درمانی-آموزشی

11 مدل آرایش 2023

در آرایش و میکاپ ترند 2023 با مراقبت‌های پوستی سعی می‌شود تا با بازیافتن طراوت پوست، از نیاز به استفاده از محصولات پوشاننده پوست مثل کرم‌ پودرهای سنگین بکاهد. سپس با استفاده کردن از رنگ‌های روشن و ملایم در آرایش صورت به چهره ظاهری سرحال و شاداب داده می‌شود. آرایش ملایم یعنی شما از حداکثر زیبایی صورت‌تان استفاده کنید. آرایش ملایم باعث می‌شود سن شما کمتر به نظر برسد و به طور طبیعی زیبایی‌های صورت خود را به دیگران نشان دهید. برای این نوع آرایش تنها قسمت‌هایی از پوست‌تان که جلوه خوبی ندارد را اصلاح می‌کنید.


1-آرایش لایت و ملایم صورت

شاید جمله Less is more را بارها شنیده باشید. این جمله به چه معناست؟ اگر به زبان فارسی روان بخواهیم توضیح دهیم، یعنی زیبایی در سادگی است. بنابراین گاهی داشتن آرایش ملایم می‌تواند جذاب‌تر باشد. . به زبان ساده، آرایش لایت به آرایشی گفته می‌شود که می‌تواند به سادگی یک ریمل، خط چشم و براق‌کننده لب باشد. در کل آرایشی که سبک باشد و در هنگام آرایش از بیشترین حالت ممکن زیبایی صورت شما استفاده شود، آرایش لایت یا میکاپ ملایم محسوب می‌شود.
بهترین کار این است که قبل از آرایش به سراغ روتین روزانه خود بروید اما اگر روتین پوست خاصی ندارید، این کارها را انجام دهید. برای آرایش ملایم لازم است ابتدا به زیرسازی پوست‌تان بپردازید. بهترین چیزی که می‌توانید استفاده کنید، کرم‌های بی بی است. مقدار کمی از آن‌ها را روی صورت بزنید و در تمام پوست پخش کنید. برخی از این کرم‌ها حاوی ویتامین سی هم هستند که باعث شاداب‌تر شدن پوست شما می‌شوند. این کرم‌ها می‌توانند از پوست شما مراقبت کنند یعنی باعث کنترل چربی پوست و آبرسانی می‌شوند و همچنین خاصیت ضد آفتاب دارند. این کرم را می‌توانید با انگشت یا با براش‌های آرایشی روی صورت پخش کنید. البته که اگر از براش استفاده کنید، پوست‌تان یک دست‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

2-آرایش صورت با خط چشم گرافیکی

چنانچه میکاپ گربه ای و خط چشمهای گرافیکی را می پسندید، می توانید بر روی خط چشم تمرکز کرده و با مدادی خیلی تیز، یک خط چشم کشیده رسم کنید, البته اگر خط چشم مصرفی مایع باشد نتیجه بهتری می گیرید. خط چشم گرافیکی به آرایش شما حالتی فاننتزی میدهن و مدل آرایش شما را از یکنواختی خارج میکند. بنابراین میتوایند هر زمان که احساس کردید به تنوع و تغییر در آرایش خود نیاز دارید ازین مدل خط چشم بهره ببرید.


3-آرایش صورت شاین و اکلیلی

میکاپ شاین باعث می شود تا چهره شما بانشاط و جوان تر به نظر برسد از این رو بهتر است برای میکاپ صورت خود از این مدل ایده بگیرید و جذابیت ظاهری تان را تکمیل نمایید. برای داشتن میکاپ براق از سایه چشم های اکلیلی و براق ، رژگونه های گلبهی و طبیعی و هایلایتر گونه استفاده می شود همچنین آرایش لب ها نیز به کمک رژلب روشن و براق انجام می شود و شما می توانید به کمک اسپری فیکس کننده و براق میکاپ صورت خود را به سمت براق بودن هدایت نمایید.
توجه داشته باشید که این مدل آرایش برای حضور در مهمانی ها و مجالس انتخابی مناسب می باشد و برای حضور در مکان های عمومی یا محل کار بهتر است شما آرایش لایت یا مات داشته باشید تا ظاهرتان طبیعی تر به نظر برسد.

4-آرایش صورت دخترانه مات

میک اپ ارتیستهای حرفه ای معمولا یک آرایش مات را برای روز پیشنهاد میکنند.خصوصا اگر شما پوستی گندمی دارید این مدل آرایش میتواند جلوه صورت شما را چند برابر کند. چنانچه شما هم پوست چربی دارید، پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید لوازم آرایش یا بهترین کرم پودر، دور محصولات براق کننده را خط بکشید. محصولاتی که عبارت براق کننده روی آنها نوشته شده باشد، پوست را از آنچه هست چرب تر نشان می‌دهد. در حقیقت باید حتماً به دنبال محصولاتی باشید که بدون روغن بوده و عبارت مات روی آن درج شده است. پرایمر و برخی کرم پودرها برای کمتر کردن تولید چربی پوست و مات کردن آرایش صورت بسیار مناسب است. البته پرایمر از نظر فنی برای ماندگاری بیشتر آرایش ساخته نشده است؛ ولی می‌توان برای بهتر کردن کردن آرایش از این ماده استفاده کرد. گفته می‌شود چنانچه پرایمر توانست به مات کردن پوست صورت شما کمک کند، در مدت زمان دوام آرایش صورت هم اثر خواهد داشت.


5-آرایش اسموکی و تیره

اسموک (smoke) به معنای دود، و آرایش اسموکی یا همان آرایش دودی سبکی متفاوت از آرایش چشم است که در آن از سایه های تیره استفاده می شود. در مصر باستان، خانم ها با استفاده از سرمه و سایر پودر سنگ های طبیعی اطراف چشم خود را تیره می کردند. این سبک آرایش در دنیای امروز نیز طرفداران خود را دارد و در بسیاری از مجالس و مهمانی ها استفاده می شود. مدل کلاسیک میکاپ اسموکی با سایه چشم مشکی و دودی انجام می شود که بیشتر برای چشم های درشت مناسب است. در این آرایش پیش از هر چیز، باید مانند همیشه از پرایمر و کانسیلر برای آماده سازی چشمتان استفاده کنید.


6-آرایش نود

آرایش نود یکی از آرایش‌هایی است که می‌توانید برای مکانهای اداری و رسمی استفاده کنید. در این آرایش از رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود و نه آن‌قدر ساده است که چهره را بی روح نشان دهد و نه آن‌قدر غلیظ است که صورت را کثیف نشان بدهد بلکه یک آرایش ملایم و ساده است.

7-آرایش دخترانه جذاب برای عروسی

یکی از دغدغه هی دختران جون برای حصور در میهمانی هایی مانند عروسی نوع آرایش آنهاست.در این مدل آرایش میکاپ چشم ها از مهم ترین مراحل به شمار می رود و اگر میکاپ چشم های شما زیبا و مناسب باشد تغییرات مثبتی در ظاهرتان ایجاد خواهد شد. برای میکاپ چشم مجلسی بهتر است ابتدا به کمک رنگ های ملایم و مات سایه چشم مناسبی را روی پلک چشم هایتان بکشید. همچنین آرایش گونه ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و بهتر است شما از رژگونه هایی استفاده نمایید که دارای رنگی ملایم و دخترانه باشند. در این مرحله از آرایش صورت باید لب هایتان را میکاپ کنید و توجه داشته باشید که آرایش لب از مهم ترین مراحل میکاپ صورت به شمار می رود. دختران جوان بهتر است از رژلب ها با رنگ های ملایم یا مات استفاده نمایند تا آرایش آن ها لایت به نظر برسد.

8-آرایش صورت ساده و لایت با رژ قرمز کلاسیک

در دنیای آرایش ضرب المثلی وجود دارد که آرایشگران همیشه به آن استناد می‌کنند: لب‌های قرمز هرگز از مد نمی‌افتند! به نظر می‌رسد که آرایش ترند سال ۲۰۲۳ نیز از این ضرب المثل پیروی کرده و قرار است در دنیای زیبایی شاهد آرایش‌هایی باشیم که تاکید آن بر رژ‌های قرمز قرار دارد. همانطور که در بالا اشاره شد ارایش لایت یعنی شما از حداکثر زیبایی صورت‌تان استفاده کنید. آرایش ملایم باعث می‌شود سن شما کمتر به نظر برسد و به طور طبیعی زیبایی‌های صورت خود را به دیگران نشان دهید. برای این نوع آرایش تنها قسمت‌هایی از پوست‌تان که جلوه خوبی ندارد را اصلاح می‌کنید. در این ارایش کانسیلر را فراموش نکنید. اگر پوست‌تان چرب است، حتما از کانسیلرهای جامد و مدادی استفاده کنید و اگر پوست خشکی دارید، کانسیلرهای مایع گزینه خوبی هستند. روی نقاط خاصی از صورت که جای جوش وجود دارد، مقدار کمی کانسیلر را بزنید و سعی کنید با نوک انگشت آن را پخش کنید. بعد از اصلاح لکه های صورت و یکدست سازی پوست به سراغ یک رژ قرمز جداب بروید. رژقرمز انقدر به صورت شما شادابی و زیبایی خواهد بخشید که به ارایش غلیظ نیازی ندارید. رژلب جامد ولوت مات سیدنی یک انتخاب بسیار مناسب برای رژلب کلاسیک است.

9- آرایش همراه با مژه‌های رنگی

خبر هیجان انگیز این است که به زودی همه ما شاهد ورود مژه‌های رنگی به آرایش صورت و چشم‌ها خواهیم بود. در حال حاضر در بسیاری از مراکز کاشت و اکستنشن مژه، از مژه‌هایی با رنگ قهوه‌ای، آبی و حتی خاکستری نیز استفاده می‌شود. البته که برای این ترند لازم نیست حتما به مراکز کاشت مژه مراجعه کنید!

راه حل ساده و ارزان این است که از ریمل‌های رنگی کمک بگیرید. خوشبختانه در بازار محصولات آرایشی انواع ریمل‌های رنگی در قیمت‌های مختلف وجود دارند. در این صورت اگر از رنگ‌های جدید مژه‌هایتان خسته شدید، می‌توانید با یک شستشوی ساده آنها را از صورت خود محو کنید!

 

10-آرایش دخترانه دانشجویی

ه جهت رفتن به دانشگاه بهتر است آرایش صورت ملایم و طبیعی داشته باشید زیرا آرایش های غلیظ و زننده مناسب مکان های اداری و دانشگاه ها نیستند و باعث می شوند چهره شما در محیط دانشگاه نامناسب به نظر برسد. قبل از هر چیز بهتر است ابتدا پوست صورت خود را با کمک کرم ضد آفتاب یا کرم پودری با پوشانندگی مناسب صاف و یکدست کنید سپس مدل آرایش چشم ساده ای را انتخاب کنید و چشم هایتان را به زیبایی آرایش کنید. برای رفتن به دانشگاه بهتر است مژه هایتان را ریمل بزنید زیرا ریمل باعث می شود تا چشم های شما سرحال و زیباتر به نظر برسند همچنین بهتر است در صورت امکان از زدن سایه و کشیدن خط چشم خودداری کنید.
در صورت تمایل به استفاده از سایه چشم می توانید از سایه های چشم با رنگ مات و ملایم استفاده کنید و اگر شما تمایل دارید خط چشم داشته باشید بهتر است از خط چشم های ساده و باریک استفاده نمایید.
رنگ رژگونه و رنگ رژلب بهتر است از بین رنگ ها با طیف ملایم انتخاب شود. رژلب ها با رنگ کالباسی و صورتی ملایم و رنگ های مات برای دختران دانشجو انتخابی مناسب و ایده آل هستند همچنین می توانید به جای استفاده از رژلب از برق لب یا رژ لب های مایع استفاده کنید.
برای زدن رژگونه نیز می توانید یک لایه نازک از رژگونه با رنگ صورتی خیلی روشن یا مات یا رژگونه با رنگ بژ را روی گونه هایتان بزنید تا پوست صورت شما با طراوت تر و جذاب تر به نظر برسد.


11-آرایش مینیمال

در این آرایش مهم‌ترین چیزی که وجود دارد تمیزی و شادابی پوست است. بهتر است قبل از شروع آرایش از تونر یا سرم استفاده کنید تا تمیز بودن بافت پوست شما بیش‌تر نمایان شود. در آرایش اروپایی برای گونه‌ها و چشم‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود و پرپشت بودن ابروها بسیار اهمیت دارد. اگر ابروهای کم پشتی دارید می‌توانید با استفاده از سایه ابرو و ژل ابرو آن‌ها را پرتر نشان دهید.

تمامی لوازم آرایشم مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا متوانید از فروشگاه آرایشی و بهداشتی حنارا تهیه فرمایید

فایل مقاله 11مدل آرایش ترند 2023

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *