مراقبت از پوست

علل و درمان عفونت قارچی واژن

عفونت قارچی واژن

اگر ترشحات غلیظ، سفید و توده‌ای از واژن دارید و احساس خارش، سوزش و یا قرمزی در داخل یا اطراف این ناحیه می‌کنید، احتمالا دچار عفونت قارچی واژن شده‌اید.داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت های قارچی بکار برده می‎شوند. آن‌ها می‌توانند مستقیماً قارچ‌ها را از بین ببرند یا از رشد و افزایش آن‌ها جلوگیری کنند.
داروهای ضد قارچ به اشکال مختلفی از جمله: کرم، پماد و قرص موجود هستند. اگر عفونت واژن حالت پنیری داشته و با بوی بدی همراه باشد، نشان دهنده شدید بودن آن است و باید برای درمان دارویی به پزشک مراجعه کنید. عفونت‌های قارچی همیشه ناشی از مقاربت نیستند، اما رابطه جنسی می‌تواند گاهی منجر به عفونت قارچی شود، زیرا مقاربت باعث شکستگی‌های کوچکی در پوست شده و شرایط رشد قارچ‌ها را فراهم می‌کند. برای درمان عفونت قارچی واژن، بهترین محصولات مراقبتی را در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

 

سه محصول فوق العاده برای درمان عفونت قارچی واژن از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا

امروزه در داروخانه‌ها و مراکز آرایشی و بهداشتی، محصولات بسیار خوبی برای مقابله با عفونت باکتریایی و عفونت قارچی واژن وجود دارد که با تهیه آن‌ها می‌توانید سلامت بدن خود را تضمین کنید. خوشبختانه فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا اقدام به ارائه سه محصول استثنایی در این زمینه کرده که می‌توانند این مشکل شایع در زنان را به کلی بهبود بدهند. این محصولات عبارتند از:

 

ژل شستشوی ژنیتال بانوان باعث بهبود سدهای دفاعی و پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی و باکتریایی می‌شود و همچنین منجر به حفظ سلامت واژن به واسطه ترکیبات پروبیوتیک خود می‌شود. این محصول همچنین به رفع خارش و سوزش در ناحیه واژن کمک کرده و برطرف کننده بوی نامطبوع موضع است. از طرفی لطافت و نرمی موضع را با رطوبت رسانی مؤثر حفظ می‌کند.

 

001 300x300 - علل و درمان عفونت قارچی واژن

 

ژل شستشوی ژنیتال بانوان یائسه، دارای خواص ضد التهابی و رفع آزردگی‌های ناحیه در دوران یائسگی است و با حفظ سلامت و پیشگیری از عفونت واژن با ترکیبات پروبیوتیکی که دارد، باعث رطوبت رسانی و جلوگیری از خشکی و خارش ناحیه نیز می‌شود. همچنین دارای خواص ضد میکروبی و رفع بوی نا مطبوع ناحیه واژن در زنان بوده و حاوی لاکتوباسیلوس ها (نوعی پروبیوتیک) است که به منظور احیای جمعیت میکروبی ناحیه، بعد از دوران یائسگی کاربرد دارد.

 

003 300x300 - علل و درمان عفونت قارچی واژن

 

ژل شستشوی ژنیتال دوشیزگان که مخصوص زنان و دخترانی است که ازدواج نکرده‌اند، دارای خواص ضد میکروبی مؤثر بوده و تعادل در اکوسیستم و فلور میکروبی واژن را به واسطه ترکیبات پروبیوتیک خود حفظ می‌کند. از طرفی باعث حفظ pH و سلامت ناحیه واژن شده و برطرف کننده بوی نامطبوع موضع است. همچنین منجر به پیشگیری از بروز عفونت و حساسیت‌ها بخصوص در مکان‌های عمومی از جمله استخر، ساحل و … است.

 

Maiden genital wash gel 300x300 - علل و درمان عفونت قارچی واژن

 

عفونت قارچی واژن در زنان یک بیماری شایع است. به طور میانگین، 75 درصد از زنان حداقل یک بار در طول زندگی خود، مبتلا به عفونت قارچی واژن می‌شوند. به عنوان یک زن، درمان زود هنگام عفونت‌های قارچی واژن باید برایتان بسیار مهم باشد. برخی از زنان دچار عفونت‌های مکرر قارچی می‌شوند و بیشتر این حالت را در دوران بارداری، در صورت داشتن دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف، تجربه می‌کنند.
عفونت قارچی واژن با نام علمی کاندیدیازیس نیز شناخته می‌شود. یک واژن سالم، حاوی باکتری‌ها و برخی سلول‌های قارچ است. اما زمانی که تعادل باکتری‌ها و مخمرها (قارچ‌ها) تغییر کند، سلول‌های مخمر می‌توانند تکثیر شوند و باعث ایجاد خارش، تورم و تحریک شوند. باید بگوییم که اگر بیش خانمی بیش از چهار بار در سال دچار عفونت قارچی شود، باید حتماً با یک پزشک متخصص در این رابطه، صحبت کند. ممکن است شما نیز ناخواسته دچار این بیماری شده باشید و بخواهید بدانید علل و درمان عفونت قارچی واژن چیست؟ برای یافتن پاسخ این سؤال، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این مطلب از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا، همراه ما باشید.

علائم عفونت قارچی واژن

درمان عفونت قارچی واژن آن با داروها و محصولات معتبر، می‌تواند علائم بیماری را در یک دوره تسکین دهد، اما در موارد شدیدتر، ممکن است دوره درمان بیشتر از چندین روز، طول بکشد.
عفونت‌های قارچی واژن صرفاً به عنوان یک عفونت مقاربتی در نظر گرفته نمی‌شوند ولی تماس جنسی می‌تواند آن را گسترش دهد. زنانی که از نظر جنسی فعال نیستند نیز ممکن است به آن مبتلا شوند. عفونت‌های قارچی واژن مجموعه‌ای از علائم را به همراه دارند که عبارتند از:

 • خارش واژن
 • درد و تورم در اطراف واژن
 • سوزش در هنگام ادرار یا رابطه جنسی
 • درد هنگام رابطه جنسی
 • قرمزی ناحیه واژن

ترشحات زرد متمایل به سفید و توده‌ای شکل، که از واژن بیرون می‌آیند، یکی دیگر از علائم عفونت قارچی هستند. برخی از افراد این ترشحات را شبیه به پنیر می‌دانند ولی گاهی نیز ممکن است آن‌ها به صورت ترشحات آبکی نیز باشند. تشخیص عفونت‌های مخمری ساده است. ابتدا پزشک در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی خواهد کرد. این سؤالات شامل این است که آیا قبلاً عفونت قارچی داشته‌اید یا خیر؟ آن‌ها همچنین ممکن است از شما بپرسند که آیا تا به حال یک بیماری مقاربتی را تجربه کرده‌اید یا خیر؟
مرحله بعدی مربوط به معاینه لگن است. پزشک معالج در این مرحله، دیواره‌های واژن و دهانه رحم شما را با دقت معاینه می‌کند. بسته به آنچه که پزشک شما از درون واژن و دیواره‌هایش مشاهده می‌کند، گام بعدی ممکن است شروع شود و آن، جمع آوری کمی سلول از واژن شما است. این سلول‌ها برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده می‌شوند. آزمایش‌های متعددی در آزمایشگاه معمولاً برای زنانی که به طور منظم عفونت‌های قارچی داشته یا عفونت‌هایی دارند که از بین نمی‌روند، تجویز می‌شود. بعد از بررسی‌های دقیق نیز داروهایی همچون ترکونازول، فلوکونازول، میکونازول، کلوتریمازول و بوتوکونازول برای زنان به شکل قرص، کرم و شیافت، تجویز می‌شود.

 

Vaginal fungal infection 2 300x250 - علل و درمان عفونت قارچی واژن تفاوت عفونت قارچی و باکتریایی واژن

عفونت‌های باکتریایی واژن و عفونت‌های قارچی واژن، علائم مشابهی دارند. به همین خاطر ممکن است این دو را با هم اشتباه بگیرید. اما باید بدانید که علل و درمان‌های متفاوتی برای هر یک از آن‌ها وجود دارد. عفونت قارچی و عفونت باکتریایی، هر دو عفونت‌هایی هستند که باعث واژینیت می‌شوند. واژینیت یک اصطلاح پزشکی برای التهاب واژن است و می‌تواند منجر به علائم ناراحت کننده زیر شود.

 • درد
 • خارش و سوزش
 • بوی بد
 • تغییرات در ترشحات واژن

اکثر زنان حداقل یک دوره واژینیت را در طول عمر خود تجربه می‌کنند، زیرا این مسئله جزو شایع‌ترین موارد تشخیصی در زنان است. از دیگر تفاوت‌های بین عفونت باکتریایی و عفونت قارچی می‌توان به علائم آن‌ها اشاره کرد. عفونت باکتریایی و قارچی علل و عوامل خطر متفاوتی دارند، اما هر دو باعث التهاب واژن یا همان واژینیت می‌شوند. در واقع، این عفونت‌ها دو مورد از شایع‌ترین علل واژینیت هستند. به طور کلی تفاوت‌های میان این دو نوع عفونت را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

 

عفونت قارچیعفونت باکتریایی
ترشحات غلیظ و سفید رنگ با قوام پنیرترشحات رقیق، خاکستری یا سفید واژن، که ممکن است بعد از رابطه جنسی بیشتر قابل توجه باشد
بدون بوی واژنبوی بد مثل بوی “ماهی”
درد یا ناراحتیدرد یا ناراحتی
احساس سوزش در هنگام مقاربت یا هنگام ادرار کردناحساس سوزش هنگام ادرار کردن
خارش واژنخارش واژن
قرمزی و التهابعدم قرمزی یا التهاب واژن یا قسمت خارجی آن

 

درمان خانگی و گیاهی عفونت قارچی واژن

اگر می‌خواهید از مصرف داروهای نسخه‌ای خودداری کنید، می‌توانید عفونت‌های قارچی واژن را با داروهای طبیعی و درمان‌های خانگی و گیاهی، برطرف کنید. در بسیاری از موارد، عفونت‌های قارچی را می‌توان به راحتی و با موفقیت در خانه درمان کرد. تحقیقات نشان داده‌اند که در بسیاری موارد که عفونت قارچی واژن خفیف باشد، می‌توان آن را به کمک برخی مواد گیاهی و درمان‌های خانگی به طور کامل برطرف نمود. موارد زیر از جمله درمان‌های خانگی و گیاهی عفونت قارچی واژن هستند.

 • روغن نارگیل
 • کرم روغن درخت چای
 • سیر
 • شیاف واژینال اسید بوریک
 • ماست ساده که به صورت خوراکی مصرف شود یا داخل واژن قرار داده شود

نکته) قبل از استفاده از کرم‌ها، محصولات درمانی، یا روغن‌ها به واژن خود مطمئن شوید که دست‌هایتان کاملاً تمیز هستند. زیرا هر گونه آلودگی ممکن است عفونت را تشدید و وضعیت شما را وخیم‌تر کند.

 

Vaginal fungal infection 3 - علل و درمان عفونت قارچی واژن

 

سخن آخر

شما می‌توانید محصولات فوق العاده ای را که در این مقاله معرفی کردیم، به راحتی از فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی حنارا تهیه کنید و باعث بهبود عفونت قارچی واژن خود شوید. برای ثبت سفارش می‌توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید یا با شماره 09154060086 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *