GIRL HD Pro پوششی کامل با ظاهری طبیعی روی پوست ایجاد می‌کند و با داشتن تناژ رنگی گسترده برای انواع رنگ های پوست مناسب است.

نسبتا سبک با بافتی کرمی است و دوام و پوشانندگی نسبتا بالایی دارد. این کالرکورکتور را میتوانید با ضمانت اصالت کالا از فروشگاه آرایشی و بهداشتی حنارا تهیه فرمایید.

کالرکورکتور-L.A.Girl

نکات مهم استفاده از کالر کورکتور

1. قبل از استفاده از کالر کورکتور باید حتما تناژ رنگی پوست خود را بشناسید تا راحت تر کالرکورکتور مناسب خود را انتخاب کنید.
2. سعی کنید مقدار کمی از کالرکورکتور را روی پوست بزنید. اگر مقدار کالرکورکتور روی پوست شما زیاد باشد ممکن است رنگ آن بعد از زدن کرمپودر نیز مشخص شود.
3. اگر احساس کردید که رنگ‌ کالر کورکتور از زیر کرمپودر مشخص است، آن قسمت را با یک کانسیلر همرنگ پوست تان پوشش دهید.
4. توجه داشته باشید که براش ها برای زدن کالرکورکتور مناسب نیستند زیرا رنگدانه های اصلاح کننده را از نقاط مورد نظر خارج می کنند. پد آرایشی یا بیوتی بلندر بهترین وسیله برای پخش کردن کالر کورکتور می باشد.
5. برای آرایش نیاز نیست که همه کالرکورکتور ها را داشته باشید. با توجه به مشکلات پوست خود، رنگ های اصلاح کننده مناسب خود را تهیه کرده و از کالرکورکتور فقط در آن قسمت ها استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *