درمانی-آموزشی

4 ویژگی کرم پودر فول کاور

کرم پودر فول کاور

قطعا کرم پودر مهمترین نقش را در یک آریش صورت تمیز و بی نقص ایفا میکند. چه شما طرفدار یک آرایش دخترانه و ساده باشید و یا یک گریمور حرفه ای و یا میک آپ ارتیست معروف در انتخاب کرم پودر همیشه با وسواس عمل خواهید کرد. به خاطر داشته باشید پایه و زیرسازی آرایش شما با کرم پودر شکل می گیرد و هرچه انتخاب رنگ آن مناسبت تر باشد، نتیجه آرایش شما نیز بهتر خواهد شد. در این مقله به ویژگی های اساسی یک کرم پودر فول کاور اشاره خواهیم کرد.

کرم پودر

 

 

1- کرم پودر مناسب با جنس پوست

اولین قدم برای انتخاب یک کرم پودر برای داشتن یک آرایش زیبا انتخاب کرم پودر با جنس پوست است.
توجه داشته باشید که همیشه لوازم آرایش را با ویژگی های پوستتان تطبیق دهید؛ شناخت پوست از شناخت برندهای مختلف هم واجب تر است!
اگر کرم پودر خود را درست انتخاب کنید باقی مراحل آرایش شما راحت تر و تمیز تر طی می شود و به اصلاح آرایش روی صورت شما می خوابد.

کرم پودر برای پوست چرب

وقتی پوست شما از یک دونات چرب، براق تر است، پیدا کردن کرم پودر برای پوست چرب که بتواند میزان برق را کمتر و چربی پوست را کنترل کند، کار دشواری خواهد بود. زمانی که شما پوست چرب دارید، بعد از چند ساعت که از آرایش شما می گذرد، روی صورتتان برق می افتد و انگار همه چیز روی صورتتان ماسیده است. علاوه بر آن دلیلی که آرایش روی صورتتان می ماسد، به خاطر این است که شما یک کرم پودر با فرمول غلط برای پوست خود انتخاب کردید.
معمولا به طور اشتباه کرم پودری را انتخاب می‌کنید که مناسب پوست خشک است و یا کرم پودر هایی را انتخاب می‌کنید که ظاهر نهایی آنها براق است. شما با توجه به پوست چربی که دارید تا جایی که ممکن است باید به سراغ کرم پودر های مات یا کرم پودر هایی که برچسب oil-free دارند بروید.


کرم پودر پوست خشک

برای بررسی بارز ترین ویژگی های پوست های خشک باید بگوییم که میزان ترشح سبوم در پوست های خشک نسبت به پوست های چرب کمتر است، پوست های خشک فاقد رطوبت کافی هستند و همچنین این پوست ها به علت نازک بودن معمولا دچار کشیدگی و قرمزی و در بسیاری از مواقع پوسته پوسته می شوند.
از مهم ترین ویژگی های کرم پودرهای پوست مناسب خشک، آبرسانی و تامین رطوبت مورد نیاز پوست است. اسید هیالورونیک یکی از عناصر موجود در محصولات آبرسان است. استفاده از اسید هیالورونیک در کرم پودر می تواند از خشکی پوست جلوگیری کند و رطوبت مورد نیاز آن را تامین کند.

همچنین یک کرم پودر مناسب برای پوست خشک باید در عین پوشش دهی مناسب، احساس سنگینی بر روی پوست ایجاد نکند و کاملا سبک باشد.
اما شاید مهمترین ویژگی کرم پودر پوست خشک اینست که باید فاقد ترکیبات عطری و هرگونه رایحه، پارابن، اسانس باشد؛ زیرا این مواد می توانند موجب التهاب پوست های خشک شوند و قرمزی و کشیدگی این نوع پوست ها را تشدید کنند.

کرم پودر پوست مختلط

قبل از این که در مورد راهنمای خرید کرم پودر برای پوست مختلط توضیح دهیم، باید مطمئن شوید پوست شما جز پوست‌های مختلط هست یا نه. معمولا پوست‌های مختلط دارای چند وضعیت متفاوت هستند. افراد دارای پوست مختلط در برخی قسمت‌های صورت پوستشان خشک و حالت پوسته پوسته شدن دارد و در برخی دیگر پوستشان چرب است.


اگر در نواحی بینی، چانه و پیشانی چرب بودن پوستتان را حس می‌کنید؛ اما در بخشی دیگر مانند گونه‌ها پوست خشک است، نوع پوست شما مختلط خواهد بود.
اولین نکته‌ای که باید برای خرید کرم پودر مناسب پوست مختلط در نظر بگیرید این است که از کرم پودرهای بیش از حد چرب استفاده نکنید. استفاده از کرم پودرهای چرب موجب می شود غده‌های چربی در قسمت‌های فعال صورت شروع به تولید چربی کنند و موجب شود آرایش شما در این قسمت‌ها براق به نظر برسد. استفاده از کرم پودرهای نرمال برای پوست‌های مختلط بهترین راهکار است. البته راهکار دیگری هم برای افراد دارای پوست مختلط وجود دارد.

معمولاً کسانی که دارای پوست مختلط هستند با تغییر فصل پوستشان دچار تغییر می‌شود. بنابراین لازم است یک کرم پودر برای فصل گرم و یک کرم پودر برای فصول سرد سال انتخاب کنند. بعضی افراد از دو کرم پودر به صورت همزمان استفاده می کنند و از کرم پودر مناسب پوست چرب برای ناحیه تی زن و از کرم پودر پوست خشک برای قسمت های خشک پوست استفاده می کنند.
کرم پودرهایی که حالت مایع دارند و بر پایه خاصیت آبرسانی ساخته شدند، پیشنهاد مناسبی برای این دسته افراد است تا هم خشکی پوست کنترل شود و هم میزان چربی پوست کاهش یابد. پیشنهاد می شود علاوه بر خاصیت آبرسانی این کرم پودرها فاقد چربی باشد.

پوست حساس

در انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست‌های حساس و مستعد آکنه باید دقت بیشتری به خرج دهید. بهتر است از مصرف محصولاتی با مواد تشکیل دهنده‌ی خاص مانند الکل، عطر، اسانس و رایحه که باعث تحریک پوست می شوند، خودداری کنید. همچنین از محصولات حاوی پارافین و روغن های نفتی مانند گلیسرین، وازلین و پودر تالک دوری کنید.

 

2- پوشش قوی کرم پودر

از دیگر ویژگی های یک کرم خوب و کاربردی، توانایی پوشش دادن عیوب صورت و یکدست کردن رنگ آن است. در واقع اولین هدف هر مصرف کننده‌ای از خرید بهترین کرم پودر، پوشاندن پوست صورت و آماده کردن آن برای زیرسازی یکدست و زیباست. در این بین افراد با پوست صاف و معمولی دستشان برای انتخاب بسیاری از محصولات باز است. اما افرادی که دچار لک یا جوش های سرسیاه و سرسفید شده‌اند، از هر نوع کرم پودری نمی‌توانند استفاده کنند.
به برخی از این افراد برای پوشش دادن لک های قرمز یا جای جوش، نوع فشره کرم پودر یعنی کانسیلرها پیشنهاد می‌شود.


3- انتخاب رنگ مناسب کرم پودر

طیف وسیع رنگ‌های کرم پودر این امکان را به افراد مختلف می‌دهد که متناسب با رنگ پوست خود، محصول مدنظرشان را انتخاب و خریداری کنند.
تن رنگی پوست شما رنگی است که در زیر پوست شما وجود دارد، در حالی که رنگ روی پوستتان ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مثلا نور خورشید تغییر کند.
در کل سه نوع تن رنگی پوست سرد، گرم و خنثی داریم که در ادامه چگونگی نحوه تشخیص آن شرح داده شده است.

کرم پودر حنارا
تن رنگی سرد

• اگر رگ های روی مچ دستتان آبی یا بنفش است.
• اگر زیورآلات نقره روی پوست شما بیشتر از جواهرات طلا خود را نشان می دهد.
• وقتی به پوست خود در آفتاب نگاه می کنید ، به رنگ آبی دیده می شود.
افرادی که تن رنگی پوستشان سرد است، دارای پوست هایی با تنالیژه رنگ های قرمز، صورتی یا آبی هستند.


تن رنگی خنثی

• اگر رگ های روی مچ دستتان آبی – سبز است.
• هم زیورآلات نقره و هم جواهرات طلا به پوست شما می آید.
• وقتی به پوست خود در آفتاب نگاه می کنید، به رنگ مایل به سبز دیده می شود.
افرادی که تن رنگی پوستشان خنثی است ، پوستشان دارای تنالیژه رنگ های صورتی ، قرمز ، آبی ، زرد و یا طلایی و هلویی نیست ، بلکه در مابین این رنگ ها می باشد.


تن رنگی گرم

• اگر رگ های روی مچ دستتان سبز کم رنگ یا زیتونی است.
• اگر جواهرات طلا بیشتر از زیورآلات نقره به پوست شما می آید.
• هنگامی که به پوست خود در آفتاب نگاه می کنید ، زرد رنگ به نظر می رسد.
افرادی که تن رنگی پوستشان گرم است ، پوستشان دارای تنالیژه رنگ های زرد، طلایی یا هلویی است

4- سبک بودن و ماندگاری بالا

زیبایی بدون ماندگاری و احساس راحتی هیچگاه باعث ایجاد حس بهتری در شما نخواهد شد. بنابراین سبک بودن، اصلی اولیه برای یک کرم پودر خوب برای مصرف روزانه با کاور بالا است.
همچنین یک‌ کرم پودر خوب‌ باید با یک بار استفاده برای تمامی روز با شما همراهی کند. به‌طور قطع هیچ‌ کسی نمی‌خواهد در میانه روز به آرامی زیرسازی آرایش چهره خود را از دست بدهد.

برندهای معروف تولید کننده کرم پودر با پوشش قوی

 کرم پودر کاپرا:

کرم پودر مینرال کاپرا مخصوص پوست خشک تا نرمال می باشد که با پوشش دهی بالا و دوام 18 ساعته پوستی صاف و مخملی را برای شما به ارمغان می آورد.
این کرم حاوی مواد معدنی است و فاقد پارابن می باشد.
کرم کاپرا با آبرسانی قوی به پوست برای شما پوستی شفاف و شاداب هدیه می دهد.

کرم پودر کاپرا نیو اصلی

کرم پودر فوراور 52:

حاوی رنگدانه‌های فوق‌ العاده ریزی است که لکه‌ها را محو، تیرگی‌ های پوست را پنهان، پوست را صاف و عیب های پوست را محو می‌کند.
این کرم پودر تنها با استفاده از یک تماس، به طور یکدست روی پوست پخش می‌شود.
کرم ‌پودر فوراور۵۲ پوشش کاملی دارد و برای پوست های چرب انتخاب ایده آلی می‌باشد.

این کرم پودر توسط متخصص پوست و چشم تست شده و مورد تأیید قرار گرفته است
برند فوراور۵۲ دارا نماد Cruelty Free می‌باشد. این نماد به این معناست که برند مورد نظر برای ساخت محصولات خود بر حیوانات تست انجام نمی‌دهد و به آن ها آسیب نمی‌رساند

کرم-پودر-فوراور-52-شماره-plf009
کرم پودر مک:

نشان تجاری Mac از برندهای معروف است، که تولید کشور کانادا بوده و دارای کیفیت بسیار بالایی در زمینه محصولات آرایشی می باشد

کرم پودر استی لادر:

کرم پودر استی لادر توسط برند لادر به بازار محصولات آرایشی عرضه شده است و دارای موارد ارگانیک وگلیسیرین هستند.

 

اهمیت انتخاب کرم پودر اصل


کرم پودر از مواد آرایشی است که به دلیل برخورد مستقیم با پوست، با سلامت پوست شما رابطه مستقیم دارد پس انتخاب برند مناسب و شناخت پوست در حین خرید و مشاوره با کارشناسان زیبایی را به هیچ وجه فراموش نکنید.با انتخاب کرم پودر مناسب به هنگام آرایش پوستی شفاف، درخشان و زیبا خواهید داشت. با خرید از فروشگاه آرایشی و بهداشتی حنارا از اصالت کرم پودر خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

نسخه  PDFمقاله:

ویژگی های کرم پودر فول کاور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *