درمانی-آموزشی

دیگر نگران وزی موی خود نباشید

درمان موه های وز شده

مهمترین دلایل وز شدن موها

برخی از افراد دارای موهای مجعد هستند و یا آنقدر حالت فر موهایشان ریز است که به صورت وز وزی به نظر می‌رسد. اما فر بودن طبیعی موها با وز شدن آن‌ها در اثر آسیب‌های محیطی تفاوت دارد. استفاده از ابزارهای خشک کننده و حالت دهنده مو همچون (سشوار، اتوی مو، بابلیس و …) با دمای بسیار بالا ممکن است به موها آسیب برساند و آن‌ها خشک و وز کند. از طرفی استفاده از شوینده‌های نامناسب و محصولات نامرغوب و بی‌کیفیت نیز، موها را خراب و وز می‌کند.
شامپو زدن به موها و یا حتی برس کشیدن به آن‌ها نیز باید با دقت انجام شود تا موها آسیب نبینند. به عنوان مثال اگر موهایتان را بیش از حد بشویید یا از شامپویی با ترکیبات مخرب همچون سولفات‌ها استفاده کنید، موهای شما خشک و آسیب دیده می‌شوند. بنابراین تصور می‌کنید که موهایتان وز و یا دچار موخوره شده است. چاره کار شما استفاده از یک محصول بی‌نظیر برای مراقبت از موهایتان است که آن را در زیر به شما معرفی کرده‌ایم.

ین سرم به خوبی پیشگیری از وز موها را انجام می‌دهد و حتی وزهای موجود را برطرف می‌کند. همچنین باعث افزایش نرمی و حالت پذیری موها شده و رطوبت رسانی و ایجاد حالت ابریشمی در تارهای مو را به ارمغان می‌آورد. یکی دیگر از مزایای آن، محافظت از موهای خشک در برابر شکنندگی و موخوره است. بنابراین توصیه می‌کنیم که آن را همین حالا از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا سفارش بدهید.

سرم نرم کننده و برطرف کننده وزموی سریتا بیوتی

عدم تعادل رطوبت مو نیز یکی از مهمترین دلایل وزی موها است. افرادی که دارای مو وز می باشند در فصل تابستان و پاییز بیشتر از مواقع دیگر سال با این مسئله درگیر خواهند بود. در زمستان رطوبت مو کاهش می یابد و در تابستان رطوبت مو بیش از حد افزایش می یابد که باعث وزی بیش از حد مو می شود.پس برای حل این مشکل، مهم ترین فدم حفظ رطوبت مو می باشد. برای حفظ رطوبت مو و جلوگیری از وز شدن آن 6 روش کارآمد و ساده را در ادامه پیشنهاد می کنیم.

1.آبکشی مو با آب ولرم متمایل به سرد:

یکی از مهم ترین اقدامات، آبکشی مو با آب ولرم رو به سرد می باشد، زیرا استفاده از آب داغ باعث خشکی مو و در نهایت وزشدن آن می شود. در وافع آب سرد باعث می شود که رطوبت مو  حفظ شده و از تبخیر آن جلوگیری می کند.

2.استفاده صحیح از سشوار:

دومین راه حل، استفاده صحیح از سشوار می باشد. استفاده بیش از حد و با حرارت بالا از سشوار موجب از دست رفتن آب مو و در نهایت وز شدن آن می گردد. پس بهتر است از سشوار به صورت دائم استفاده نکنید و درجه حرارت آن را در دمای مناسب قرار دهید تا از خشک شدن مو جلوگیری شود.

3.شست و شوی متعادل مو در طول هفته:

سومین راه حل، شست و شوی مو به حد نرمال می باشد. گاهی شست و شوی بیش از حد و نامتعارف مو سر باعث خشکی و وز شدن موها می گردد.

4.استفاده از حوله نرم و مناسب مو:

چهارمین راه حل، استفاده از حوله نرم و مناسب مو می باشد. اگر موهایتان را در یک حوله زبر و خشن بپیچید، رطوبت مو به سرعت از آن خارج می شود. بهتر است برای خشک کردن مو از حوله هایی از جنس میکروفایبر استفاده کنید.

5.از شانه کردن مو بلافاصله بعد از حمام کردن اجتناب کنید:

اگر موهایتان را زمانی که کاملا خیس می باشد شانه کنید، به خصوص اگر موهای فر و مجعد داشته باشید، باعث آسیب به مو و در نهایت وز شدن آن بعد از چند ساعت خواهید شد. بهتر است که در ابتدا موهای خود را کمی خشک کرده و بعد از آن شانه نمایید.

6.استفاده از محصولات مناسب :

همانطور که در ابتدا هم اعلام کردیم، یکی از مهم ترین فاکتورهای داشتن موی نرم و بدون وز حفظ رطوبت می باشد. عدم استفاده از محصول مناسب، یکی از مهم ترین عوامل تشدید کننده خشکی و وز شدن مو می باشد. انتخاب شامپو، ماسک مو، نرم کننده و محصولات مکمل مانند سرم های مو، نقش مهمی در حفظ رطوبت و کم شدن وزی مو خواهند داشت. محصول سرم نرم کننده و برطرف کننده وزی مو سریتا یک محصول عالی و با کیفیتی می باشد که می تواند در زمان خیلی کوتاه مشکل وزی مو شما را حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *