ریزش مو و درمان

رنگساژ مو در خانه

شامپو رنگساژ

آیا تا به حال چیزی درباره رنگساژ مو شنیده‌اید؟ برای ترمیم رنگ مویی که دچار توناژی بد رنگ شده یا کدر به نظر می‌رسد، باید از رنگساژ مو در خانه استفاده کنید. ممکن است فکر کنید که این کار را فقط یک آرایشگر می‌توند برای شما انجام دهد، اما باید بگوییم که رنگساژ مو در خانه به راحتی امکان پذیر است. فقط کافیست یک شامپوی بنفش و یا محصولاتی که برای رنگساژ مو هستند را از داروخانه و یا فروشگاه‌های معتبر همچون فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا تهیه کنید و با کمک آن‌ها جلوه، رنگ و درخشش موهای خود را اصلاح کنید. به این ترتیب رنگدانه‌های قرمز مو از بین می‌روند و رنگ واقعی موها نمایان می‌شود. همچنین دیگر موها حالت مات و خاک آلود نداشته و درخشان و براق می‌شوند.  بهترین انواع شامپو رنگساژ مو در فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا عبارتند از:

 

 

Dye shampoo 300x298 - رنگساژ مو در خانه

 

 

Dye shampoo red 300x300 - رنگساژ مو در خانه

 

 

Color protective shampoo 300x300 - رنگساژ مو در خانه

 

 

Shampoo for dry and damaged hair 300x300 - رنگساژ مو در خانه

 

گاهی ممکن است برای تنوع هم که شده، بخواهید رنگ موهایتان را تغییر بدهید و ظاهر جدیدی را تجربه کنید. اما شاید به دنبال یک رنگ بلوند طلایی خوشگل بوده‌اید ولی در عوض بعد از اتمام کار رنگ موهایتان، یک رنگ نارنجی را روی سرتان مشاهده کرده باشید. اما وحشت نکنید چرا که این حالت به راحتی قابل اصلاح است. حتی نیازی نیست که به سالن زیبایی یا آرایشگاه مراجعه کنید و تنها کافیست رنگساژ مو در خانه را به کمک شامپو رنگساژ یا سایر محصولات، امتحان کنید.
گاهی بعد از رنگ کردن موها بعد از چند روز می‌بینید که رنگ موهایتان تغییر می‌کند و به توناژهای بدرنگی همچون نارنجی، زرد، قرمز، سبز و … متمایل می‌شود. همچنین ممکن است احساس کنید موهایتان درخشندگی‌شان را از دست داده و کدر شده‌اند. اینجاست که از خودتان می‌پرسید: چرا موهایم نارنجی شد؟!
به احتمال زیاد، اگر سعی داشتید موهای خود را قهوه‌ای کنید ولی با رنگ نارنجی مواجه شده‌اید. گاهی اوقات هم رنگ‌های بلوند به زرد یا سبز متمایل می‌شوند و باعث می‌شوند موهای بدرنگی پیدا کنید. موهای تیره رنگدانه های زیادی دارند که به سرعت از طریق تارهای مو که دارای منافذی هستند، جذب می‌شوند. رنگدانه های قرمز و نارنجی غالب‌ترین رنگ‌ها در موهای تیره هستند. بنابراین اگر به اندازه کافی نتوانید این رنگدانه ها را با رنگ مو مهار کنید، در نهایت با یک رنگ نارنجی پرتقالی و نامطلوب مواجه خواهید شد. ما در این مقاله از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا می‌خواهیم به شما آموزش رنگساژ مو در خانه را بدهیم تا بتوانید از موهای رنگ شده و جذاب خود تا مدت‌ها، لذت ببرید.

 

شامپو رنگساژ راه حل شماست

اگر مواد شیمیایی یا مواد معدنی رنگ مورد نظر در موهایتان انباشته شده باشد، برای رسیدن به رنگ بلوند ممکن است پس از دکلره کردن، موها رنگی زرد و نامطلوب پیدا کنند. همچنین اگر در آب شور یا آب استخرهای کلردار قرار بگیرید، ممکن است احساس کنید موهایتان رنگشان را از دست داده‌اند و مات شده‌اند.
اگر شما فردی هستید که رشته‌های هایلایت را در لا به لای موهایتان دارید، به دلیل اینکه رشته‌های هایلایت شده باید حتماً دکلره شوند، بسیار ممکن است دچار بد رنگی رشته‌های لایت خود بعد از چند بار شستشو یا حتی تغییر رنگ موهایتان شوید. یک راه حل ساده و واحد برای از بین بردن همه رنگ‌هایی که دچار تغییر توناژ شده‌اند، استفاده از شامپو رنگساژ است.
برای خلاص شدن از شر رنگ ناخواسته، همچون «زرد»، «نارنجی»، «سبز» و «قرمز» شامپوهای رنگساژ مختلفی در بازار وجود دارد. هر یک از این شامپوها عملکرد خاصی را بر روی درنگ‌های مختلف دارند. به عنوان مثال، در حالی که یک شامپوی بنفش ممکن است محصولی عالی برای رفع زردی یا سبزی و کدری موهای بلوند شما باشد، برای خنثی کردن رنگ قرمز موهای شما یکسان عمل نمی‌کند و همه چیز به تئوری رنگ‌ها باز می‌گردد.
کلید خلاص شدن از شر رنگ ناخواسته استفاده از واریاسیون مناسب و یک شامپو رنگساژ مناسب با رنگ شماست. شامپوی بنفش رنگ زرد را از بین می‌برد و شامپوی آبی رنگ نارنجی را برطرف می‌کند. در چرخه رنگ‌ها، سبز رنگ مکمل قرمز است. همچنین بنفش مکمل زرد و آبی مکمل نارنجی است.
این شامپوها می‌توانند با استفاده نادرست، باعث بهم زدن رنگ موهای شما شوند، بنابراین بهتر است آن‌ها را در نوع مناسب تهیه کرده و هنگام استفاده این محصولات را با شامپوی خود مخلوط نمایید. توجه داشته باشید که تنها باید در هفته یکبار از این شامپوهای تثبیت رنگ و حفظ توناژ مناسب، استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که این شامپوها معمولاً موها را خشک می‌کنند، بنابراین بهتر است از ماسک مو نیز برای حفظ رطوبت موهایتان استفاده کنید.

 

هزینه رنگساژ مو با شامپو رنگساژ یا سایر روش ها

به طور کلی هزینه‌ای که باید بپردازید، بسته به برند شامپو و سایر موادی است که برای رنگساز مو به آن‌ها نیاز دارید. همچنین اگر به یک آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید تا رنگ موی شما را درست کند، مطمئناً باید به او بابت کارش دستمزد بدهید. اما با رنگساژ مو در خانه نیازی به پرداخت هزینه زیاد نیست و باید با انتخاب رنگ موی مناسب، شامپوی رنگساژ مناسب، رنگ و یا واریاسیون خنثی کننده، کار خود را شروع کنید. به عنوان مثال، اگر کسی رنگ قهوه‌ای می‌خواهد اما با رنگ قرمز مواجه می‌شود، باید رنگ خاکستری بیشتری را در فرمول رنگساژ موی خود استفاده کند. به طور کلی هزینه رنگساژ مو متغیر است و وابسته به فاکتورهایی است که به آن‌ها اشاره کردیم. بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت.

 

Dye shampoo 2 300x300 - رنگساژ مو در خانه رنگساژ روی مو خیس یا خشک

هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه اصلاح موهای نارنجی، قرمز یا سبز خود، باید بدانید که برخلاف رنگ مو که باید روی موهای خشک اعمال شود، باید حتماً قبل از رنگساژ کردن موها، آن‌ها را کاملاً خیس کنید. توناژهای بدرنگ مو با استفاده از رنگساژ مناسب کاملاً برطرف می‌شود و می‌توانید دقیقاً شاهد رنگی باشید که از اول به دنبال آن بوده‌اید.
یک قانون کلی این است که به رنگ موهای خود نگاه کنید و رنگی را که دقیقاً مخالف آن است پیدا کنید. سپس سعی کنید یک خط مورب مستقیم از رنگ فعلی خود تا انتهای دیگر چرخه رنگ را تصور کنید تا بفهمید از چه رنگ تونری باید استفاده کنید.
اگر رنگ دکلره شما بیشتر زرد شده است، به یک تونر بنفش نیاز دارید. شامپو بنفش می‌تواند به خنثی کردن رنگ زرد کمک کند. اگر موهای شما نارنجی است، به یک تونر آبی نیاز دارید و بهتر است شامپوی آبی را امتحان کنید تا از شر رنگ نارنجی خلاص شوید. این تونر رنگی معمولاً برای موهای تیره‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای رنگساژ مو باید شامپوی رنگساژ را روی موهای خیس بمالید، سپس کف ایجاد کنید و بگذارید تا 1 دقیقه آن‌ها روی موها بمانند. سپس باید موها را خوب بشویید و دوباره این کار را تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 

Dye shampoo 1 300x300 - رنگساژ مو در خانهشستن مو بعد رنگساژ

شستن هر چه بیشتر موهایتان باعث محو شدن رنگ آن‌ها می‌شود. وقتی این اتفاق افتاد، می‌توانید انتظار داشته باشید که رنگ مویتان رنگ پریده یا بدرنگ و کدر شود. همه چیز از دمای آب گرفته تا انواع محصولاتی که به عنوان شامپو یا شوینده سر استفاده می‌کنید، همچنین ژل‌ها، تافت ها و تعداد دفعات استفاده از آن‌ها، می‌توانند مقصر تغییر رنگ موهای شما باشند. بنابراین ایجاد برخی تغییرات در روال شستشو ممکن است به حفظ رنگ ایده آل موهای شما کمک کند. به گفته متخصصان مو، بهتر است از آب داغ برای شستن موها پرهیز کنید و از دمای کمتر یا آب ولرم استفاده کنید. این کار به طولانی شدن رنگ موی شما کمک می‌کند.

 

سخن آخر

توصیه می‌شود که از شامپوهای دارای فرمولاسیونی استفاده کنید که به طور خاص برای موهای رنگ شده طراحی شده‌اند تا از رنگ پریدگی موها محافظت کنند. همچنین در مصرف شامپو زیاده روی نکنید. استفاده از شامپوی مناسب با یک فرمول خوب بدون سولفات، محو شدن رنگ مو را به حداقل می‌رساند و باعث جلوگیری از خشکی موهایتان می‌شود. شما می‌توانید بهترین انواع شامپو رنگساژ مو را از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا تهیه کنید و برای ثبت سفارش خود از طریق سایت یا شماره 09154060086 اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *